Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez szerintem túl féltés,...

Ez szerintem túl féltés, szerintetek?

Figyelt kérdés
Húgom 13 éves, de a szüleim még mindig nem engedik haza egyedül az iskolából. Én értem, hogy bármikor fenn áll az esélye, hogy elrabolják, de most akkor majd soha nem mehet ki egyedül az utcára? És igazából nem is lenne egy olyan hatalmas nagy táv mert pár méterre van a troli megálló az meg teljesen az otthonunk elé viszi. Mindig amikor én viszem haza őt látom, hogy max az ilyen elsősöket viszik haza. Meg az utcák is tele vannak emberekkel szóval nem egy jó ötlet ott elrabolni egy gyereket szerintem😅. Na de az a lényeg, hogy szerintem ezt túlzásba viszik. Örülnék, ha esetleg erről szülők is megosztanák véleményüket

2022. máj. 18. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Én sem engedem még egyedül a 12 éves kislányomat. Igaz, mi elég messze lakunk a sulitól. Én is nagyon féltem. A fél osztály már egyedül jár suliba, illetve közösen járnak a társaikkal.
2022. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
nálunk második óta egyedül vagy barátnőkkel jár, gyalog. kb 1.5 km az iskola. gimibe is ugyanúgy egyedül ill. osztálytársakkal járt, vonattal egy másik városba.
2022. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy fényes nappal elrabolnak az utcáról egy 13 éves lányt??? Szerintem a szüleid sem ettől félnek, mert ez nonszensz, csak nem képesek felfogni, hogy a pici lányuk már nem óvodás, és nem bíznak meg benne.

Igazad van, ez egyértelműen túlféltés és nagyon káros, de egyre divatosabb sajnos. Sokan hiszik, hogy a gondos nevelés jele, ha nagyon szoros felügyelet alatt van a gyerekük a nap 24 órájában. Hogy így hogyan lesz önálló felnőtt, az más kérdés, azon majd akkor lehet gondolkodni.

2022. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló


Sajnos pedig komolyan gondolják, mert beszélgettem erről velük és mondták, hogy ez egy hülyeség és el fogják rabolni meg stb.

2022. máj. 18. 15:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Jahh és azt elfelejtettem mondani, hogy ezzel az egésszel azt érték el, hogy a húgom elkezdett titkolózni előttük, mert nekem ma mondta el, hogy 7. Óráról egyik barátnőjével kiszökött .-.
2022. máj. 18. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk ez eléggé várható is volt.

Mi lehet, hogy a másik véglet vagyunk, de a negyedikes lányom, most, hogy jó idő van, minden este 8-ig lenn van suli után. Felnőtt nélkül, barátnőkkel. Csupa 10-12 éves kislány és kisfiú, állati jól eljátszanak, és én nagyon örülök neki, hogy normális gyerekkora van, ráadásul addig sem a szobában nyomkodja a telefont. A fiam az ő korában már biciklivel járt edzésre a kisvárosunk másik felére.

2022. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
2003-as születésü Budapesti vagyok, 12 éves korom óta járok haza egyedül tömegközivel soha semmilyen bajom nem lett..
2022. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Az alsósokat szokták kísérni, nemcsak az elsősöket. De egy 13 éves már bőven felsős és az útvonal sem bonyolult amit leírtál. Szerintem a szüleid lassan engedni fogják egyedül, mert egy ekkora nagylányt már tényleg nem szoktak suliba vinni.
2022. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen, túlféltés, és nagyon nem egészséges. Hagyni kell a gyereket önállósodni, nem

lesz jó vége különben.

2022. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez eléggé beteges. Kell venni mobiltelefont és mindig sms ha hazaért. Nameg ugye nem mindegy hogy du3 kor vagy este 8 as program után jonnehaza. Csúcsidőben fényes nappal beteges ez.

Nekem inkább tűnik kontroll mániának amikor fél a szülő hogy kislányból tini aztán nő lesz.

2022. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!