Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elfbar es az ehhez hasonlo...

Elfbar es az ehhez hasonlo dolgokat engednetek a 13 eves fiatoknak?

Figyelt kérdés

Megrendelte az interneten, es most derult ki, hogy ketto honapnal tobb ideje szivja.

Nem csak o, tobb baratja is.


2022. márc. 24. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem örülnék neki az biztos, de a szájából nem verném ki. Ha eddig is szívta és fel se tűnt, akkor nem most kell keménykedni. Ez a csordaszellem, majd megunják.

Anno én is próbálgattam felsőben(!) és gimiben a cigit (narancs Pall Mall, piros Marbi, később a pattintós Multi 🤦‍♀️😅) de felnőttként mégsem dohányzom, pedig szeretem az ízét, a szagát meg úgy az egészet, de nem függtem rá.

Amúgy ha akarja szívni fogja így is úgy is, ha a fejeden pörögsz akkor is.

2022. márc. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy elektromos cigarette ha jól értem. Nem engedném neki és igyekeznék eltiltani az ilyen barátaitól is. Bár azt is kizártnak tartom, hogy a 13 éves gyerekem a tudtom nélkül rendeljen bármit vagy ilyenekkel barátkozzon.
2022. márc. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Én fiam is 13 éves. Volt ilyen kérdés. Kategorikusan nem volt a válaszom.
2022. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Hogy rendelte meg az interneten a tudtod nélkül? Van saját bankkártyája? Mert ha az én kártyámon bármi forgalom van, arról azonnal kapok üzenetet, nem tud a gyerek csak úgy rendelni róla mindenfélét.

Amúgy nem engedném abban az értelemben, hogy nem venném meg neki, és nem szívhatná itthon, de én is voltam 13 éves, és cigiztem titokban a parkban, ez a korosztály ilyen.

2022. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni

Felesleges tiltani attól csak rosszabb lesz...és nyilván nem fogja abbahagyni csak titkolózni előtted

Még mindig jobb az elfbar mint a sima cigi

Én 13 éves voltam mikor a sima cigit próbáltam, 14 évesen már titokban dohányoztam.

Lebuktam, tiltották, stb

Nem érdekelt

Ugyanúgy csináltam tovább...

Beszélhetsz vele miért rossz ez,nem örülsz neki stbstb

De ennél többet nem tehetsz sajnos


4es válaszolónak annyit hogy nem kell bankkártya a rendeléshez. Én is szívom az elfbart , házhoz lehet rendelni vagy kijelölt csomagpontra készpénzes utánvéttel.

2022. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

5. válaszolóval értek egyet.

A fiatalkori énemből kiindulva úgy próbálok állni majd (még kicsik) a gyerekeimhez ilyen téren, hogyha tiltom is csinálni fogja, csak mellé még hazudnia is 'kell'.

Nyilván nem adom a kezébe meg hasonlók, de az őszinteség az első. Esetedben ezek szerint van bizalom, ha elmondta.


Másfelől mi is dohányzunk -sajnos- a férjemmel, bár iqos és glo de elég nagy képmutatás lenne úgy gondolom arról papolni, hogy 'tilos a dohányzás' miközben mi is csináljuk..

2022. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ha megtiltod neki, akkor tovább fogja használni, csak mellé elkezd hazudni is, mert megtanítod neki, hogy ha őszinte veled, annak dráma és büntetés a vége.
2022. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Tiltani nem nagyon tudnám, de nem örülnék neki, nem támogatnám.

Sima cigi vagy elektromos cigi, tök mindegy, nem vagyok ugyan szülő, fiatalnak számítok még, de 13 évesen akármilyen cigarettát is nagyon korainak tartok. Nyilván semmilyen korban sem egészséges, én nem dohányzom, de teljesen más azért az, ha egy 17 éves cigizik vagy szív ilyeneket, mintha egy 13 éves...

2022. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó lenne tisztázni, mit értünk "tiltás" alatt. Egész más az, ha bezárom a lakásba és eltiltom a barátaitól, mint hogy nem adok neki rá pénzt, és nem engedem otthon cigizni. Azért remélem, senki nem azt akarja mondani, hogy a jó szülő személyesen vesz cigit az általános iskolás gyerekének.

Hogy akkor, amikor nem látom, mit csinál, kevésbé tudom befolyásolni, de vannak dolgok, amiket aktívan egyáltalán nem kell támogatni, és ez szerintem pont az.

2022. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzok, de nem is értem, hogy egyáltalán hogy merül fel a kérdés hogy engedni vagy támogatni ebben a 13 éves gyereket. Természetesen nem.
2022. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!