Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha kamasz gyerekeid be akarod...

Ha kamasz gyerekeid be akarod vonni a háztartási munkába, akkor az azért van, mert lusta vagy megcsinálni és csicskáztatni akarod őket?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 08:44
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
98%

Nem, az azért van, hogy ne legyenek életképtelenek, mikor elköltöznek :D

Meg mert nem egyedül élek a lakásban, és senki ujjáról nem fog leesni a karikagyűrű, ha megmozdul.

2022. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
97%
Mert a család dolga közösen megcsinálni a háztartási teendőket. Senki sem egyedül koszol, és enni is mindenkinek kell. A gyereknek is részt kell vennie a feladatokban életkorához mérten, ilyen az élet, senki sem fogja nagyobb korában sem helyette megcsinálni a teendőket.
2022. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
99%

Igen! Direkt csak azért vállaltunk gyerekeket, hogy legyen aki takarít itthon, meg lenyírja a füvet! Nehogy már nekünk kelljen megcsinálni a férjemmel!

🤦🏼‍♀️

2022. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
De, miért kell leterhelni a gyereket ezzel? Egyszer-kétszer el lehet nekik mondani, hogy hogyan kell és utána már tudják és ha szükségük lesz rá majd, majd akkor megcsinálják, miért kell az idejüket ezzel elvenni már most?
2022. jún. 2. 08:53
 5/54 A kérdező kommentje:
Ahol az egyik szülő homeoffice-ben van vagy átmenetileg nem dolgozik, ott is korrekt, ha ennek ellenére a gyereket dolgoztatják? Vagy akkor az csinálja, aki otthon van, többet van otthon, az lenne a normális helyzet?
2022. jún. 2. 08:56
 6/54 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a kutya se segít.Mindent ên csinálok.Nekem az a halálom mikor a rendre nem vigyáznak,hamár nem segítenek.
2022. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
99%

1. Be kell gyakorolni, hogy mire önàllò felnőtt leszel gördülèkenyen ès automatikusan menjen.

2. Te is ott laksz, vedd ki a részed.

3. Ne legyèl màr èletkèptelen.

4. Kamasztòl màr egyèb tèren is elvàrható az önàllòsàg. Gondolom iskolàba sem kìsèrgetnek ès bulizni sem szülői kìsèrettel jàrsz. Nem öltöztetnek, nem kanalazzàk a szàdba az ètelt. Akkor ezen a tèren mièrt nem akarsz önàllósodni? Ez olyan alap dolog, mint a cipőfűző megkötèse vagy az orrfújàs. Egy idő utàn senki sem csinàlja helyetted.

2022. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
6-os, az mit jelent, hogy a rendre nem vigyáznak? Mit csinálnak, mit nem csinálnak?
2022. jún. 2. 09:02
 9/54 A kérdező kommentje:

7

Én az anyuka vagyok.

A gyerekeim apja ellenzi, hogy elvonjam a gyerekek idejét a háztartással. Pld én rakjak rendet az iróasztalon, ruháikat én vigyem ki a szennyesben, tisztán vigyem a helyére, rakjam ki másnapra. Cuccaik szanaszét, mert majd én úgy elrakom. Mosogatni, porszivózni nem engedi őket, mert az az anyuka dolga szerinte és így a gyerekek szerint is.

2022. jún. 2. 09:05
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
Az azt jelenti,hogy pl.arra nem képesek,hogy az asztalrol a tányért legalább betegyék a mosogatóba.A felmosott követ össze járkálják,a szobájukban a ruha a földön....stb.De a szobájukat nem én takarítom.Azért nehogymár még azt is...
2022. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!