Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit rontottam el a tini...

Mit rontottam el a tini lányommal?Javulhat ez még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom 12 éves lesz az idén. Szeretetben nő fel, van még két tesó is. Ami csak tőlünk telik mindenük megvan. Tiszteletre neveltem.., de az utóbbi évben egyszerűen annyira utálatos, folyamatosan duzzog, dühöng. Persze tudom én, hogy most tini változik meg minden.. De már mindenki nehezen bírja. Sok a vita is :( Ha valaki volt hasonló helyzetben kérlek adjatok valami tanácsot, hogy mit kellene változtatnom, vagy mikor lesz ez jobb?pl Ha valamit szeretne megenni, hogy az kié. Aki megeszi, egyed nyugodtan azért van. Erre ő jó akkor nem kell. De ezt értsétek bármire, ugyanezt csinálja. Folyton úgy felcsattan. Semmi nem jó amit mondok. Kiborít teljesen.
2022. jan. 10. 19:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem rontottál el


Majd kb 18-9 èvesen visszakapod a cuki gyereked csak már fiatal felnőttként.


Kitartás🥺

2022. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, mondják, hogy kisgyerem kis gond, nagy gyerek nagy gond:)

A kamaszkor rosszabb tud lenni,mint egy óvodáskori dackorszak. És ez tényleg még csak a legeleje, szóval ne reménykedek. Idővel megtanulod, hogy felesleges azon felhúzni magad, hogy pofájat vág a gyerek. Persze idegesítő és bunkó, de akklr rászólsz, hogy hagyja abba, menjen a szobájába, ott úgyis jobb lesz neki. Lassan úgy gondolja majd, hogy őt mindenki utálja, az egész világ ellene van, senki sem érti meg és egyre többet akar majd egyedül lenni a szobájában, esetleg a barátaival.

Te emlékszel, a te kamaszkorod milyen volt? Vagy kérdezd meg anyukádat, ő biztosan emlékszik:)

Az én lányom 11 éves és kezdi ő is a hisztit, néha már most kiborít. Én nem emlékszem, hogy ennyi idősen már kamaszodtam volna (persze vátozik a világ, hamarabb érnek a lányok), mondta is anyukám, hogy nem is, de 14 éves koromtól rendesen harcolt velem naponta. Én pedig erre nem is emlékszem, gondolom annyira el voltam foglalva azzal, hogy engem mindenki utál.

2022. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Mondja is, hogy őt mindenki utàlja. Pedig annyira türelmesek próbálunk lenni. Bár nem látom magam kívülről, de ha kiabálok akkor biztosan azt a látszatot kelthetem. Pedig még olyankor is mindig el mondom neki, hogy tudod hogy mennyire szeretlek de nem lehet így viselkedni.. erre: na persze szeretsz.. Elvonul a szobájába. Kiborító tényleg. Megfogadom a tanácsokat és beveszek egy nagy adag “leszarom” tablettát.. És türelmetlenül várom a végét.
2022. jan. 10. 20:31
 14/31 anonim ***** válasza:
91%

Szeresd minél jobban, ennyit tusz tenni. Ne haragudj meg rá, amiért undok. Gondolj arra, hogy nem tudja elmondani az érzéseit: valójában ő is szeret titeket. De vihar dúl benne.


Ajánlom Vekerdy Kamaszkor körül című könyvét, ha meg tudod szerezni. Nekem tanulságos volt.

2022. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Prokopf válasza:
26%

Szerelmes?


Tesók milyen idősek/neműek?

2022. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Egyenlőre azt nem vettem észre, hogy szerelmes lenne, mert arról beszélgettünk sokat. Egy lány(18) Egy fiú(9) A nagylánnyal semmi ilyesmi problémánk nem volt. Kicsit makacskodott, de semmi extra. A kicsi fiú meg a megtestesült nyugodtság egyenlőre. Ja és nagyon figyeltünk arra mindog, hogy a középső gyerek éppen annyi figyelmet kapjon mint a másik kettő. Sőt!! Szerintem sokkal többet kapott. Kitűnő tanuló, sportol, színhàzi szerepe is van, minden lehetsègest megtettünk amit szeretett volna.Iszonyat büszkék vagyunk rá mindig elmondjuk. De már sokszor a nagylány sem jön ki vele, mert vele is csak duzzog.
2022. jan. 10. 21:23
 17/31 Prokopf válasza:
100%

Tanítsd meg lazítani. Azaz lazuljatok együtt. Talán rá tudsz jönni, hogy az elfoglaltságaiból mi az amit ő saját maga választott, és mi az amit ti (akárcsak áttételesen, a megfelelési kényszeren keresztül is). Lehet, hogy csak túl vagytok hajtva.


(Nyugi, önmagában az, hogy ennyit foglalkozol a kérdéssel bizonyítja, milyen jó szülő vagy. Biztos megoldjátok - görcs nélkül is.)

2022. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%
Kerdezd meg komolyan, mit csinalna, ha neki igy viselkedne a kislanya. A valaszaban ott a megoldas.
2022. jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
58%

Hát nálunk sem jobb a helyzet pedig csak 10 éves a kisasszony.

Mindenért felkapja a vizet és megsértődik.

Ha nem megyek érte az iskolába mert pont akkor alszik a 1,5 évesem akkor azért hisztizik amikor hazajön. Vagyis inkább dühöng.

Ha sok a lecke az a baj azért hisztizik.

Ha nem tetszik az ebéd akkor azért.

Ha mondok neki valamit nem csinálja meg. Morog az orra alatt folyamatosan.

Folyamatosan mártírkodik pedig nagyon szeretjük. Ő úgy érzi, hogy nem.

Akkor azért is áll a bál, ha a kicsi megeszi az utolsó tejszeletet.

Mert csak neki vásárolok.

Már megkell gondolnom néha, hogy kellene hozzászólnom mert mindent félreért és jön a hiszti.

Elég hamar elkezdte.

És még jó pár év van belőle.

2022. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
63%

Bocsi elküldtem véletlenül.

Amikor jön a hiszti akkor elmegyek a közeléből és nem tárgyalok vele.

Fél órán belül megnyugszik és bocsánatot kér.

Ez egy kegyetlen korszak.

Kell hozzá idegrendszer.

2022. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!