Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit rontottam el a tini...

Mit rontottam el a tini lányommal?Javulhat ez még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom 12 éves lesz az idén. Szeretetben nő fel, van még két tesó is. Ami csak tőlünk telik mindenük megvan. Tiszteletre neveltem.., de az utóbbi évben egyszerűen annyira utálatos, folyamatosan duzzog, dühöng. Persze tudom én, hogy most tini változik meg minden.. De már mindenki nehezen bírja. Sok a vita is :( Ha valaki volt hasonló helyzetben kérlek adjatok valami tanácsot, hogy mit kellene változtatnom, vagy mikor lesz ez jobb?pl Ha valamit szeretne megenni, hogy az kié. Aki megeszi, egyed nyugodtan azért van. Erre ő jó akkor nem kell. De ezt értsétek bármire, ugyanezt csinálja. Folyton úgy felcsattan. Semmi nem jó amit mondok. Kiborít teljesen.
2022. jan. 10. 19:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
33%

"Kell hozzá idegrendszer"

Gyereket vállalni pedig nem kötelező ha ez nincs meg:)

2022. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
11%
A feleselést, visszapofázást, bunkózást nem lenne szabad hagyni, mert teljesen a fejetekre fog nőni, akkor meg már késő lesz nevelni a kis elkényeztetett libát. Helyre kell tenni jó párszor az adott helyzetben, és talán ember lesz belőle.
2022. jan. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%
#22 neked nyilvan nincs kamasz gyereked
2022. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%

Pedig igaza van. A kamaszkor nem ok arra, hogy bunkó legyen a szüleivel (vagy mással). Persze nem kell minden hisztit, problémát, rosszkedvet mellre szívni, sok mindent érdemes elengedni az embernek a füle mellett, de ha kifejezetten bunkó, akkor azt nem szabad szó nélkül hagyni. Azért mert kamasz, neki mindent szabad?

A fiam kiskamasznak brutál nehéz gyerek volt. Nagykamasz sem egyszerű, de sokkal jobb.

2022. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
51%

23. És ha van akkor mi van? Normális nevelést kap, és tudja hol a határ a szüleivel szemben, nem szemtelen, nem felesel, nem tiszteletlen, Nincs vele ilyen gond. Ha rossz kedve van nem rajtunk tölti ki, hanem elmondja, hogy szeretne egyedül lenni amíg megnyugszik. Például. Ezek után később megbeszéljük, ha olyan dolog akkor próbálunk segíteni neki ahogy tudunk.

Már látom az itteni kommentekből is, miért van ennyi pofátlan, elkényeztetett gyerek manapság. A szüleik csesznek nevelni, mindent rájuk hagynak mondván " még gyerek", nincsenek határok, nincsenek szabályok.. Ezért tart itt ez a világ. Kisiskolás, középiskolás gyerekek támadnak egymásra, a szüleikre, a tanáraikra, szavakkal, tettekkel. Szörnyű felelőtlenség így hagyni elkallódni a gyerekeket. Ennek sajnos a környezetükre is negatív hatása lehet, nem csak családon belül. Szomorú.

2022. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
22%
Nincs kinyalva a popója? A "kislányom" alapján erre tudok következtetni. Mert ha így szólítod néha (!!!) Az nem baj, ismerősöm is szokta a 25 éves lányát néha, nincs belőle semmi. De hogy "kislányom 12 éves lesz az idén..." Nekem valahogy nem illik össza ez a mondat
2022. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
28%
16: "sőt, szerintem sokkal többet kapott" épp ez a baj. Nem vécépapír tartja tisztán a popóját...
2022. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
10%
Ezek a kamaszok...
2022. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
16%
26-27 vagyok és kamasz, szóval nem egy 60 éves nagyi
2022. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
71%

29!

Hat ha kamasz vagy, akkor aztan nagy ertesz a gyerekneveleshez mar ne ia haragudj. Fogalmad nincs, hogy mit beszelsz, mert ahogy irtad kamasz vagy. Nem bantasbol, de en igy nem adogatnek tanacsot, meg fejtenem ki a velemenyem, amikor a sajat korosztalyodrol van szo. Majd ha 30 ev mulva lesz egy kamasz gyereked ea megtapasztalod ezt, akkor gyere vissza:)

2022. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!