Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felhívott az osztályfőnök a...

Felhívott az osztályfőnök a következő problémával? Hogy kezeljük?

Figyelt kérdés

Van az osztályukban egy rossz körülmények között élő kislány. Tényleg szörnyű körülmények uralkodnak náluk, konkrétan nincs benti wc a házukban, a városon kívüli területen élnek egy kis parasztházban 8-an (szülők és 5 gyerek, nagymama). Nagyon szegény család.


Az osztályfőnök azért hívott fel, mert a lányom több barátnőjével folyamatosan piszkálja és már beszélt velük erről külön is, volt szó róla osztályfőnöki órán is, mert nem ritka, hogy előbb, vagy utóbb az egész osztály becsatlakozik a lányok mögé. Eddig mindig megvolt a bocsánatkérés, kibékülés, viszont ma a lányom közölte, hogy neki nincs miért bocsánatot kérni, mert ő csak az igazat mondta. Azt mondta a lánynak, hogy nem érti miért iratkozott egy erős iskolába, mikor úgyis az utcát fogja seperni egész életében majd, ugyanúgy, ahogy az apja... Osztályfőnökit kapott ezután, amit ugyan elmondott itthon, azzal, hogy rosszak voltak szünetben. Sosem volt rá panasz amúgy, most félévben is kitűnő volt. Kapott egy kis büntetést, a héten itthon kell lennie végig és hétvégén sincs barátnőzés, de én tényleg valami durvább diákcsínyre gondoltam csak.

Majd jött a telefon, és nagyon csalódott vagyok.

Mi jobb anyagi helyzetben élünk, mint a magyar átlag, ezzel azért már a lányunk is tisztában van. De sosem úgy neveltük, hogy nézzen le bárkit, sőt, tőlünk is azt látta egész életében, hogyha alkalmunk volt rá, akkor adakoztunk. Most meg mintha nem is az én lányomról hallgattam volna ezeket. Pl. tesióra után az öltözőben eldugják a lánynak a ruháit, vagy a karácsonyi ajándékozásnál aki őt húzta, fogkrémet és szappant adott neki, a lányom pedig hangosan megkérdezte, hogy minek, úgysem tudja, mire valók.


Szerintem érdemesebb lenne valami komolyabb szankciót kilátásba helyezni. Férjem szerint pedig az csak olaj lenne a tűzre, mert a lányt hibáztatná azért is... És hogyha a többi barátnője is ezt csinálja, valamint az egész osztály is, akkor csepp a tengerben, hogy mi megbüntetjük.



2022. febr. 22. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 A kérdező kommentje:
7. osztályos gyerekekről szól a kérdésem, ezt elfelejtettem megemlíteni.
2022. febr. 22. 18:45
 2/89 anonim ***** válasza:
85%
Nemhogy megbüntetném, hanem izomból képen törölném ilyen viselkedésért, és az ég egy adta világon tőlem semmit nem kapna meg,az ételen és alap ruhákon kívül. Nagy jólétben nem tudja mit kezdjen magával, holott az ő sorsa sem az ő eredménye. Azt, hogy osztályfőnökit kapott, merő humánus jóindulat, én kapásból igazgatóhoz húztam volna. Ráadásul a szegényebb lány viselkedéséről példát vehetne, én már rágalmazásért és folyamatos piszkálódásért kipakoltattam volna a szűrét, aztán legyen a lány szülei hibája ez az egész.
2022. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
83%
Mármint a ti hibátok kérdező.
2022. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
97%
Beszélgetni kell vele sokat. Valamit nagyon nem jól kommunikáltok felé. Elvinni önkénteskedni.
2022. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon utálom az ilyen embereket, mint a lányod, megértem a csalodottságodat. Én soha nem viselkedtem így, de sok osztálytársam igen, ez a korosztály nagyon szemét tud lenni és a szemétkedökböl is normális felnőtt lett. Ha kicsit idősebb lenne elküldeném valamilyen szociális munkára.
2022. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!


Bár azzal nem értek egyet, hogy egy ilyen problémára az erőszak lenne a megoldás. Azzal semmit nem tanítanánk neki, csak hogy féljen a saját szüleitől. Nem vagyunk a gyerekverés hívei.

2022. febr. 22. 19:03
 7/89 anonim ***** válasza:
96%
Fognak és szépen kivalogatnam a gyerekem ruhait úgy, hogy lenne egy nadrágja, egy felsoje, amit hordhat, moshatja mindennap. Kiuritenem a szobáját, csak az ágy, íróasztal és szék maradna bent. Nem kapna semmi extrát enni, tehát nincs chips, csoki, hasonlók, elvennem a mobilját és keresnék neki valami jótékonysági munkát iskola utánra.
2022. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
99%

Azt hiszem, a drága kisasszonykának nem ártana pár nap utcaseprés, önkénteskedés. Esetleg a felesleges cuccait eladományozni, egy ideig nem venni neki új dolgokat, a zsebpénz sem szükséges, szülinapra, névnapra meg jó lesz neki a fogkrém meg a szappan.

Azért az brutálisan ijesztő, hogy egy hetedikes lányba fikarcnyi EQ sem szorult...

2022. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
97%
Elzárnám a divatos ruháit és a turibol vennék neki pár ócska göncöt. Ha abban menne a suliba, hátha nem lenne kedve mást piszkálni.
2022. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
81%
Ja egy 13 éves ilyen, ott a szülő durván megbukott. Elsüllyednek, ha ilyen gyerekem lenne.
2022. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!