Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Érdemes a hatóságo...

Mit tegyek? Érdemes a hatóságokhoz fordulni?

Figyelt kérdés
A 12 éves lányunk most kapott okostelefont a születésnapjára. Letöltötte a snapchat nevű applikációt, mert osztálytársak azt használják, viszont most elmondta, hogy törölte, mert elkezdték idegenek bejelölni. Először egyet elfogadott, és olyan képeket kapott tőle, amik nem egy 12 évesnek valóak. Nagyon felidegesített. Remegő kézzel írom ezt. Próbáltam nem eldurrani a lányunk előtt, mert nagyon jó, hogy szólt, és nem akarom, hogy azt érezze rosszat csinált, de felháborít, és magamra is dühös vagyok. Korai volt ilyen eszközt venni neki. Megvan a beszélgetés, a fickó neve és a képek. Lenne jogi következmény, vagy kiröhögnének a rendőrségen?
2022. máj. 3. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

Kirohognek!


Ez a valo vilag 12 eves gyereknek egy felnott tarskereson semmi helye sincs.

Tanultal belole, hogy ilyemsit nem lehet engedni.

2022. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem társkeresőzik. Snapchatet használt a barátaival.
2022. máj. 3. 11:17
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem röhögnek ki, ne igy állj hozzá mert ezért nem tudják elkapni ezeket, mert nem jekentik be!
2022. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges ezzel rendőrségre menni, nem hiszem hogy foglalkozni fognak vele.


A lánnyal azonban érdemes beszélgetni róla, nyilván úgy hogy ne érezze hogy ő a hibás mert nyilván nem. Csak elmagyarázni neki hogy senkit sehol ne jelöljön vissza akiről nem tudja biztosan kicsoda, sok 12 évesnek van már telefonja, és ha egyedül jár iskolába már pl. nem is baj ha van neki nem ördögtől való, csak meg kell beszélni vele a veszélyeket és hogy mire figyeljen oda. Sajnos aberralt állatok mindig is voltak és lesznek is.


Telefont elvenni emiatt nem érdemes mert akkor legközelebb fix hogy nem fog szólni többet.

2022. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Közben egy barátom is megkérdeztem, aki rendőrtiszt. Azt mondja, hogy akár álnevet is használhatott, tehát valószínűleg ha komolyan vennék se találnák meg soha. De ha igazi a neve akkor se valószínű, hogy elővennék.
2022. máj. 3. 11:20
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem terveztem elvenni. Beszélek vele majd ha én is lenyugodtam kicsit. Beszéltem vele, hogy veszélyes de én ennyire nem ismerem ezeket az alkalmazásokat. Jobban oda kell figyelnem nekem is, hogy miket használ.
2022. máj. 3. 11:22
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

A lényeg hogy szólt, és tudok beszélni róla. Sajnos a legartatlanabb alkalmazásokon belül is megjelennek az idióták..:(


Szerencsére a tinik kiheverik az ilyesmit hamar, meg röhögnek a haverokkal egyet. Legalábbis mi ezt csináltuk.

2022. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Persze, a telefon a hibás, túl korai egy 12 évesnek, persze...

Itt nem a telefonnal, nem is a snapchettel van a gond, hanem 2 másik dologgal

1, ne használjon a lány csak azért valamit, mert a barátai is azt használják. A legnagyobb hülyeség a világon.

2, ha kap egy telefont, fel kellett volna világosítani az internet veszélyeiről, és akkor ez biztos nem történt volna meg.

A lányt mennyire viselte meg az eset?

2022. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, olvassátok el a Szülők nagy mobilkönyvét. Részletes leírásokat találsz, melyik eszközt hogyan tudod biztonságossá tenni, mikre kell figyelni az online jelenlétben. Arra is találsz leírást, mit tegyél, ha már megtörtént a baj. Nem egy olcsó könyv, 6000 ft, de nekem életem egyik leghasznosabban elköltött 6000 forintja volt.

A ti döntésetek, hogy tesztek-e rendőrségi bejelentést. Ha igen, akkor minden bizonyítèkot át kell adni a rendőrségnek. Tehát nem törölsz semmit, ellenkezőleg: képernyőfotót csinálsz a beszélgetésről.

2022. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Alapból a snapchatnak és a legtöbb közösségi médiás appnál a korhatár 13 év. Már eleve a telepítésnél meg lettek szegve a felhasználási feltételek, semmi jogalap nem lehet a panaszra.
2022. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!