Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes terhességig hány...

20 hetes terhességig hány kiló súlyt kell felszedni? A baba növekedése és a szervezet változása miatt kell az anyukának gyarapodni, nem?

Figyelt kérdés

20 hetes terhes vagyok. Már egy hónapja nem voltam a doktornőmhöz, mivel csak havonta jarok vizsgálatra. Akkor azt mindta, hogy mostmár fog nőlni a pocakom, a baba egészséges és gyarapodni fog a súlyom is. Az interneten azt olvastam, hogy mostanára már 5 kg al kell több legyen a súlyom mivel a baba növekszik, nekem meg megjön az étvágyam.

Nos a mérleg első trimeszter óta nem változik. Amikor teherbe estem voltam 78 , akkor a sok hányinger miatt válogattam az ételekben és csak a főtt ételek estek jól, így leadtam 6 kg. Most 72 vagyok 20 hetesen és még mindig nem mozog a mérleg. Tudom telt vagyok, de a baba növekedése nem kellene megmutatkozzon?



2021. jún. 14. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, én az elején annyit fogytam a hányás miatt, hogy 22 hetes terhesen értem el a kiindulásit, végül 7 kiló plusszal mentem szülni (68 kilóról indultam, átlag alkat vagyok). A kislányom 3720 g volt, szóval teljesen átlagos súlyú. A baba elveszi, amire szüksége van, igyekezz egészségesen étkezni, szedj terhesvitamint.
2021. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sok zoldséget és gyümölcsöt eszek, csak azt tudom megenni. Még a kedvenc édességeimtől is hányingerem van,nem hogy chips.

Akkor ne aggódjak mert a baba egészsége és súlya nem kell megmutatkozzon a mérlegen?

2021. jún. 14. 10:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, hogy a te alap súlyod csökken, a babáé viszont rendesen növekszik. Most a szervezeted is tudja, hogy ő a prioritás.
2021. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

78 al lettem én is terhes. A 12.hétig csak fogytam. Most 24 hetes vagyok, +2kg-nál járok.


Van egy 2évesem, vele szintén 78al kezdtem 😅 vele stülésig +8kg lett a vége.


Erre a "tudom telt vagyok" kijelentesedre pedig... en is ennyi vagyok, mégis atlagos testalkat, nem telt :) ez még nem az a kategória szerintem :)

2021. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy ez baj. Én túlsúlyos vagyok, mégis csak fogytam kismértékben a 30. hétig, összesen, csak 10 kg-ot híztam, de csak a végén, abból a baba 4.5 kg volt. Ennyi idős terhesen 1 hétig csak epres joghurtot ettem, nem kívántam mást.


Csak a védőnőt foglalkoztatta (csak azt mondta, azért figyelni kell), se a nőgyógyászomat, se a háziorvosomat nem érdekelte.

2021. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, ez a kérdés én vagyok, küzdöttem ezekkel: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..
2021. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
72 kilo hany centi mellett? Aki magasabb testsullyal kezdi, annak egyaltalan nem kell hiznia, testtomegindextolfuggoenakar semennyit sem.
2021. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
163 cm vagyok
2021. jún. 14. 11:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

75 kg-mal lettem terhes, egy dekát nem híztam a 20. hétig.


Utána is csak 7 kg-t, ami a szüléssel, és utána le is ment.


Utána meg a 2 év szoptatás alatt még fogytam 13 kg-t.

2021. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20.hétre valaki nem hizik semmit,valaki 5k ilot hizik,szülésig se biztos,hogy 10-12-17-22 kg megy fel
2021. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!