Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám nem enged el sehova...

Anyukám nem enged el sehova mert "még kicsi vagyok" 12/F Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly még nyár előtt (2015)-ben egyik haverommal suliból gyalog hazajöttünk hozzám. Az anyukámnak dolga volt és nem mert minket otthon hagyni elvitt magával oké. Majd pár hónap múlva megtetszett egy lány akit az unokatesóm által ismertem meg. Elakartam vele menni találkozni. El is engedett de úgy, hogy bevisz a városba. Rendben ebbe beletörődtem. Azt hittem, hogy úgy lesz, hogy bevisz hazamegy kész. Ha hívom jön értem. Nem így lett mert ott mászkált. Elég kínos volt.

Eltelt egy év szinte sehova se mehettem. Itt a nyár, jó lenne menni városba meg ilyenek de nem enged sehova. Csak nézem facen, h sok 11-12-13 stb rakják fela közös képeket és tök szar érzés, hogy ők mehetnek, én meg nem. Már többször leültem vele megbeszélni de soha nem enged el sehova..Szerintetek ez már beteges féltés? És olyanokkal kiméljetek h még túl kicsi vagyok mert egyeltalán nem. Előre is köszi. :D



2016. júl. 29. 10:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

Pedig kicsi vagy...Meg hová kéne menni? Ülni a plázába? Minden kis sz.ros ott ül,semmi értelmeset nem csinál.

25 vagyok, nekem is a barátnőim jöttek át annyi idősen,beszélgettünk,zenét hallgattunk,de kertesházi részen éltünk ez igaz. Öcsém 13 éves,el ő se ment egymaga a városba szanaszét.Lement a térre a barátjával,vagy felment hozzá. Idén már elmehetett a barátaival másik megyébe is vonattal várjátékokra,ahol ők is kardoztak stb. De nem tudom te milyen gyerek vagy,tesóm felelősségteljes,motivált,sokkal komolyabb a korabelieknél.No meg méretben se egy 12 éves méretű,simán 16-nak néz ki,de érettségben is annyi vagy akár több is.

De amúgy anyukáddal szoktál beszélgetni? Sok szülő ám nem engedi a gyereket,mert rossz tanuló is pl,és úgy gondolja,tanulni kéne,nem csavarogni. Nyártól független,év közbeni teljesítésre gondolva.

2016. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%

Nem ismerlek, hogy mennyire vagy amúgy megbízható, vagy befolyásolható mások által, hogy anyukád ennyire félt, de szerintem egy 11-12 éves gyerek (mert még az) ne kószáljon szanaszét egy másik városban. Nem tudom, hogy milyen messze laktok a várostól, de én sem engedném a gyerekem hosszabb volán/vonatútra.


Szerintem anyukáddal próbáld meg a fokozatosságot, hogy egyszer-egyszer elengedjen ide-oda egyedül és majd oldódik, látni fogja, hogy talpraesett vagy.


Tudom, hogy most mindjárt jönnek az "én a 6 éves gyerekem egyedül elengedem mindenhova" szövegelések. Annak csak gratulálni tudok. Ha valami baj történik, akkor meg sipákol.

2016. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
29%

Azt megértem hogy ő elvisz pl.mondjuk a mozihiz és majd ha hívod érted meg.De egyedül szerintem is picikén fiatal vagy még.(Ami messze van pl.5 buszmegálló és 5 villamos meg séta meg ilyenek azt is értem hogy nem enged el.)

Mondd meg neki hogy van nálad telefon ha baj van hívod.Tudom a rendőr,mentő,tűzoltő meg ilyenek számát.

Ezt is csinálhatod ha szerinted ettől jobban megNyugszik.Bele írod a telefonodba mint szemény(mármind a rendőr meg ezeket)

Mondd azt is hogy idegenekkel nem beszélsz meg az ilyeneket.

És azzal is megnyugodthat ha baj van más is segíthet.(pl.ha elesek más biztos bem hagy a földön meg ha vérzik ad ragtapaszt ha van nála meg ilyenek.Mondjuk 20-30 évesen ott hagynál egy gyereket aki vérző térdel van a földön?)

Szerintem ha tudja hogy óvatos vagy és ha valami van hívod meg ilyenek akkor lehet hogy elenged.

2016. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
33%

Valoszinuleg En sem fogom a fiaim elengedni ennyi idosen.

Bekiserem a varosba,aztan beulnek valahova,vagy vasarolnek.

Pedig most 9,5eves,boltba is le tudom kuldeni,okos gyerek (a bolt a hazunk vegeben van) meg suliba sem engedem egyedul.most megy 4.be de az occse most kezdi ugyanott a sulit,igy ebben az evben meg egyutt jarunk.

Turelem.

Mehetsz majd meg eleget.

2016. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
Ne akarj olyan gyorsan felnőni.
2016. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%

úristen! 12 évesen még simán barbiztam :o

és este a közvilágítás felkapcsolása azt jelentette, hogy "húzzál haza, mert anyád megöl"


de, kicsi vagy!

oké, hogy egy ennyi idős gyerek lemegy a közeli parkba, vagy a játszótérre bandázni (mifelénk még oda járnak az ekkorák)...


amúgy is, mi takar a "meg ilyenek"?

2016. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

"Inkább válalj valami diákmunkát, hogy bebizonyísd, h "férfi vagy" meg"


hát ez az, annyira gyerek, hogy legálisan még munkát sem vállalhat.

2016. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi a normális hozzászólásokat. A többi flegma kutya megy bujjon el.
2016. júl. 29. 13:19
 9/25 A kérdező kommentje:
Amugy vidéken lakok és a főtérre gondoltam nem úgy a városra tehát kb gyalog olyan 20 perc, fél óra gyalog.
2016. júl. 29. 13:20
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem vagy hozzá fiatal, gondolom iskolába se hoztak meg vittek tanév közben.
2016. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!