Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben volt más a második...

Miben volt más a második terhességetek az elsőhöz képest? Tünetek, rosszullét, vizesedés, súlygyarapodás stb.

Figyelt kérdés
2022. febr. 18. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben, az első fiú második lány.

Mind kettővel 30+kg ot híztam, (pont lefogytam az első után) nem volt semmi tünet egyiknél sem.

2022. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A vetéléseim miatt volt több terhességem. Jelenleg a 11. van. Mind teljesen más volt. Mindnél máskor jöttek a tünetek. Volt, amelyiknél a harmadik trimeszterig alig híztam (3 kg) és nem is volt addig semmi bajom. Volt olyan, amelyik csak 10 hétig tartott, de 8 héten át hánytam, nem ettem, fogytam 5 kg-ot stb. Én például sose vizesedtem. A nagy részénél nem voltak rosszulléteim. Az egyik terhességnél (11 hét volt) viszont 4 kg-ot híztam. Szóval nagyon változó.
2022. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első szept. legelején született, előtte 1 héttel már borzasztóan vizesedtem és valószínűleg puppp jelentkezett, a másodikkal (téli baba) ezek nem voltak, viszont nála csak a 36. héten derült ki a gdm és inzulinnal is kellett magamat szúrni és őt indították.

Más különbség nem volt.

Első L, +6kg, második F, +9kg

2022. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel hébe hóba volt hányingerem az elején. Na a másodikkal bepótoltam, folyamatos hányás, érzékeny voltam minden szagra (szegény férjem parfümöt is csak kint tudta magára fújni, mert attól is rosszul voltam) kórházban is voltam kiszáradás miatt.

De mondjuk míg az elsőnél be kellett feküdnöm, visszatartásra, mert korán kinyílt a méhszájam, addig a másodiknál a kiírt időpont előtti héten még zárva volt a külső, belső is.

Mindkettő lány amúgy.

2022. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel sem voltam rosszul egyszer sem, nem vizesedtem, 10 kg-t híztam mindkétszer. Az elsővel volt hetekig tartó migrén, isiász. A másodikkal semmi. Kívánni az elsővel csokifagyit kívántam, a másodikkal vajat, kenyeret. Mindkét terhesség alatt gyönyörű volt az arcbőröm és a hajam, ez utóbbi rengeteget nőtt is. Mindketten lányok.
2022. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most várom a másodikat.

Az első ehhez képest semmiség volt. Talán 8-9 hét között volt egy kis hányinger az elsővel. Most 5 hetes vagyok, de gyakran hányok, folyton szédülök és émelygek. Éjjel-nappal. Kegyetlen 😟

2022. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel csak rosszul voltam.

A második az pokol volt: folyton beteg voltam, mindent elkaptam, szinte végig hánytam. Rengeteget híztam, tele voltam vízzel, szar volt a vérnyomásom is. Fáj a hátam, aztán a csuklóm meg s térdem. Nem vagyok egy picsigós, de annyira fájt hogy sírtam. Mindenkitől megkaptam, hogy pocsékul nézek ki. A szülés szintén nem volt jó. Iszonyú hosszú volt. A baba pedig 3 hónapot végig üvöltött.

2018.12.24.született,Ő a kis Grincsem 💚.

2022. márc. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hogy vagy kérdező?
2022. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!