Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél, ha a 17 éves...

Mit tennél, ha a 17 éves lányodról kiderülne, hogy terhes és ő mindenképp meg akarná tartani?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 14. 22:38
A kérdező szavazást indított:
Elvinném nőgyógyászhoz, azonnal abortuszra küldeném, hisz fiatalkorú, így én döntök.
Megbeszélném vele, hogy felelőtlenség ilyen fiatalon gyermeket vállalni, majd közösen döntenénk az abortuszról.
Elküldeném otthonról, menjen isten hírével. ("Akié a gyerek, azé a felelősség.")
Támogatnám őt a terhessége és a gyereknevelés során is.
194 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
75%

Nincs olyan válasz amire nyomnek 😄


Attol függ hogy lett terhes. De szerintem amíg meg az ember gyerek nem tud felnevelni egy szintén gyereket. Most itt arra gondolok hogy amíg nincsenek meg azok az anyagi hátterek, nem arra hogy érett vagy nem érett. Ettől függetlenül elitelem az abortuszt, de azt gondolom hogy én 20 evesen most egy egészséges kapcsolatban se vállalnék be egy gyereket mert nem vagyok még kész rá.


A szülők nyakán élni se jo dolog meg egy kisbabaval hiába jobb esetben az apa is ott van valószínűleg házat/lakast nem fogtok tudni venni vagy bérelni. Te, vagy a gyereked meg gondolom tanul, gimis, és dolgozni se tudna elmenni így hogy erettsegije sincsen meg. Megint marad az hogy a szülők eltartjak mindkettőjüket/harmajukat. Persze a normális szülő ezt teszi, de ha neki ez miatt heti 5 nap helyett csak 3at tud dolgozni, havi 500 ezer helyett csak havi 300 ezer lesz a fizetese az egy idő után gondok fog okozni neki is.


Ez egy elég komplikált kérdés, és semmi nem véd 100%osan, meg a tabletta se, az igaz. Én erre csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani, biztos vannak kivételek is. Az ha nem akarja elvetetni, az azt bizonyítja hogy o se szeretne megolni egy ártatlan életét és ezt a döntést kamasz fejjel elég nehéz meghozni de ha képes volt arra, hogy mindenképpen meg szeretné tartani talán érett is a feladatra.

2022. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
92%
Egy volt osztálytársnőm fia most tölti a 20-at. A csaj 16 volt, amikor szült. Mindkét részről támogatták őket a szülők (apa egy-két évvel idősebb nála), felnevelték becsülettel.
2022. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy miattam volt abortusza a lányomnak. Így inkább elmondanám a saját tapasztalatimat a terhesseggel, szüléssel, gyerekneveléssel kapcsolatosan és döntsön ő, hogy vállalja e mindezt.
2022. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
44%

Támogatnám a döntésében. Mióta anya vagyok életpárti is. (nem elvakultan) Támogatnám a gyerekem, hogy ebben a nehéz helyzetben csodás anyja legyen az unokámnak, és el tudjon indulni a felnőtt élet felé.

Nem úgy élném meg, hogy a nyakra szül, inkább úgy érezném, hogy neki sokkal fiatalabban kellett meghozni egy nehéz döntést.

2022. ápr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
42%

Rábeszélném az abortuszra. Mindenkinek így lenne a legjobb.


Ha olyan lenne az apuka,hogy vállalná,akkor meg költözzenek össze,nagykorúsítsa magát,házasodjanak meg,és indulhat a felnőtt élet! De ehhez munkahely kell és rengeteg pénz. Szóval csóróknak nem való ez a megoldás...


Azt ellenezném,hogy szülői házba maradjanak/költözzenek össze. Akár nálam,akár anyósnál. Az 1 percig se egészséges!

2022. ápr. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon boldog lennék, amiért sikerült átadni az értékrendünket és nem egy kezelendő problémaként tekintene a kisbabájára. 4 lányunk van.
2022. ápr. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
33%
Vicces kérdés, mert én magam sem akarok gyereket soha, így a nem létező gyerekem is biztos örökölné ezt tőlem. Ugyanakkor én egy pontosan ugyanilyen balesetnek köszönhetem az életem, ha anyukámat elvetették volna, most én sem lennék.
2022. ápr. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
88%

Nekem sincs olyan válasz amire nyomnék.


Alaposan megbeszélnénk a lehetőségeket (abortusz, örökbeadás, megszülés-felnevelés) pro és kontra, majd hagynám, hogy ő döntsön. Mindegyik variációban támogatnám.

2022. ápr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
98%
Igen, én ugyan az utolsóra nyomtam, de alapvetően a #9-el értek egyet. Nagyon alaposan körbejárnám a témát vele, elmondanám a saját tapasztalataimat, hogy tudja pontosan mire számíthat, de végül akárhogy is döntene, támogatnám benne. Legyen az abortusz vagy megtartani a babát. Én nem gondolom, hogy a szülői feladataim vagy a szeretetem véget kellene érjenek akkor, amikor betölt egy bizonyos kort vagy ha hoz egy (szerintem) rossz döntést. Ugyan az én kislányom még nagyon pici az ilyesmihez (2 éves sincs :D :D :D), de elképzelni nem tudom, hogy majd 17 évesen csak úgy kirúgjam a családi házból, mert teherbe esik. Pont akkor, amikor iszonyú nagy szüksége lesz a támogatásomra.
2022. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
93%
Nem kényszeríteném abortuszra, de annak se örülnék ha megtartaná
2022. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!