Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, tizenéves korban...

Szülők, tizenéves korban melyek a titkos dolgok és a tabutémák a gyereknél?

Figyelt kérdés
Mely témák nemkívánatosak és számítanak érzékenynek egy felsős/gimis gyereknél? Tudtok példákat sorolni?

2022. ápr. 9. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Tabutéma egy kiskamasszal, kamasszal?! Szerintem nem szabad ilyennek lennie. Hogy ismerné meg a világot ha a családjával nem beszélhet meg mindent?!

14 éves lányom van, nem is értem a kérdést. Kíváncsi vagyok másnál lesz-e ilyen, de nekem egy sem jutott eszembe.

2022. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Amikor én voltam kamasz, csak a szüleimmel beszéltem meg a legkényesebb témákat.

Régen rossz ha a családomban van olyan téma, amiről nem beszélhetek.

2022. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Nalunk mikor en kamasz voltam sajnos kb minden tabu volt, amirol picit is komolyabban kellett volna beszelni

En ezt a lanyommal kerulni akarom. Nem akarok tabut, szeretném ha a legapróbb problémájával is bátran fordulna hozzánk, a szüleihez..

2022. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan bizalmi légkörben kell kiskamasszá nevelni azt a gyereket, amiben később nem kell tabukat és titkokat kerülgetni. Sajnos, ha ez a bizalom nincs meg, a titkok kifürkészése súlyos megsértésévé válhat a kiskamasz lelkiéletének, a titkok figyelmen kívül hagyása pedig veszélybe is sodorhatja őt. Szóval legyünk olyan szülők, akik mellett biztonságban érzik magukat a gyerekeink.
2022. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Pár éve, amikor kiskamasz voltam, akkor nálunk sajnos a menstruáció és a nőiesedés tabu volt. De minden szülő törekedjen arra, hogy ne legyenek tabuk a kamasz gyerek előtt!
2022. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!