Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondolnátok, ha a kamaszot...

Mit gondolnátok, ha a kamaszotok így viselkedne?

Figyelt kérdés

13 éves lány, nem kedveli a lányok társaságát, helyette egy rock/punk bandával szokott lógni suli után. Van egy barátja, aki gitározik és néha füvezik is. Nagyon sokszor foglalkoztatja a halál témája, a sráccal sokszor a temetőben randiznak, sétálnak, arról fantáziálnak, hogy hogyan halnának meg. Nem gondolja komolyan, csak most valamiért ez érdekli. Mellette sötét zenéket hallgat, dark metalt vagy valamilyen horror soundtrackjét. Az iskolában nem csinál problémákat, jól tanul, beilleszkedik, a tanárok sem panaszkodnak.


Pszichológushoz vinnétek vagy hagynátok, hogy majd úgyis kinövi?


2022. ápr. 7. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez a stílus most mennyire divat, de az én fiatalkoromban a kamaszok 80 százalékát pszichológushoz kellett volna hordani, mert mind ilyen volt. Úgyhogy ebböl kiindulva pont nem érdekelne, majd kinövi.
2022. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló időszakom, kinőttem. Szerintem minden kamasz életében vannak ilyen drámai pillanatok, a fiatalkoromban kifejezetten népszerű volt az ilyen depressziózás (az úgynevezett emo-korszakban voltam kamasz :D ), senki sem maradt úgy.

Szerintem hagyd, amíg azt látod, hogy nincs komolyabb problémája és nem gondolja komolyan, csak fantáziál, addig nem tűnik ez nekem félelmetesnek.

2022. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, megnyugodtam! Köszi
2022. ápr. 7. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Hát az én életemben sosem voltak ilyen pillanatok. Ha a gyerekem ilyen lenne, leginkább felkötném magam, mert úgysem tudnék mit tenni ellene.
2022. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig tanul, suliban normalis nem lenne gond
2022. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanez voltam

Rockerekkel lógtam, a sátánizmusról olvastam állandóan, temetőben lógtunk, mi ott boroskóláztunk is stbstb

Kb 17 éves koromra kinőttem

Nincs ezzel semmi baj

2022. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Igaz, hogy kicsit idősebb koromban, de nálam is volt ilyen időszak. Kinőttem. Kamaszkorban teljesen normális, hogy több mindent kipróbálnak.
2022. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Az hagyján, én lefordítottam a The Satanic Bible-t magyarra.

Kérdező, sok kamasz átmegy hasonlón. Mondjuk egy jó pszichológus nem árt. Én a mai napig ráírok az egykori iskolapszichológusomra, ha úgy érzem, hogy elakadtam. (33 éves vagyok). Ő meg általában egy félmondattal helyrebillent. A black metal iránti rajongásom megmaradt, bár a mögötte lévő sznob elitizmust másképp látom, mint akkor.

Ennyi idősen engem is erősen foglalkoztatott a halál és az öngyilkosság témája. Meg persze az is, hogy mi van a halál után. Meg úgy egyáltalán az emberi lét értelme foglalkoztatott. Meglepő módon a sátánizmus robbantott ki a halálvágyból.

Most valószínűleg nagyon fogékony a gyerek a művészetre és a filozófiára. Használd ki. Adj könyveket a kezébe, járjatok múzeumokba (vigye a pasit is, addig is szem előtt vannak), mutass neki különböző kézműves mesterségeket. A kamaszkori mentoromhoz épp most fogok visszatérni családostól. Egy végtelenül kedves és elfogadó szobrászművészhez jártam kézműves táborba. Most a saját gyerekeimet fogom hozzá vinni. Szóval nagyon meghatározó most ez az időszak.

2022. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

13 évesen mi is a zsidó temetőhöz jártunk bandázni, nyomtuk telefonról a rock zenét. Igazából azt se tudom miért pont ott, ahhoz volt kedvünk.


Nem tartott sokáig, 16 évesen már nem oda jártunk, hanem kocsmába :D

Mindannyiunkból értelmes felnőtt ember lett.

2022. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!