Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Dohányzás és alkohol, én vagy...

Dohányzás és alkohol, én vagy a párom gondolkodik jól?

Figyelt kérdés

13 éves kamaszlány. Cirka fél éve dohányzik és néha iszik is, többnyire a baráti kör végett, néha amúgyis. Bár én csak a nevelőapja vagyok - hivatalosan az se - de bármennyire tudom hogy "ki kell próbálni egyszer és más is csinálta mikor ennyi volt", de én totál hülyének érzem magam, hogy a párom azért veszekszik velem mert nem vagyok hajlandó cigit venni a lányának. Csak mert nem akar vele konfliktust.

Tudom azt is, ha itthon nem kap, úgyis szerez máskép. De én az elvek és a nevelés értelméről és céljáról beszélek. Valamint arról, hogy egy 13 éves ne addig hisztizen míg meg nem kapja. Vagy én látom rosszul? Maradi vagyok és hülye? Vagy csak mer tén sosem ittam/dohányoztam/drogoztam/istentudjamitmég nem csináltam úgy gondolom másnál is ez lenne az alap?



2022. ápr. 30. 02:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Te teszed jól, de itt leginkább anyukát kellene magad mellé állítani és közösen fellépni a gyerekkel szemben. Én sem engedném, ez nonszensz.
2022. ápr. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
13 évesen cigiztem volna kp anyám a konyhafalról is leszedte volna a csempét hogy fejbe verjen vele!
2022. ápr. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Durva!Milyen világ van már ?Taknyos kölykök cigiznek isznak.Nem is gondolják a híg agyukkal hogy milyen káros egy fejlődésben lévő szervezetnek!Hogy gondolnák mikor még a tojáshéj a seggén.Erre vannak a szülők ugye,illetve lennének,de mint jelen esetben vannak de mégsincsenek.
2022. ápr. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
Igen sajnos ez a vége, ha apa nélkül nő fel egy gyerek, nem lesznek határok, kezelhetetlen lesz. 13 évesen már nagyon késő, ott már csak nézni lehet mi lett elcseszve.
2022. ápr. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Az a helyzet, hogy én magam nem tudnék ilyen elvtelen vagy ilyen “nevelési elvekkel” rendekező társsal együtt lenni.


Zsigereinkben különböznénk.



Nyilván nem vennék cigit…

Elvből soha..

Mmint soha( 30 èves koràban sem) a gyerekemnek, de senkinek sem.

Oldja meg maga…főleg pénzelje.

( igen, èn is kipróbáltam, megoldottam, hogy a szüleim ne tudják és a pénzt is kispóroltam 17 évesen)

2022. ápr. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Ui


Alkoholhoz meg nem lenne lehetősége/ ideje jutni.


Mmint csak nem napközben iszik?


Bulizni meg 13 èvesen tutttti sehova nem engedném.


De ez màr erősen elcseszett

2022. ápr. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
99%

Az óhatatlan, hogy a gyerek kipróbálja ezeket a baráti körben.

Na de,hogy 13 évesen a szüleitől követelje, hogy vegye meg, ez nagyon durva...

13 évesen, ha ilyeneket csinál a legnagyobb titokban kellene, hogy a szülők észre ne vegyék. Ez így nagyon nem okés.

Az anyja szó szerint veszélyezteti!!!

2022. ápr. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%
Itt nem az a fő probléma, hogy 13 évesen elcigizget meg eliszogat (persze kérdés, hogy ez az "ivás" mit jelent, beleiszik egy kortyot a sörbe, vagy mattrészegen állít haza?), hanem az, hogy az anyja ezt támogatja. Én is voltam ennyi idős, volt, hogy cigiztem, olyan is volt, hogy kiszöktünk a sulibuliból, és vodka narancsot ittunk a parkban. De arra azért figyeltem, hogy a szüleim erről ne tudjanak, és eszembe se jutott volna erre pénzt kérni. Itt nem az a durva, hogy kamaszként feszegeti a határokat, hanem az, hogy ezek a határok nem is léteznek.
2022. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

Nem is értem. 13 évesen engem még szívatott vele Apukám, hogy pálinkával "kínált", mert tudta, hogy a szagától is rosszul vagyok. Ugyanígy minden tömény, de még a sör/fröccs/vadász ezek is. Emlékszem 15 voltam, amikor brahiból elvettem tőle a feles páleszt és lehúztam, hadd nézzen egy nagyot. Persze volt nagy röhögés, de amúgy még akkor sem esett jól, utána még hosszú évek teltek el, mire megittam a szüleimmel a pálinkát/Jagert, ha épp valami alkalom volt. El nem tudom képzelni, hogy egy 13 évesnek hogy ízlik a pia?? Oké, az ilyen Baileys és társai finomak, de gondolom nem ilyeneket iszik.

Cigi ugyanez, 13 voltam, amikor először kipróbáltam. Konkrétan anyuéba szívtam bele egyet, mármint abba amit már meggyújtott, szóval ő is látta, meg is kérdeztem előtte. Hát botrányosan rossz volt, nem értettem, hogy szokik rá erre ennyi ember. Legközelebb 18 évesen gyújtottam rá, nos akkor is pont ugyanolyan szarnak éreztem, szóval azóta se éreztem késztetést rá.

2022. ápr. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy engedném.

Azt elfogadom, hogy ha kiakarja próbálni kifogja, de nem pénzelném, nem támogatnám ebben.

Hozzájut máshonnan ja, ideig óráig, atán megunják hogy másoktól tarhál.


Na meg ha a kezébe van nyomva egy doboz cigi, akkor kitudja mennyit szív el. Ha eltarhál 1-2 szálat valakitől, akkor legalább nem 10 szál fogy el egy nap.


Na meg jól mondtad az elvet. Nagyon gáz ezt támogatni. A férjem volt az a fura gyerek, aki 12 évesen tette le a cigit. Pont felmerült a téma és egyetértettünk abban, hogy amennyire csak lehet, gátoljuk, hogy rákapjon a gyerekünk.

2022. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!