Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ilyenkor a pszichológus...

Ilyenkor a pszichológus értesíti a hatóságokat, vagy először inkább megpróbál hatni a szülőkre?

Figyelt kérdés

Csak gondolatkísérlet, de biztos előfordult már:

Tegyük fel, hogy egy család pszichológushor fordul a gyerekük viselkedési zavarai miatt. A szülők első ránézésre normálisak, úgy tűnik, foglalkoznak a gyerekkel stb., de a kezelés során kiderül, hogy gyakran "eljár a kezük", és ha nem is kifejezetten súlyosan, de bántalmazzák a gyereket (pofon, ilyesmi).

Szerintetek ilyenkor a pszichológus először megpróbálja őket nevelési tanácsokkal ellátni, vagy egyből értesíti a gyámügyet? Hiszen ők kértek segítséget, úgyhogy valószínűleg nem akarnak rosszat, de a jelzőrendszer tagjaként a szakember mégsem hunyhat szemet az ilyen esetek felett.


2020. febr. 27. 17:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
Én bizony isten nem értem ezt a mai nevelési elveket hogy a gyerekre kezét emelni nem szabad. Aztán csodálkozunk hogy néhány év múlva meg a gyerek veri a szüleit vagy tanárokat vernek stb. Aztán persze mindenki a szülőt hibáztatja higy elrontotta a nevelést. Sokszor bizony egy gyerekkel szemben nem ér semmit a szép szó, a megbeszélés. Én bizony kaptam pofont szüleimtől. Nem vertek állandóan, életem során kb 3szor volt, amikor kaptam egy büdös nagy pofont édesanyámtól. De azok kellettek. Így felnőtt fejjel bármikor visszagondolok rá, bizony kellett hogy még jöjjön az eszem akkor és ott abban a helyzetben, mert bizony a szép szót és kérlelést lesz*rtam. Most akkor édesanyám egy erőszakos állat, és börtönbe kellene küldeni amiért kezét mert rám emelni? Egy jámbor ember, aki már már túlságosan is jószívű, és emiatt sokan kihasználják. Szóval el lehet képzelni milyen rossz voltam hogy ezt az embert sikerült kihoznom a sodrából. Bizony, néha, egy jól időzített pofonnal többet el lehet érni mint több évnyi szép szóval való neveléssel. És nem, nem okozott semmi lelki traumát bennem, nem félek a szüleimtől, nagyon jó a viszonyunk a mai napig. Akinek néhány pofontol, fenekeléstől életre szóló lelki sebei lesznek, azoknak az embereknek alapvetően baj van a fejükben, és nem ez váltotta ki, max inkább hab volt azon a bizonyos tortán, de ne fogjunk már rá mindent néhány tanító jellegű szülői pofonra.
2020. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Egy pofon miatt nem fogja értesíteni a gyámügyet, ne nevettess. Ha meg megis, a gyámügy le se fogja xarni. Más gyereket seprűnyéllel vernek, és lelki terrorban tartanak. És nem, a nyakleves nem lelki terror.
2020. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk elég furanlogika, hogy verjük a gyereket, hogy később ő ne verjen. Nem tudom, nekem jól nevelt mind a 2 fiam, pedig nem verem őket.
2020. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha rendszeresen, huzamosabb ideig és tadatosan bántalmazzák a gyereket, ami kihat a gyermek lelki, szociális fejlődésére, akkor kötelessége jelezni a gyámhatóság felé.
2020. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
6%

Pofonnál, fenékreverésnél, ütésnél, körmösnél, fojtogatásnál, nyaklevesnél szerintem igen, kézrácsapásnál, kézszorításnál, szájbefogásnál szerintem nem.


Ilyen szappanos szájmosás, megalázások biztosan határeset..

2020. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Ahol a gyerek magatartásán nyomot hagy a szülői nevelés, ott már állandó stresszben,félelemben és megalázásban tartják a gyereket, vagy a másik véglet, hogy egyáltalán nem törődnek semmilyen formában a gyerekkel és annak érzelmi igényeivel, nem foglalkoznak vele és azért veszi fel a fura viselkedést, mert figyelmet akar.

Ha foglalkozik vele a szülő, de minden nap rácsap a kezére, mikor csokit akar enni, attól nem valószínű hogy viselkedészavara lesz a gyereknek.Ha ilyenért akkorát kap hogy a fal adja a másikat akkor meg látszani fog egy idő után.Nem két pofontól meg seggrepacsitól lesz viselkedészavaros egy gyerek az tuti.

Szerintem ha az agresszió olyan méretet ölt akkor kell hogy jelentse.Kellene.Bár biztos erre is megvan a protokoll.Egy az otthoni terrortól viselkedészavarossá vált gyereket nem visznek a szülők önszántukból pszichológushoz, hogy segítséget kérjenek ebbe biztos vagyok.

Minden esetre én és a tesóim úgy nőttünk fel, hogy kaptunk pár pofont meg egy két seggre pacsit is és semmi lelki defektünk nem lett tőle, a szüleinkkel is jó a kapcsolatunk.Viszont az az osztálytársam akit az apja mondhatni rendszeresen szíjjal vert véresre, normális lett ugyan de ahogy tehette lelépett a szülői háztól és nem is nézett vissza.

2020. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
A pofon mióta verés? XD
2020. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

7-es.. Neked mi a veres?

Engem vertek, és igen a pofont is annak éreztem.

Mi más lenne?

2020. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne verés? Talán simogatásnak szánja, aki adja?
2020. febr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
Én tök normális szülő vagyok, de néha nekem is "eljár a kezem". Nem gondolom, hogy ez a gyámügyre vagy bmilyen más hatóságra tartozna. Nem bántalmazom a gyereket, nem verem a gyereket, de néha 1-1 jól elhelyezett pofon igen hasznos tud lenni.
2020. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!