Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 6.os gyerekem lusta és rendetl...

6.os gyerekem lusta és rendetlen,mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

1. Rendetlen,szétszórt. A szobája egy szemétdomb folyton veszekszem vele,akkor rendet tesz,másnap megint ugyanaz. Képtelen sokszor helyre rakni dolgokat,minden szanaszét.


2.ami jobban zavar. Utál tanulni.Nem egy nagyon jó képességű gyerek,de a matekot kivéve ( stabil 3mas,jár matek tanárhoz) 4-5ös megvan benne. Most háromból áll hármasra. Probalok segíteni neki,van hogy kijegyzetelem, hogy könnyebb,átláthatóbb legyen, átnézem vele,de folyamatosan csak le akarja tudni,dacol,visszabeszél,felháborodik ha visszaküldöm tanulni a szobájába,hogy még nem elég.


Hiába a szankciók,semmi nem érdekli, a tanulasban semmi nem motiválja pedig elmagyaráztam miert fontos ez. Nem vagyok vaskalapos szülő,de őt zavarja hogy 21kor hetkoznap aludni kell,hogy vannak szabályok.

Mar arra is gondoltam rá hagyok mindent hatha a sajat kárán tanul. Mert nagyon rossz érzés hogy úgy erzem mindent megteszek es megis en vagyok a szar. De amikor 3szor kértem,és a taknyos zsebkendő még mindig ott hever a földön,akkor már nem tudok kedves lenni.


Mit kéne tennem?


2022. ápr. 12. 22:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Semmit. Jól csinálod, neveld továbbra is. Melyik kiskamasznak tetszik szerinted, hogy vannak szabályok? Jól tippelsz, egyiknek sem. De hát az élet nem kívánságműsor.

Amit viszont ne csinálj, az a "kijegyzetelem" - ezt csinálja maga. Illetve ne csináld még csak véletlenül sem a "rá hagyok mindent hatha a sajat kárán tanul" dolgot, mert az egy hatodikos gyereknél még nagyon nem működik, ellentétben magadat fogod egy életen át szidni, hogy akkor miért hagytad.

Szerintem ott a gond, hogy a szankciók nem megfelelők. Írod a rendrakást, tanulást és az alvást. Mondjuk ha nem rak rendet, akkor feküdjön már nyolckor. Ellenben ha mondjuk jó jegyet kap, engedd hétköznap fennmaradni 22-ig. Kis dolgok, de lehet, hogy nála most pont ezek nyomnak sokat a latba. Minden gyereknek vannak olyan "gyenge pontjai", amivel meg lehet fogni.

2022. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

Akár az én gyerekem pár éve.


Sajnos nálunk csőd lett a vége.


Egyszerűen átment a másik szülőjéhez.

Azt hazudta ott hogy én ilyen még olyan rossz vagyok, ezért költözik át.

Hamarosan otthagyta az iskolát.


Azóta sem tanul de már a húszas éveiben jár.

Képtelen felfogni...... hogy mi lesz így....

2022. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

A rend szeretetét kiskorukban lehet beléjük nevelni. Kamaszkorban már késő. Kicsiként tőlünk látják, segítenek nekünk.


Ennyi idősen én sem feküdtem le korán. Én mondjuk magamtól leraktak a telefont, de folyamatosan olvastak hajnalig.


Az iskolai elvárásokkal kapcsolatban én nem vagyok ilyen. Én azt mondom mindig, hogy az év végi 3 legyen meg mindenből, de amit szeret a gyerek, azt csinàlja. Nem lehet egy gyerek mindenből 5-ös. Szóval ha nem szereti a matekot, az nem érdekel, de ha például a nyelvekben erős, akkor abban segítek neki még többet. Ha barkácsolni szeret, akkor barkácsoljon. Én mondjuk más felfogásban nőttem fel. Szóval itt a gyerek erősségét keresik, nem az a lényeg, hogy mindenből tökéletes legyen (ilyen nem is létezik mondhatni, mert általában elvárásból megteszik, de 18-20 éves korukra sokszor kiégnek.). Szóval én a boldog gyerekkor mellett kampányolok. Mielőtt valaki jönne azzal, hogy én hülye vagyok és biztos nincs semmi végzettségem: egyetemet végeztem, saját vállalkozásaim vannak, 7 nyelven beszélek. Szóval lehet ezzel a módszerrel is sokra vinni, pedig gyerekkorom is volt.

2022. ápr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.1es ezek jó ötletek, köszi :)


Kedves 3mas. Miből szürted le,hogy most akarom rendre tanítani? Itthon mindig rend van,ezt látja,nyilván más az elvárás egy 5 évestől,mint egy 11-12 évestől.


Suli: nem várom el,hogy mindenből 5ös legyen, írtam is a matekot, sőt ha mindenből 3mas lenne se zavarna,ha ennyire képes. De nem ennyire képes. Azt meg szeretném kihozni belőle, mert nyilvan nem mindegy hova megy tovább tanulni.

Ez is elvárás részéről, hogy ő menő suliba akar, csak oda viszont jó jegyek kellenek.


Valószínüleg te nem voltál problémás kamasz,de van akinek ha nem néznek a körmére,elkallódik, lásd szegény 2-es válaszolót.


Szerintem nem egy őrült elvárás,hogy legyen nála rend, meg suli után tanulja meg amit kell.Mert amúgy nincs rossz agya.

Cserébe megkap mindent, tábor,kütyük,ruhák stb. Rajzból nagyon jó, mondtam is menjen művészeti suliba,erősítsünk erre rá,de nem akar,az nem menő.Meg hát ahhoz esetleg azt is gyakorolgatni kéne. A tesin,rajzon kívül semmit nem szeret a suliban.

2022. ápr. 13. 08:09
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Az én fiam hetedikes, kimondottan jó képességű gyerek, csak szintén nem érdekli. Ő is jár matekra, hogy legalább amit nem ért, azt a tanárnő elmagyarázza neki. Ezerszer mondtuk el neki, hogy nem fog jó középiskolába bejutni, ha nem tanul és egész életében olyan munkával fog kínlódni kevés pénzért, amit utál. De hiába. Jó. És ugyanez tovább.


Szobájában szintén kupi - ha szólok, rendet csinál, aztán másnap szintén minden szanaszét. Nem azért, mert már kiskorában is így éltünk és ezt látta. Kimondottan pedáns vagyok, nálunk nincsenek szanaszét ruhák, cuccok, nincs mosogatnivaló otthagyva. Engem zavar, őt nem.


Majd felnő és meglátja, mire megy ezzel. Én szívesen segítek sulis dolgokban, de elvégezni nem tudom helyette az általánost.

2022. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

3#-as, Kérdező, félelmetes ez a kérdés itt a válaszokkal (én vagyok a 2) mintha csak ugyanarról a gyermekről lenne szó.

Nálunk ugyanaz volt mint 3 leírt és mégsem jutittunksemmire, kérdező : én gyerekem is rajzból volt erős és tehetséges de a lustaság erősebb volt, abbahagyta azt is.

Sajnos én arra jutottam sok év rágódás után hogy ez valószínűleg személyiség függő és másodlagos a szülő szerepe.

Nálam az volt a baj, hogy míg én 8.suli után "sínre tettem" liberális módon (gimi, sport amit szeretett stb) 1 év után megúnta és "lelépett".


Sok sikert kívánok Kérdezőnek!

Nem tudok tanácsot adni csak a példámon keresztül rávilágítani.

2022. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Akik azon rágódnak, hogy a gyerekük nem fog gimibe és egyetemre menni belegondoltak, hogy jelenleg a szakmunka többet ér sokszor? (kellenek orvosok, mérnökök, de felesleges plusz egy bölcsész...). Ha egy gyereket folyamatosan hajtani kell, annak kínlódás, megutálja a tanulást egy életre. Vannak lusta gyerekekek. Ez teljesen normális. Ezt el kell fogadni. Viszont segíteni kell neki megtalálni azt, amit szeret. Különböző szakmákat mutassatok be nekik. A környéketeken vigyétek el cégekhez (sok cég ennek már örül is). Szóval ebben segítsétek inkább őket. Ha 6-7. osztálytól kezdve folyamatosan megismerhetnek szakmàkat, akkor megértik, hogy milyen a felnőtt élet, mit szeretnének csinálni. Inkább ez legyen a fontos.


Mi hatan vagyunk tesók. Nálunk van aki egyetemet végzett, de a legtöbben szakmát tanultak. Három tesóm végül Magyarországon telepedett le. Nővérem orvos, öcsém mérnök, legkisebbik tesónk pedig asztalos. Az asztalos testvérem 1,5x annyit keres havonta, mint a két másik testvérünk. Pedig két diplomás emberről beszélünk. Szóval nem minden a diplomáról szól.

2022. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem egyetemre akarom a gyereket, de azért egy érettségire minimum alkalmas lenne a képességei alapján és el is várnám tőle. Technikumról beszélünk otthon, ami szakma is és érettségi is. Csak technikumba nem fogják felvenni kettesekkel.

Nincs gond a szakmunkással, sőt, egyetértek. Viszont a fiam középiskolában eddig pl fodrász és sportmenedzser szakokat nézett. Amikre kettessel nem fog bejutni.

2022. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nálunk sem egyetem a cél. De egy érettségi igen! Engem az sem zavar,ha gyári munkás lesz,az is tisztességes munka,de vajon ő nem bánja e majd?

Alap kérdése ha szóba kerül mi szeretne lenni, hogy mi az amihez keveset kell tanulni? :(


Ráadásul az ember szeretné,hogy normális suliba,normális gyerekek közé menjen. Itt mifelénk azert van pár olyan szakképző,hogy még én is megszedem a lábam ha elmegyek elotte,olyan arcok állnak a kapu elott.

2022. ápr. 13. 13:21
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az a bajom, azon túl, hogy nem lesz érettségije, ami manapság a minimum, hogy szakmunkásban olyan szakmákat oktatnak, amikben ő egy életen át kínlódni fog vagy abszolút nem fog a szakmájában elhelyezkedni és keresgéli majd, mégis milyen terület lenne az, amit képesítés nélkül el tud látni, tetszik is neki és fizetnek is érte. Vagy igen, gyárban szalag mellett 3 műszakban. Nem lesz így egyszerű élete.
2022. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!