Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell a lányokat jobban...

Miért kell a lányokat jobban félteni?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen arra gondolok, hogy lehet-e párkapcsolata, inkább arra, hogy meddig maradhat kint az utcán, stb.


Gyakorin állandóan azt olvasom, hogy “ha lány lenne, jobban féltenénk” meg “megértem, ha a lányt jobban féltik“, stb. De hát egy fiú is lehet egy kis cérnavékony, nyámnyila valaki, aki összeesik, ha csúnyán néznek rá, és egy lány is lehet erős, aki behúz egyet annak, aki pl. ki akarja rabolni.

Akkor a tíz éves fiú este tízig rohangálhat kint az utcán, mert fiú, annak úgy se lesz baja, de egy tizenhat éves lánynak hatra itthon kell lenni, csak mert lány? Mi ez a logika? Nem inkább életkor, megbízhatóság, erőnlét alapján kellene megítélni, hogy ki meddig maradhat kint?

A fiú minden péntek és szombat este bulizhat hajnali kettőig, a lányt meg még egy esti moziba se engedjük el a barátnőivel?

Mi történhet egy lánnyal, ami egy fiúval nem?


Most a vírushelyzettől tekintsünk el, a kérdésemet alapesetre értem.



2020. nov. 22. 16:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
Kíváncsi lennék egy ilyet hány éves fiú vagy lány kérdez.
2020. nov. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
A fiúk nehezebben esnek teherbe, mint a lányok.
2020. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Megerőszakolásról hallottál már? Igen, fiút is megerőszakolhatnak, de 99%-ban lányok az áldozatok.
2020. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

4 igen hallottam már

De komolyan, ha hulla részeg a fiú, akkor nincs baj, mert a megerőszakoláson kívül más nem létezik? Nem késelhetik meg a pénzéért, nem rabolhatják ki? Az nem is baj?

2020. nov. 22. 17:06
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Én a fiút is nagyon félteném, mert az éjszakai verekedések sokkal inkább a fiúkat érintik, a nemi erőszak pedig a nőket, de a verés sokkal gyakoribb, mint az erőszak, szinte minden fiú ismerősömmel előfordult, nemi erőszak áldozatát nem ismerek személyesen. De a lány sokkal kevésbé tudja megvédeni magát, mint a fiú, ezért féltik őket jobban.
2020. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

6 köszi. De nem feltétlen. Lehet csak én vagyok olyan lány, aki óvoda óta mindenkinek behúz egyet, ha bántja, nem tudom. Elsős koromban is simán elvertem a felsős fiúkat, mert piszkáltak. Nyílván egy 120 kilós emberrel nem tudnék mit kezdeni, max futok és sikítok, de egy hasonló korú fiú sem, kivéve, ha ő is hasonló a támadójához.

17l egyébként.

2020. nov. 22. 17:15
 7/26 A kérdező kommentje:
Az általánosítás zavar, hogy a fiúk meg tudják védeni magukat, a lányok nem, mert ez nagyon nem így van.
2020. nov. 22. 17:37
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
7es válaszra: ha meg akarnak erőszakolni, mozdulni nem tudsz, teljesen lefagysz, nemhogy futni és sikítani. Képzelj el egy (ha már ezt a példát hoztad) 120 kilós embert, amint egy kapualjból szó szerint rád ugrik és úgy körbeölel, hogy max. kapálódzni tudsz, és az egyik kezével befogja a szádat, hogy levegőt is alig kapsz. Van egy volt kolléganőm, majdnem tíz éve bokszol, naponta fut, szóval jó az erőnléte és tudja is, hogyan védje meg magát, mégis kb. két éve majdnem megerőszakolták éjszaka az utcán, csak úgy tudott megmenekülni, hogy a lakótársai szerencsére még ébren voltak és meghallották a zajt és kinéztek az ablakon, hogy mi történik (már a ház előtt voltak). Amikor a kolléganőm visszajött egy hét után a melóba, és már tudott beszélni az egészről, mondta, hogy konkrétan lebénult, nem tudott gondolkozni se, csak ordítani próbált. Szóval szerintem amíg az ember nem volt ilyen helyzetben (és isten ments, hogy ilyen helyzetbe kerülj te vagy bárki), könnyű mondani, hogy majd behúz a támadónak egyet vagy elfut. Sajnos egyáltalán nem garantált egyik sem.
2020. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

9 neked mi bajod? Te ennyire beteg vagy?

10 értem én mit mondasz. Szerencsémre nem kerültem ilyen helyzetbe. De hát ugyanez megtörténhet egy fiúval is. Lehet, hogy éppen őt nem megerőszakolni akarják, de akkor már nem mindegy, hogy fiú vagy lány? Egy fiú pont annyi eséllyel menekül meg előle, mint egy lány. Lehet csak valakinek kedve van verekedni, aztán ok nélkül elverik. Vánszoroghat haza törött karral és bevert orral. Szóval akkor pontosan miért is féltjük jobban a lányokat? A 120 kilós embert egy fiú sem fogja csak úgy leütni.

2020. nov. 22. 17:58
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

10-es voltam

Persze, megtörténhet egy fiúval is, bár az esélye sokkal kisebb, illetve ha esetleg megtörténne az erőszak, akkor a fiúnak "csak" a pszichés következményekkel kellene számolnia, míg a lánynak a pszichés következményekkel és egy potenciáls teherbeeséssel is. De mindkettő borzalmas és egyik se könnyebb, mint a másik. Én ezt nem is "versenyeztetném". Anyaként szerintem egyformán félteném a fiamat és a lányomat is, ha lenne mindkettő (egy fiam van).

2020. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!