Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves gyerekem elkezdett...

13 éves gyerekem elkezdett bepisilni este (szerintem direkt). Mit tegyek most?(többi lent)

Figyelt kérdés
13 éves fiam soha nem pisilt be, talán egyszer kétszer 4-5 éves kora körül, most egy msfél hete minden nap bepisil este. Egy ideig nagyon meg voltam lepve (nem mintha még nem lennék). Aztán egyik nap nem kelt fel időben, szóval felkeltettem és teljesen száraz volt az ágya, lemenetem tovább csinálni a reggelit és nagyon örültem, hogy talán vége van ennek az egésznek, amikor meg megint felmentem hozzá,mert már tényleg késésben voltunk akkor láttam hogy teljesen átázott megint az egész ágy és csak annyit mondott, hogy sajnálja, de visszaaludt és valószínüleg akkor történt, ami nem igaz mert amikor felébresztettem utána már ébren volt. Ekkor kezdtem el nagyon gyanakodni, mert mindig amikor takarítottam utána meleg volt a leped. Gyanakszom, hogy direkt csinálja és nem értem, hogy miért. Nálatok volt hasonló? Mit gondoltok erről?

2022. ápr. 18. 13:17
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Igen ma este mindenképpen szeretnék vele beszélgetni. A pelenka meg szerintem nagyon megalázó lenne egy ilyen nagy gyereknek.
2022. ápr. 18. 17:12
 12/37 anonim ***** válasza:
57%

Igaz, elsőre a pelenka nagyon abszurd ötletnek tűnhet, de lehet, neki is sokkal jobb lenne, már csak azért is, hogy ne kelljen ágyneműt mosni. Vannak is kifejezetten 10-14 éves fiúknak tervezett pelenka is, hogy ne legyen akkora a szégyenérzetük.


Minden esetre először beszéglgessetek vele erről, fontos, hogy ne hibáztasd. Lehet, csak felfázás miatt pisil be, de valószínűleg mentális eredetű.

2022. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Kicsi felnőtt méretű pelenkánk van valahol a padláson, néhány éve kellett a szomszéd nénit gondozni, most elő is ástam. Viszont még mindig kicsit furának találom, az viszont meg a másik, hogy a matrac sem két fillér, ha teljesen tönkre megy.
2022. ápr. 18. 18:45
 14/37 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, próbáltam a legnyugodtabb lenni, de látszólag semmi. Azt mondta minden rendben van vele, szeret iskolába járni, a barátaival időt tölteni stb. és nem érti miért történik ez vele. Felvetettem neki a pelenka ötletét is és erre pedig azt mondta, hogy jó ötlet, és majd lefekvés előtt felvesz egyet, hogy ne legyen csurom pisi az ágy (ez mellesleg elég fura ennyi idősen szerintem senki nem menne bele ebbe ilyen könnyen, inkább csak végső opcióként hoztam fel neki elrettentésként, hogy akár ez is lehet a vége). Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani az iskola pszichológus.
2022. ápr. 18. 19:30
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg furcsa egy kicsit, hogy ennyire jól fogadta a pelenkát (ami nem rossz, csak fura:D), de szerintem ideiglenes megoldásként, tünetkezelésként jó. Már csak a matrac végett is.


Lehet az is, hogy mégsem lelki, hanem testi eredetű ez a bepisilés, ha tényleg nem érte semmi trauma még kiskorában sem-de ezt majd az iskolapszichológus fogja megmondani.


Majd mesélj még!:)

2022. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
85%
Jaj ne etessétek, ez a pelenkafétises troll...
2022. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
83%

Pont ezt akartam én is...

Nem esik le,hogy valaki erre a kérdésre élvezkedik?

2022. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Szeretnék csak válaszokat kapni. Hidd el nem poénból irogatok ilyen kérdéseket. Szerettem volna megtudni, hogy a fiam helyzete speciális vagy más szülővel is előfordult e hasonló helyzet.
2022. ápr. 18. 20:31
 19/37 anonim válasza:
94%
Biztos, hogy nem egyedi az eset.
2022. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
100%
Fejlemenyek?
2022. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!