Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szóbeli lecket kikerdezitek...

A szóbeli lecket kikerdezitek a 6.os lanyotoktol?

Figyelt kérdés
3,4,5 tanulo
2022. febr. 10. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2022. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagyok szülő, de én 4. év vége óta egyedül tanultam. Hatodikban 11 voltam. Azért én ennyi idősen már önálló voltam.
2022. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2022. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Gondolod ez nemspecifikus? Vagy miért fontos, hogy lány?

Ha úgy látom, hogy szüksége van erre, akkor igen. De nem minden esetben.

Az meg mi, hogy "3,4,5 tanulo"? Hogy lehet 3 eredménye is? Felétek nem félévi/év végi átlag van???

2022. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Már elsőben sem igényeltem már elsőben sem a szülői segítséget, nem is erőltették a szüleim, látták, hogy megy magamtól, de még mostanában is, tizedikesként, néha megkérem anyát, hogy kérdezze ki az anyagot. Nem gyakran, de szoktam. Nem önállóság kérdése ez, néha sokat tud segíteni, ha nem csak magamnak mondom fel.
2022. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
95%

Mostanában én ritkábban kérem meg a szüleimet, hogy kérdezzenek ki egy adott tantárgyból, de én 6.-osként simán megkértem erre nevelőapumat. Leginkább történelemből, felolvastam az anyagot aztán válaszoltam a tankönyvi kérdésekre és megbeszéltük, hogy mi miért történt. Ez nálam rengeteget segített a töri tanulásában.


Meg persze, ha verset kellett magolni azt is volt mindig, aki kikérdezze. Nem hiszem, hogy ez kevésbé önállóvá tenne bárkit is. Ez segít a szülőnek is, hogy lássa mi nem megy a gyereknek, esetleg rámutat arra, hogy a gyereknek mik a gyengeségei.


Azt meg végképp nem értem min akadtak ki a válaszolók.

2022. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem
2022. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem,önálló már.
2022. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kikérdezem mert lusta tanulni.
2022. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő. Persze az lenne az ideális, ha tanulna önállóan, de nem mindegyik gyerek teszi meg. A lányomat nem kellett kikérdezni, a fiamat de. Sőt, megkérdezem, kész-e a lecke, azt mondja igen. Aztán másnap a beírás, hogy leckehiány. Úgyhogy most már az írásbelit is elkérem tőle, hogy megnézzem. Tudom, hogy a bezzeganyáknak, akiknek tökéletes a gyerekük, ez hajmeresztő. Nekem is az, nagyon sok időmet elveszi. Viszont azt nem akarnám, hogy elkallódjon a gyerek.
2022. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!