Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális ha egy...

Szerintetek normális ha egy 13 évas lány után kutakodnak a szülei? Már mint telefonjába stb.. ráadásul úgy kutkodnak hogy a lány "nem" tudja?

Figyelt kérdés

2022. márc. 4. 12:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
43%
9. Hazugságról hallottál-e már?
2022. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
69%

10 Ha gyereked a pofádba hazudik, az is a te nevelésednek az eredménye, nem másé.

Talán ell kellene gondolkodni ebben az esetben néhány dolgon: Hogy mi oka lehet arra, hogy a ,,pofámba" hazudjon? Talán nem bízik bennem esetleg? Vagy tudja, hogy úgyis lekiabálom a fejét mert emberi módon nem tudok kommunikálni? Vagy esetleg emlékszik rá, hogy én sem voltam vele őszinte?

2022. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%
Nem épp normális.
2022. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
69%

8: és szerinted mit lehet csinálni egy 13évessel, ha mondjuk drogos társaságba keveredik, vagy éppen a telefonján szex-chat, vagy más illegális dolgokat művel...???


Szerinted nem kötelessége a szülőnek kideríteni...???

2022. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
41%

#11 Az hazudik, aki nem lehet őszinte.

Én is hazudtam anyámnak 13 évesen, és ha most tanácsot adhatnék az akkori énemnek, akkor nemhogy nem beszélném le a hazugságról, hanem megmondanám, hogy csinálja jobban. Nyilván okkal.

Az a baj a titokban kutakodással, hogy többnyire az a szülő csinálja, aki meg sem

próbál bizalmas kapcsolatot kiépíteni a gyerekkel, hanem azt hiszi, hogy ha minden szrért ordít csóró gyerekkel, akkor az majd úgy is beszámol neki mindenről, ha meg nem, se baj, azért is lehet ordítani, mint valami degenerált idióta. Aztán majd lehet csodálkozni, ha igyekszik távolodni a gyerek, aztán megszakítani a kapcsolatot az első adandó alkalommal. Se baj, majd jól elmártírkodja magát a többi fafejű, szülőnek nem való selejtnek, hogy az a hálátlan gyerek, meg jujjci a csúnya rósz internet és a csúnya rósz kortársak tehetnek róla.

Komolyan, a legtöbb gyerek háta mögött kutató szülőnek nincs tényleges oka kutatni, pusztán nem tudják meghúzni a reális határt, hogy hol indokolt. A környezetemben a többségnek már az ok, hogy a gyerek nem mondja meg, hogy miről beszélt Katikával az osztálykirándulásos buszúton. Többnyire nem a szélsőségesen problémás gyerekek szülei kutatnak a gyerek háta mögött. Aki szélsőségesen problémás az a teljes nevelés hiánya miatt jut oda, nem azért mert nem kutat utána a szülő. Egyébként meg arra kell törekedni, hogy ne legyen olyan súlyos a helyzet, hogy csak a kutatás segítsen. Ha neveled rendesen nem az lesz a kérdés, hogy messenger üzeneteiben meg tudod-e találni a drogdílerét(csak hogy példát említsek a szélsőségre), hanem egyáltalán nem jut el ide.

2022. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
43%

Normális.

Egy 13 éves még testileg, lelkileg gyerek.

Fel sem tudja mérni agyilag, hogy ránézve mi a veszélyes és a szülői tiltást fölösleges "öreges hadovának" tartja, így saját hatáskörében ignorálja és mivel ismeri a reakciókat elhallgatja.

Tudom, mert én is voltam 13 éves és nagyon jó szüleim vannak.

Mégis, amiben úgy éreztem, hogy túlaggódják, arról hallgattam,...rá is fáztam egy párszor. Szerencsére az életem, a jövőm nem került veszélybe, de ez nem rajtam múlott.

2022. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

14

De értsd már meg, hogy a gyerek nem magától keveredik ilyen dolgokba bele, ha pl belekeveredik ilyen társaságokba, az azt jelenti, nem beszéltél erről a témáról vele.

Ha elkezd szexchattelni na ott meg hatványozottan valami el let cseszve a szülő részéről, hiszen ebben az esetben az alapvető erkölcsi normákat sem sikerült meg tanitani a gyerekkel.

Te komolyan azt hiszen, hogy a gyereket a te ellenőrzésed fogja megállítani abban hogy pl drogos barátai legyenek, vagy szexchatteljen. Azért a naivitásnak is vannak határai. Nevelni kell és sokat kommunikálni vele, foglalkozni kell vele, fel kell hívni az élet csapdáira a figyelmét nem elég a gyereket megcsinálni és útjára engedni.

2022. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 12 éves a kislányom,sokat beszélgettünk a veszélyekről,meg hogy mit NE küldjön soha senkinek viccből se. Néha elkezdem a telefonját,ránézek a Messenger-re,de csak annyira,hogy kivel szokott beszélni.Nem a háta mögött,és nem olvasok bele,csak ha van ott ismeretlen név megkérdezem,hogy ki az,miről beszélgetnek.Nyilván hazudhat is,ki is törölhetné ha olyan,de ennyire azért bízok benne.
2022. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
84%
17: és hol olvastál arról, hogy a kérdező esetében milyen a családi háttér?????
2022. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem egy szülőnek kifejezett kötelessége kontrollálni a gyerekét.

Nekem senki ne mondja, hogy 13 évesen nem voltak a szülei előtt titkai, akármilyen megértő nevelést kapott. Aki azt mondja, hogy nem voltak, az hazudik!

2022. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!