Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit reagálnátok ha a 14 éves...

Mit reagálnátok ha a 14 éves lányotok ezért/ezekért osztályfőnökit kapna?

Figyelt kérdés

Az osztályfönökiben az áll, higy a többszörös rossz és nem példamutató magatartásért, szabályok megyszegéséért

Mivel ezt nem teljesen értettem mi volt ez a többszörösen rossz dolog beszéltem az osztályfőnökkel aki ezeket sorolta fel:

1. Érv Osztálytársaival elhúzták a függönyt és a lámpát használták a természetes fény helyett

2. Érv Kiburította a vizét véletlenül és azt őrizetlenül hagyta amíg a felmosóért ment, a tócsában pedig az egyik fiatalabb gyerek elesett (ebben az volt a kivetni való, hogy őrizetlenül hagyta a vizet)

3. Érv az osztályfőnökire: Az egyik másodikas kislány futott fel a tízórai szünetben a lépcsőn, elesett felszakadt a szája és sírt, mivel a lányom és még 2 barátnője végignézte ezt felsegítették a kislányt bekopogtak a tanáriba mert a lánynak vérzett a szája/felszakadt és a keze is fájt (eltört) és bevitték a lányt az orvosiba (ők mert a tanárok nem voltak már fennt mindenki ki ment az udvarra) és megvárták a kislánnyal még az orvos megvizsgálja ezért a 20 perces szünet eltelt és ők nem mentek ki az udvarra mert a lánnyal voltak ezzel szabályt sértettek mert kötelező kimenni

Na miután ezt az osztályfőnök felsorolta mondta , hogy kapjam el a lányomat mert nem jó irányba halad ezzel a magaviselettel én hirtelen azt se tudtam mi történik, egyáltalán nem éreztem ezt jogosnak de nem akartam szembeszállni a tanárral ezért megköszöntem , hogy elmondta és elnézést kértem , hogy raboltam az idejét

Ti erre , hogy reagáltatok volna? Jogos így az osztályfőnöki? Ráadásul pont felvételi elött mindez...


2017. nov. 25. 16:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Ez teljesen elfogadhatatlan, merő önkényeskedés és rosszindulat.Fogalmam sincs, mit lehet tenni ilyen esetben. Talán írásban kellene kérni az indokokat, és azzal már lehetne kezdeni valamit.
2017. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
a 3. után már az igazgatóhoz mentem volna. nem normális.
2017. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Kikérném magamnak, konzultálnék az igazgatóval.
2017. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Igazgató a 3.után én ott álltam vna már az irodájában ah biztos
2017. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Sajnos ő az igazgató azért lehet osztályfőnök mert 6.asok voltak a lányomék mikor az igazgató meghalt és őt választották meg de az osztályát nem adta le (sajnos)

Azért utálja a lányomat mert az átlagon felüli színvonalon élünk és ezt ő tudja mivel 25en vannak az osztályban a gyerekek féltékeny mert az osztályba többször hngoztatta hogy neki volt amikor nem tudott a gyerekeinek mozira meg ilyenekre adni de persze az osztályból páran akár luxuskirándulást is kaphatnak ajándékba (ezt mondta a gyerekek elött) nem csak az én lányomat utálja hanem az osztályból mindet aki kicsikét jómódú de szerintem nem ez számít mert próbáltam nevelni a lányomat higy jó ember legyen nekem be is bizonyította azzal pl hogy segített a kislánynak vagy hogy legalább elment felmosóért de az osztályfőnök, hát nem sok mindent tudok vele kezdeni

Ti a lányotokat ezért megbüntetnétek? Vagy elbeszélgetnétek vele? Vagy mit csináljak? Nyeljük ezt le?

2017. nov. 25. 16:55
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Az osztalyfonoki ugyse szamit semmit. Bizonyitvanyban nincs benne.

Szoval ne foglalkozz vele.

2017. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképpen nem büntetném meg a gyereket. Iskolát váltanék ha más megoldás nincs.
2017. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha megállom ezt a felsorolást úgy, hogy nem röhögök a képébe, akkor első körben megkértem volna, hogy adjon útmutatást, mi lett volna a helyes és szabálykövető magatartás ezekben a helyzetekben. Vigyázzban állni a víztócsa mellett, amíg arra jár egy takarítónő, elmenni szó nélkül a sérült gyerek mellett, mert fontosabb, hogy az udvaron legyen a nagyszünetben? A lámpa használata pedig valóban akkora bűn, hogy osztályfőnöki jár érte? Természetesen jegyzetelnék mindent, amit mond. Talán sikerül elgondolkodnia, vagy netán kiderül még valami. Nekem annyi sántít a sztoriban, hogy ha eddig nem volt probléma a tanárral, akkor azért lehet, hogy valami mégiscsak van a lányod részéről, nem egy-két kirívó dolog, hanem sok kis apróbb, folyamatosan (főleg szemtelenkedés, ami valljuk be, nem idegen a kamaszoktól, pláne már féllábbal kínt az iskolából.) Egy osztályfőnöki meg nem befolyásolja a felvételit, nagy palávert nem érdemes verni belőle, inkább megelőzni kéne a következőt.
2017. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Huh köszi ha nem számít bele a felvételibe akkor nem csinálok ügyet ebből csak a lányom egy erős gimnáziumba szeretne menni ahova nehezen kerül be és szegény sírt itthon hogy annyi a giminek de akkor megnyugodhatunk

Igen lehet visszabeszél szemtelen nem tudhatom mert nem vagyok ott vele ő meg nyilván nem úgy jön haza hogy ma de szemtelen voltam anya csak abban azt furcsállanám hogy a tanárnő egy szóval nem említette hogy szemtelen lenne feleselne hasonlók de persze bármi megtörténhet személy szerint velem nem szemtelen csak akkor a tanárnőnek jeleznie kellett volna ezt (szerintem legalábbis)

2017. nov. 25. 17:11
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Az osztályfőnöki a magatartás jegyet rontja, azt viszont (és a szorgalom jegyet) egyetlen középiskola sem veheti figyelembe. Ezt gondolom, elmondták már szülői értekezleten, kötelező volt október végéig tájékoztatni a szülőket a középiskolai felvételi menetéről. Az interneten is megtalálható minden információ, nyilván ismeritek az oktatással kapcsolatos oldalakat, tájékozódtok mindketten egy ilyen fontos kérdésben.:-)
2017. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!