Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális ha egy...

Szerintetek normális ha egy 13 évas lány után kutakodnak a szülei? Már mint telefonjába stb.. ráadásul úgy kutkodnak hogy a lány "nem" tudja?

Figyelt kérdés

2022. márc. 4. 12:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
79%

20# igen, és?? Mit szeretnél ezzel mondani? Titok és titok között van különbség! Az egyik 13 gyerek titka esetén mehet a szülő büntetőbíróságra, míg a másik 13 éves titka, hogy mennyire szerelmes Justin Timberlékbe.

Na, melyik titok esetén hogyan kell kontrollálni a gyereket? Ezért nem hátrány ismerni, mert a második 13 éves titkába beletúrni és azt felfedni a megalázás iskolapéldája. Amihez normális szülő nem folyamodik, van annak a gyereknek magánszférája. Még jó, hogy 13 évesen vannak titkai, szerintem már egy háromévesnek is vannak.

2022. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
77%

#3, #15 vagyok.

Egyébként hozzátenném, ahol a gyereknek van lehetősége drogosok közé keveredni, nem beszéltünk vele a szexualitásról normálisan, ott korábban bszott el valamit a szülő. A 13 éves kor nem az a korosztály, amire még úgy, ahogy rá lehet fogni, hogy a kortársak miatt. Egy 13 éves még csak koliba se tud menni a legtöbb esetben.(Hozzáteszem, a koli se lehet kifogás a szülőnek) Plusz mondom, aki drogosok közé keveredett ennyi idősen, ott nem hiszem, hogy minden esetben a szülő annyira összetörné magát, hogy kutasson, lévén,hogy a nevelés hiánya miatt olyan a gyerek.

Egyébként meg mi a cél a gyerek hátamögötti kutatással? Bizalmat nem építesz ki vele, de legalább amint észreveszi, hogy mit művelsz rájön, hogy lehet törölni az előzményeket, csinálhat kamu profilt, stb. És akkor se bizalom, se megfigyelés.

Ha már annyira nézni akarod a levelezéseit, akkor legalább úgy csináld szülőként, hogy együtt leültök, és csak azt, hogy kivel. Azt, hogy mit, azt ne. Erkölcsi nevelés legyen meg, hogy se neten, se élőben ne mutogassa a pucér testét.

2022. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
35%

22# "Egyébként hozzátenném, ahol a gyereknek van lehetősége drogosok közé keveredni, nem beszéltünk vele a szexualitásról normálisan, ott korábban bszott el valamit a szülő."


Na, ebben óriásit tévedsz! Nem úgy etetik be a legkisebbeket, hogy a Hős utcába kiviszik herbálos bácsikat meg néniket nézni ahogy a pisájukban fekszenek a fűben. Jópofa srácok, jólöltözöttek, dumálgatnak, 1-2-3 évvel idősebb a 13 éves felnéz rá, de még egy nyelvet beszélnek. Bizalmába férkőznek szépen fokozatosan. Még meglett felőttekkel is ezt csinálják és működik, nem egy kicsivel akinek max. a kortársaihoz képest lehet sok esze, de alapból még kevés van mert csak 13 éve van ezen a világon.

A leghatározottabban visszautasítom, hogy ráhúzd a vizes lepedőt a szülőkre!

2022. márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
69%

Aki a gyereke telefonjában kutakodik, az köpje szembe magát!

A gyerekkel bizalomteljes kapcsolatot kell kialakítani kicsi korától kezdve. És elfogadni, hogy vannak titkai, azokat pedig tiszteletben kell tartani. Az én gyerekkoromban postai levelezés volt, de akkor is a böszmeség netovábbja lett volna, ha egy szülő felbontja a gyereke levelét.

Ha pedig drogozik a gyerek, az bizony a szülő neveléséről is kiállítja a bizonyítványt. No meg a felelőtlen szexuális cselekmények is.

2022. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
35%

#23 Igenis ráhúzom a szülőkre a vizes lepedőt, nem fogom mentegetni őket, ha tehetnek róla. Hárítani háríthat másra, ha már nevelni nem tud, de had ne asszisztáljak már ehhez.

Normális szülő megtanítja a gyereket arra, hogy idegenekkel nem állunk szóba,akár online, akár offline. Ráadásul amivel jössz példa nettó hülyeség. A telefonba kutatással hogy védéd ki, ha az utcán szólítják le a gyereked? Sehogy. Nyilván ezek a karizmatikus rábeszélős fiatalok arról is meggyőzik a gyereket, hogy jajj, kamuprofilról írj, rám, mert..., vagy csak simán személyesen beszéljenek, stb.

Az meg, hogy nem beszéled a gyereked nyelvét, az szégyen. Hogy személyes példával éljek, én ennyi idős koromban a 74 éves, egyébként szigorú nagymamámmal értettem legjobban szót, mert ha olyan szót használtam, amit nem ért, nem úgy reagált, mint a szüleim, hogy ordít, hogy ő nem a barátom, vele normálisan beszéljek, hanem megkérdezte, hogy mit jelent, stb. Pedig egy enyhén szenilis, nyolc általánost végzett öregasszonyról beszélünk. Aztán valahogy nem is neki volt ingerenciája a naplóm olvasni, különböző módokon kutatni utánam.

Egyébként lehet az a baj, hogy te és én más közegben élünk és ezért nem értjük egymást. Én az életem nagy részét kissebb településen töltöttem, és felénk többnyire azok lettek drogosok, akiknek alkesz, drogos, nem törődöm szülei voltak, esetenként sok gyerekkel és mélyszegénységgel megspékelve. Sokka kevesebbszer találkoztam az általad hozott példával, mint azzal, hogy a drogos szülő gyereke, az elhanyagolt haverjainak osztja a drogot.

2022. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%
23 Biztosíthatlak, hogy nem a kor határozza meg, hogy ki milyen okos, te vagy rá az élő példa.
2022. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
28%
Ok nélkül nem kutat a szülő. ezen gondolkodj egy kérdező. akármennyire felnőttnek is képzeled magad. BIZTOSAN okot adtál rá hogy ne bízzanak benned.
2022. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
72%

27 A szülök pedig biztos okot adtak, hogy a gyerek ne bízzon meg bennük.


Idióta.

2022. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
31%
26# Ezt nem értem. Butának tartasz? Ez mi mellett érv, hogy kutasson a szülő titokban, vagy ne? Tényleg nem vagyok valami agytröszt, nem tudom dekódolni a mondanivalódba rejtett érvelést. Hacsak nem az van, hogy nincs is benne érvelés. Hogy nincs lehetőséged az érvelésre.
2022. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29 A te mondanivalódban csak trollkodás van, ennyire buta már senkisem lehet.
2022. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!