Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit rontottam el a tini...

Mit rontottam el a tini lányommal?Javulhat ez még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom 12 éves lesz az idén. Szeretetben nő fel, van még két tesó is. Ami csak tőlünk telik mindenük megvan. Tiszteletre neveltem.., de az utóbbi évben egyszerűen annyira utálatos, folyamatosan duzzog, dühöng. Persze tudom én, hogy most tini változik meg minden.. De már mindenki nehezen bírja. Sok a vita is :( Ha valaki volt hasonló helyzetben kérlek adjatok valami tanácsot, hogy mit kellene változtatnom, vagy mikor lesz ez jobb?pl Ha valamit szeretne megenni, hogy az kié. Aki megeszi, egyed nyugodtan azért van. Erre ő jó akkor nem kell. De ezt értsétek bármire, ugyanezt csinálja. Folyton úgy felcsattan. Semmi nem jó amit mondok. Kiborít teljesen.
2022. jan. 10. 19:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Akkor nem eszik. Majd elmúlik
2022. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Kamaszodik, én is ilyen voltam apámmal. Azt utáltam ha hozzám szólt. Minden szava, mondata idegesített, én is dühöngtem, csapkodtam, feleseltem. Ezt az időszakot túl kell élni. A hormonjai ingadozhatnak, főleg ha még nem menstruál. Igaz nekem nincs gyerekem, csak a tapasztalatomat tudom veled megosztani, amit én átéltem.
2022. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Még nem menstruál. Apjával szintúgy folyton felesel, pedig soha nem bántotta. Sőt ő a “jó zsaru”, de még így se jönnek ki egymással. Néha azt érzem jobb ha a szobájában van és nem találkozunk a lakásban. Mert tuti, hogy valami nem jó sül ki belőle. Próbálunk programokat szervezni. Ő nem akar jönni. Nagyon remélem ez hamar megváltozik.
2022. jan. 10. 19:38
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne erőltess semmit, ne idegeskedj rajta. Vedd be a leszarom tablettát ha hisztizne. Nyilván ha csúnya dolgot csinál magyarázd el neki hogy ez így nem jó, de ne ugorj a torkának mindenért, ezt én is utáltam, úgy éreztem hogy folyton csesztetve vagyok valamiért. #2 voltam, szintén nő :)
2022. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
Mert kamasz lány :D Persze, hogy ilyen. Az a legrosszabb, ha mégjobban leszorítod és korlátok közé bújtatod :) Hidd el ki fogja nőni, de ahhoz az kell, hogy engedj neki. Konkrét példát tudok erre hozni, két szülő társ példáját: egyiknek alánya szabadon duzzoghatott, nyavajoghatot és életképes, erős lány lett belőle (húsz éves) a másikat meg az anyuka állandóan mérlegelte, állandóan szembesítette mindennel. Ő meg egy kis nyomorék lett, már bocs. életképtelen, nem tud megoldani egy egyszerű életviteli kérdést se.
2022. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálok higgadt maradni amíg tudok. De mikor nyugodt beszélgetés közben os grimaszol😏 Na olyankor szomtam mondani jó szerintem most ne beszélgessünk. Tilalom se ér semmit. Max sírás.. én hülye meg mit csinálok?? Megsajnálom..
2022. jan. 10. 19:44
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

Kösd fel a gatyád! Még csak most kezdődik, 100x rosszabb lesz.

Nem tudsz mit tenni, csak azt, hogy beszélgetsz vele, és biztosítod, hogy bármit elmondhat.

2022. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

"De mikor nyugodt beszélgetés közben os grimaszol"

hehe :D hagyjad. leszarom tabletta dupla adag :) Grimaszol, mert kis kamasz boszi. Majd 4 év múlva a pasijának fog grimaszolni :)

2022. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Még ennél is rosszabb?? Nem szeretnék visszaszokni a cigire.. Nèha már annyira felmegy a bizonyos pumpa hogy szívesen rágyújtanék. De olyankor egyenlőre csak sétálok az udvaron egy kört. Jelenleg a szobájában duzzog. Mert eltörte az okoskarkötőjét.. mondtam most biztosan nem tudunk venni másikat. És higyjétek el soha nem volt ilyen, hogy neki kell vagy nem értette meg, hogy nem most hanem majd mondjuk jövőhónapban. Most viszont semmi sem jó.
2022. jan. 10. 19:54
 10/31 anonim ***** válasza:
79%
Szívj el akkor egy szál cigit ha nagyon ideges vagy. Had duzzogjon, tudod leszarom tabletta. A karkötő meg eltört, hát eltört. Majd lesz másik valamikor. Nehogy ugorj neki, a fejedre fog nőni akkor, és kitanulja hogy anya úgyis megsajnál, tudni fogja mi a gyenge pontod.
2022. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!