Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ált.iskolában tanítanak...

Ált.iskolában tanítanak gépelést? Ha igen, hány éve jellemző a Nemzeti AlapTantervre?

Figyelt kérdés

Billentyűzeten való gépelésre gondolok: ha tanítanak, hanyadikosoknak, és hogyan, milyen szinten?

Nem számítástechnika órára gondolok.


(Esetleg arra is írhattok, hogy ahol van háztartás tan, az kinek miből áll, hányadikban mit tanulnak? Főzni például?)


Gimiben is vannak ilyen tárgyak? Vagy egyáltalán sehol?



2022. ápr. 4. 22:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még. :)

Egyébként sajnos most jövök rá, nem fogalmaztam meg elég pontosan, mire vagyok kíváncsi.

Bár utaltam a NAT-ra...


Azt szeretném igazán tudni, hogy KÖTELEZŐ jelleggel része-e az ált.iskolás tan anyagnak a gépírás, és/vagy háztartástan, mivel én ált iskolás a 20.százdban voltam, és nem tudom, történt-e ezen a téren változás azóta. És ha igen, akkor valaki részletezné-e miből áll, köszönettel. :)

(A középsuli csak annyiból érdekel, hogy ÁLTALÁNOS jellegű középiskolában, pl általános gimiben létezik-e ilyen.)


Tehát nem szakmaspecifikus sulikra gondoltam, amely pl szakácsokat képez, vagy pl gyors- és gépírókat. Hanem teljesen általánosra, amelyben mégis köztelező volna főzés, háztartás tan, vagy gépelés oktatása.


Különös tekintettel az általános iskolára ("elemi" osztályokra, pl 1-6 osztályokig, vagy nyolcadikig akár).

2022. ápr. 5. 01:58
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
2020-ban végeztem az általánossal, nem is hallottam ezekről.
2022. ápr. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

1992 körül általános iskola 8dik osztályában volt háztartás tan (tecnika helyett) a lányoknak. Főzés, varrás, szabásminta készítés...

A fiam 2013-tól általános iskolás, neki 6dik osztályig rendes technika volt. Aztán semmi.

2022. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ismerősöm húga 2018-ban volt kilencedikes, titkár "szakon" a szakgimiben, ő tanult ilyet, külön tantárgy volt. Gyorsírást is tanult azt hiszem.
2022. ápr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Most hetedikes a fiam 8 osztályos gimnázium informatika szakon. Neki van gépírás
2022. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én alapítványi gimnáziumba jártam, ott volt gépírás.

Háztartástan meg ilyenek sehol.

2022. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Van még gépírás, de inkább játékok keretében hozzák be az órára...(ilyen repülő betűk voltak nálunk, és meg kellett nyomni azt a betűt, ami zuhan, ha leesett, kiestél...)

a háztartástan meg technika és életvitel lett, van suli, ahol tartanak életvitelt is, nekem volt, de kevés az ilyen suli, inkább csak technikát tartanak...

2022. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ui.: inkább felsőben vannak ezek...
2022. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
2013-ig voltam általános iskolás, technika óránk volt valamikor felső tagozatban, ott tanultunk főzni, hímezni meg egyéb ilyen háztartástan-szerű dolgokat, a főzésen kívül mind halál felesleges volt. Gépelni nem tanultunk soha. Gimnáziumban semmi ilyesmi órám nem volt. Ennek ellenére tudok főzni, varrni, barkácsolni és tíz ujjal vakon gépelni, de ez nem az iskola érdeme.
2022. ápr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!