Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tinik szülei, ti hány évesen...

Tinik szülei, ti hány évesen engedtétek a gyereketeket először nélkületek utazni?

Figyelt kérdés
Belföldre gondolok, volánnal vagy vonattal. Érdekelne a ti korotok is.
2022. júl. 13. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Milyen hosszú vonatút számít? A gyerekeim 10 és 12 évesek, vonatoztak már nélkülem, de az 20 perc volt, mert az agglomerációból mentek be Pestre. A kislányom egyik osztálytársa negyedikben már egyedül buszozott be a szomszéd településről a suliba.

Ennél nagyobb útról még nem tudok nyilatkozni. Engem 15 évesen engedtek először Balatonra egyedül, gondolom, én is hasonlóan leszek majd, persze nem mindegy, hova megy.

37 éves vagyok.

2022. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, az ovis és iskolás kirándulás számit-e, hiszen valójában akkor utazik elsőnek nélkülünk. De gondolom nem.

12 évesen busszal ment a tőlünk 25 km-re lévő barátjához. A buszmegállóban várták, így csak maga az utazás alatt volt egyedül.

Most nyáron, két évre rá, egyedül ment a gólyatáborba vonattal 40 km-t, majd két nappal később önállóan jött haza.

Egyébként már külföldön is volt nélkülünk, de felnőttel (edző).

2022. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapest közeli kistelepülésen élünk, a gyerekem 3 osztályos korától egyedül buszozik át a szomszéd településre suliba. Igaz, hogy kvázi iskolabusz, mert a helyi gyerekek mind ezzel mennek reggel, délután pedig haza. A délután 2 órai buszon még kísérő is van. Nem mondom, hogy nincs bennem egy drukk, ahányszor utazik a fiam, de ezt így viszonylag biztonságosnak érzem. Jövő szeptembertől már a lányom is ugyanígy fog iskolába járni, na arra gyomorgörccsel gondolok.

Vonatozni, Budapestre tömegközlekedni még egy jó ideig nem fogom engedni a gyerekeimet. Azt hiszem, egy pár év múlva úgy elengedném rövidebb útra vagy úgy, hogy tudom, ahol leszállnak, várják őket, hogy nem egyedül, hanem társakkal mennek.

2022. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hosszabb (pl. Balaton-Budapest), kísérő nélküli útra gondoltam. Csak osztálytársakkal/barátokkal való utazásról lenne szó. Jöhetnek még válaszok :))
2022. júl. 13. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Ha többed magával utazna, akkor azt gondolom, 12-13 évesen már mehetnének kísérő nélkül úgy, hogy a leszálláskor felnőtt ismerős várja őket. Persze ehhez az is kell, hogy meg tudjak bízni a gyerekemben. A gyerekeim elég komolyan tudnak viselkedni, a most 9 éves fiam 3-4 év múlva szerintem szépen, éretten fog tudni közlekedni.
2022. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen önállóan, felnőtt nélkül, csak barátokkal 16 éves kora óta kb.
2022. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

engem hatévesen is felpakoltak a buszra, közvetlenül a vezető mögötti ülésbe, azzal, hogy a gyermeket tessék leadni X megállóban... jólnevelten ülten, nézegettem a kis képeskönyvemet, megettem a kekszemet, aztán azt mondta a buszvezető, hogy leszállás, itt a nagyapád, és ott állt a papa a lépcső aljában, és vitt magukhoz.

ha nem kell átszállni és van elérhető személyzet, egy 8-10 éves gyereket szerintem már fel lehet ültetni tömegközlekedésre, de ez attól is függ hogy mennyire tud nyugton maradni. ha egyedül kell kiválasztania a helyes megállót, először akkor engedném, amikor tud gyorsan olvasni, ismeri az órát és tud kellő hosszúságú időn át ébren maradni mozgó járműben.

2022. júl. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Én a 90-es években Győrbe jártam egy bentlakásos iskolába és Pécsett laktam. 14 éves koromtól egyedül utaztam kb. 2 havonta a Győr-Budapest-Pécs távolságot busszal és vonattal.

Soha nem volt semmi probléma. Hogy manapság mi van gyerekként, nincsen erről tapasztalatom.

2022. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!