Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis korú gyereketek magától...

Ovis korú gyereketek magától bevallja, ha rosszat tett? Pl. Bánotta egy ovistársát, rendetlenkedett, stb.

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 20:31
 1/9 A kérdező kommentje:

Én gyerekkoromban igyekeztem elsunnyogni mindent.

Ezért is lepett meg, hogy a lányom magától elmondta, hogy ő bántotta az egyik kisfiút az oviban. Fellökte.

2018. jan. 17. 20:32
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem ehhez kell egy bizonyos fokú érettség. De pl. már egy iskolástól én elvárnám. Vagyis hogy elvárom majd, ha abba a korba kerülnek.
2018. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányod kivétel. :-)
2018. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem soha de mindig lebuknak.
2018. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Áprilisban lesz 5 éves a fiam, középsős.

Van egy nagycsoprtos fiú (vegyes csoport), aki nagyon rossz, és persze a legjobb barátja...

Igen, elmeséli, hogy megint megbüntette az óvónéni, mert ezt vagy azt csinálták.

Sőt, múltkor büszkén azt is elmesélte, amit az óvónéni nem látott...

2018. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem sem szokta elmondani, 3,5 éves, nem rég szokott be, és elég csendes kislány(nak gondoltam én...) erre most tudom meg az ovónőtől hogy baromi rendetlen, alvás helyett kiabál meg tapsikol meg viccelődik bent, és bunyózik a játékokért :)))) itthon nem ilyen úgyhogy nagyon meg is lepődtem, nyilván ráragad az oviban és nem is nagy baj ha kicsit kinyílik a csipája és jobban kiáll magáért, de az engem is bánt kicsit, hogy szinte sose beszél az oviról, mindent harapófogóval kell kihúzni.

állítólag nem jó ovi után egyből faggatni, ezért nem is szoktam, várok estig hátha mond magától pár szót, de aztán nem bírom ki és rá szoktam kérdezni hogy mi történt aznap. de akkor is csak csupa lényegtelen dolgot vakerál

2018. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
6-os vagyok. egyébként az anyósomtól mindig azt hallom hogy a sógornőm így meg úgy zseniálisan neveli a gyerekeit mert mindent elmondanak otthon - és így is van pl elmondja az egyik a másikról ha elesik, ha csal a játékban, vagy elmondják a másik nagyiról ha tejes édességet ad pedig tejérzékenyek ... egyszóval árulkodnak na :) de ez csúnya szó mert az árulkodás is őszinteség végül is. és nem tudom erre hogy lehet nevelni, azon túl hogy mindig mindent elmesélünk este apának amit a lányom tesz, példaként szolgálva, hogy a jót és a rosszat el kell mondani mert apa és anya mindent tudni szeretne
2018. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ovis (középsős) kisfiamnál változó, mikor milyen kedve van. Volt egy időszak, amikor a csoportjába kerülő új kisfiú többeket bekóstolta, a kisfiam is céltáblája volt hetekig. Na, a fiamat sem kellett félteni, megvédte magát, de nehéz időszak volt ez mindannyiunknak. Azokban a hetekben minden ovis történésről mesélt a kisfiam, éreztem, hogy igénye van kibeszélni magából, szeretné, ha mi a szülei tudnánk az esetekről.

Azóta az agresszív kisfiú megtalálta a helyét a csoportban, az óvónők keményen dolgoztak a helyzeten (hála nekik, tényleg), igazán már nincs feszültség, csak a szokásos fiús kakaskodás, amiben minden kicsit vehemensebb kisfiú benne van (az enyém is). Mostanában nem igazán mesél az oviról.

Azt vettem észre, hogy a kisfiam nagyon is jól tudja, minek mekkora súlya van. Ha úgy érzi, valami lényegtelen, nem feccöl bele sok energiát. Ez történt a hét elején: kijön a kisfiam a csoportból, vigyorog a kisbarátjával, az arcén viszont ott éktelenkedik egy hosszú karmolásnyom. A kérdésemre elintézte a választ annyival, hogy "semmi, Viktor megkarmolt, előtte meg én megdobtam". Jött az óvónő, lerendezte annyival, hogy a "szokásos kakaskodás".

Szval én bízom a kisfiamban, hogy ha gond van/lesz, el fogja mondani, mert erre nevelem, sokszor beszélgetek Vele arról, hogy tudnom kell, ha baj van, mert én, apja tudunk segíteni Neki.

A kislányom még csak bölcsis, Őt is ebben a szellemben nevelem, de Ő még kicsike 3 éves, mindenről, a legapróbb történésekről is beszámol.

2018. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem verekedős, ez előtt csak a bölcsődében volt egy eset. Ott egy jó fejjel magasabb kisfiút pofozott le, pont nőnapon. Azt nem mondta el. Amikor rákérdeztünk, hogy miért csinálta, annyi volt a válasz, hogy "Mert Peti NYAFOGOTT". Az kicsit tragikomikus volt, a gondozónők is elfojtott nevetéssel mesélték el - persze le lett szidva és szigorúan akkor röhögtünk az eseten, amikor nem volt a közelben.


Itt nem derült ki, hogy miért gondolta jó ötletnek fellökni a kissrácot. De derekasan elmondta, hogy rosszat csinált, mert fellökte és megszidta érte az óvónéni, ilyet nem szabad többet csinálnia és nem is fog.

Mondjuk ahogy említette valaki, ő is szokott árulkodni a csoporttársaira, vagy ha mást teremtenek le, akkor hangosan mondja, hogy nem ő volt.


Ez utóbbit lehet, hogy mi toltuk el a hirtelen felindulásból mondott "ki volt az a nagyon tehetséges, aki ezt ide rakta" mondatokkal. Talán ezért érzi fontosnak, hogy megnevezze a felelősöket.

Oda kell figyelnünk, mit mondunk előtte.

2018. jan. 18. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!