Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom ballagási pénzéből...

Lányom ballagási pénzéből felesleges holmit akar vásárolni. Hogy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés

Gimis ballagás.

Felesleges, drága, túlárazott. Nem is magát a terméket fizeti meg, hanem a márkát, a logót.


Azt mondja, hogy az az ő pénze és neki régi vágya, máskor nem tudná megvenni.

(nagyszülőktől jönne rá a pénz)


2022. ápr. 3. 15:37
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
92%
Ő dolga
2022. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén, hadd költse arra a saját pénzét, amire akarja. Vagy 18 vagy hamarosan 18 lesz, ne akard már te eldönteni helyette...
2022. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ez az ő pénze, arra költi, amire akarja. A lányom 15 évesen kezdett el dolgozni, és az első pár hónapban rengeteg felesleges, drága dologra elszórta a pénzét. Azóta megtanulta megbecsülni. Az első pár fizetésemből én is megvettem olyan dolgokat, amiket már nem vennék meg.
2022. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
83%

Függ attól is, hogy milyen termék. Ha mondjuk egy csilli-villi jimmy choo magassarkú (hogy extrém példát hozzak) akkor arról biztos megpróbálnám lebeszélni, mivel nem fogja tudni kihasználni.

Ha arról lenne szó, hogy egy drágább telefont/tabletet/egyéb okoskütyüt szeretne, akkor nem szólnék bele, akkor sem, ha szerintem vehetne olcsóbbat is.

Az ő pénze, ha valamennyire hasznos cucc, hát vegye...

2022. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
83%

Felnőtt ember

Te nevelted eddig, ha 18 év alatt nem tanítottad meg neki, mire érdemes költeni, mire nem, akkor most mit akarsz már???

2022. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Extrém példa, de a 4-es nagyon közel jár hozzá. Nem cipő, hanem táska. Amiből pont ugyanolyan hamisítványokkal van tele az utca, a kutya meg nem mondja távolról, hogy az övé eredeti-e, vagy sem.
2022. ápr. 3. 15:49
 7/59 anonim ***** válasza:
87%
A hamisìtvàny szètesik pàt honap alatt, a màrkàs meg több, mint egy èvtizedet kibìrhat. Pl. Samsonite tàskànk van/volt 10+ èves, màrka nèlkülieken gyenge a cipzàr.
2022. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

Hát megnézném, hogy a lányom 10+ évig használ egy táskát, amikor a ruháira 3-4 hét alatt un rá és úgy jár hozzánk a futár, mintha haza menne..

Meg ez egy sima kistáska, nem utazáshoz való, nem bőrönd. Éppen belefér egy telefon, kisebb pénztárca, kulcsok.

Tavaly már majdnem megvette, mert a pénzt összegyűjtötte rá, de végül másra költötte el. Úgy érzem, hogy neki ez azért kell, hogy mutogathassa, aztán ősszel már más lesz, ami nélkül ő ne tudna élni.

2022. ápr. 3. 15:59
 9/59 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hadd vegye. Ezt is meg kell tanulni, hogy attól még, hogy telik rá, nem biztos, hogy meg is kell venni. Inkább most verjen el egy százast értelmetlenül, mint később egy 5 milliós megtakarítást.
2022. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
84%

Négyes vagyok. Hát én nem tudom... Persze, biztosan tartósabb és strapabíróbb egy eredeti márkás táska, de azért valljuk be, viccesen mutat, mikor Rozika felszáll a Lui táskájával az öt órási buszra Piripócs felé (nem a falut degradálom, én is kisközségben élek).

Persze ezzel eléggé sarkítottam, de így már megértem a kérdezőt.

Megpróbálnám finoman lebeszélni.

2022. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!