Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 10-15 éves gyereked megcsiná...

A 10-15 éves gyereked megcsinálja a feladatát első szóra, vagy előfordul, hogy le kell teremteni, hogy hajlandó legyen megmozdulni?

Figyelt kérdés
Nálunk pl a szemétlevitel hétvégente a gyerekek feladata (hétköznap én indulok leghamarabb, akkor én viszem). Tegnap délután kértem a nagyobbik gyerekemet, hogy vigye le, mire nekiállt alkudozni, hogy majd holnap. Végül akkor volt hajlandó megmozdulni, amikor mérgesebben szóltam rá, gyakorlatilag kiabálnom kellett vele. Ez belefér, vagy én rontottam el valamit nagyon, hogy ennyire nem segítőkész a lányom? Én igyekszem mindent megtenni, amit ők kérnek...

2022. febr. 13. 08:12
A kérdező szavazást indított:
Belefér, a kamaszok ilyenek
Nem, az én gyerekem vita nélkül megtesz mindent, amit mondok neki
Egyéb válasz...
26 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

S ha holnap viszi le, mi lett volna?


Miért kell "minden és most"?

2022. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: csirkehús-nyesedék volt beledobva, másnapra az elég büdös tud lenni... Meg minek kerülgetni a teli szemetest másnapig? Mi változik másnapra, ami miatt állandóan húzni kell az időt, ahelyett, hogy megcsinálnánk az adott feladatot?
2022. febr. 13. 09:38
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Bőven belefér, a kamaszoknak az a dolguk biológiailag, hogy lusták legyenek. Ha első szóra megtenné, az azt jelentené, hogy valamiért fél tőled.
2022. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a férjem ilyen és nagyon idegesítő. De egy kamasz esetében belefér. Felnőttnél nem nézem el, de kénytelen vagyok, ha nem válok el tőle.
2022. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

" Nem, az én gyerekem vita nélkül megtesz mindent, amit mondok neki"


Ha meglátom hogy tele van a szemetes akkor kiviszem én. Miért kérném meg rá a gyermekemet? Semmiből nem tart.

2022. febr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5: amíg én porszívóztam, addig ő levitte végül a szemetet. Miért olyan nagy baj, hogy nem mindent egyvalaki csinál meg, és akkor amikor szükség van rá, nem egy-két nappal később...?
2022. febr. 13. 11:03
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Semmi baj nincs azzal ha a gyerek besegít itt vagy ott, de csak bízom már annyira a gyermekemben hogy meg tudja ítélni magától azt hogy hol van szükség a segítségére vagy éppen hol nincs. Észre veszi azt magától is és saját érdeke is hogy pl. kivigye a szemetet. Nem kell hozzá a diktátort játszanom vagy parancsba adnom.
2022. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

#2


Másnapra az éppen aktuális dolgát befejezi.

Nem lesz olyan hideg kinnt.

Több kedve lesz levinni.

Vagy bármi egyéb.


Nálunk a koliban is, ha valakiből este kipattan az ötlet valami miatt, hogy vigyük le a szemetet (2 személyes munka, hanem 2-t kell térni), akkor 99%-ban nem talál még valakit, pedig 6-on vagyunk az ikerszobákban.

Már hideg van.

Már pizsiben vagyunk.

Hajat mostunk.

Már úgyis be van zárva a hátsó ajtó, s akkor meg kell kerülni az egész épületet.

Stb.


S huszonévesen, egyetemistaként nem kezdünk el kiabálni egymással, mint a szülő a gyerekével szokott, hanem holnap levisszük. Hol itt a probléma?

2022. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az teljesen normális, hogy nem dob el kapát-kaszát első szóra, hiszen hasznosan tölti az idejét. Leszidás akkor van, ha határidővel kérem (vidd ki még ma a szemetet, mert csirkehús van benne), rábólint, de mégse végzi el.
2022. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Hasznosan tölti el az idejét. Tiktokon vagy a PS-en. Nyilván.
2022. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!