Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikortól engedtétek a kamasz...

Mikortól engedtétek a kamasz (18 éven aluli) gyereketeknek, hogy autóval járjon?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, februárban meg lesz a jogosítványom és utána szeretnék autóval járni. Mármint most is azzal járok, de nem én vezetek, hanem vagy anyáék, vagy a barátom, vagy a barátnőim. Szóval mindig visz valaki és ezt már unom, hogy mindig függök valakitől, ha változás van, telefonálnom kell, másnak is át kell szervezni a programját.


Szerintetek már tavasszal mehetek egyedül?


2017. jan. 19. 11:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Attol fugg, hogy mennyire felelossegteljes a gyerekem, es hoy hol lakunk. Egy 10+ millios fovarosban (London pl) nem engednem egy ideig, de egy 50ezres kisvarosban ha eleg erett hozza, akkor engednem egybol.
2017. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem akkor engedték akkor már elég magabiztosan vezettem kb 1 év útàn de annyira engem nem is zsenírozott a dolog

A szüleim is ritkán használják az autót én is bicóval jártam mindig

2017. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Én egy ideig biztos nem engedném a gyermekem EGYEDÜL vezetni, csak úgy, hogy mellette van egy rutinos sofőr is. Amikor már megbizonyosodtam róla, hogy teljesen felelősségteljes, akkor engedném önállóan is.


Az én szüleim is így csinálták: amikor jogsit szereztem, akkor először bizonyítanom kellett, hosszabb utakon is. Apám ott ült mellettem, figyelt, hogy tudok-e reagálni váratlan helyzetekre, stb. Ez nem kitolás, hanem tényleg nagyon sok a veszély az utakon, még egy rutinos sofőr számára is. Pl. nekem volt már olyan helyzetem, hogy a saját sávomban szembetalálkoztam egy autóval, amit egy részeg sofőr vezetett. Csak a vezetési rutinom miatt tudtam elkerülni a komoly ütközést, így csak picit súrolta az autómat.

Rutint pedig csak hosszú idő alatt lehet szerezni: szerintem minimum fél, egy év, mire valaki tényleg alkalmassá válik arra, hogy teljesen önállóan vezessen.


Tudod, a környezetemben van olyan család, akik autóbalesetben veszítették el a gyermeküket (a lányuk vezetett, a baleset az ő hibájából következett be, nem tudott lereagálni egy váratlan szituációt). Ez ilyen tragédiát egy szülő sose képes feldolgozni... ezért inkább megelőzném, ha lehet, még akkor is, ha a gyerekemnek ez nem annyira tetszik!

2017. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én ezt értem Utolsó, csak pl. ha egy nap 5 helyre kell menjek és elindulok mondjuk reggel fél 8-kor, akkor nem igazán megoldható, hogy mindig legyen mellettem valaki, akinek évek óta van jogsija.
2017. jan. 19. 11:58
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Én engedném. Ha megvan a jogsi, akkor független személy mondja rá, hogy tud vezetni, és ezt el kell hinnem nekem is.

DE: ha a gyerek használja, akkor tankoljon is bele. Ha fizeti a benzint, mehet. Ha kárt okoz, megbüntetik, fizeti. Ha kocsit akar, fizeti. Ennyi.

2017. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

"Én egy ideig biztos nem engedném a gyermekem EGYEDÜL vezetni, csak úgy, hogy mellette van egy rutinos sofőr is. "

erre mindig is kíváncsi voltam: és a rutinos sofőr MELLETTE mi a fenét tud csinálni, ha a gyerek valamit elbaltáz? a beszólogatás, kioktatás pedig idegesítő. Én speciel sokkal rosszabbul vezetek, ha olyan ül mellettem, aki hangosan "jobban tudja", hogy mikor mit csináljak.

2017. jan. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
28%
Majd ha dolgozik és fizeti bele a benzint a saját dolgainak intézésére. Nekem nem lesz indok,hogy több helyre kell mennie. Mehet gyalog,biciklivel vagy tömegközlekedéssel,ahogyan én is,ha párom nem ér rá vinni engem.
2017. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
nekem dec 28.-án jött meg postán a jogsi szilveszterkor már odaadták h mennyek bulizni.
2017. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy mivel gimis vagyok, az összes pénzem anyáéktól van. Szóval így nem lenne értelme annak, hogy én fizetem a benzint, mert az ugyanúgy az ő pénzük.


Az még hozzátartozik, hogy azért "erőltették" itthon ennyire a jogsit, meg hogy kezdjem, amint lehet, hogy ne ők hurcoljanak. Mert apa és a nevelőapám is dolgoznak napközben és oké, hogy kötetlen a munkaidejük, de ez nem azt jelenti, hogy amikor szólok, azonnal tudnak jönni értem, meg vinni ide-oda, ott megvárni, vagy értem jönni később.

Anya meg itthon van a húgommal és reggel neki is macerás suliba vinni, áthívni mamát, hogy vigyázzon a tesómra, ha ő még alszik (mama nem vezet télen).

Ezért is remélem, hogy minél hamarabb engedik majd...

2017. jan. 19. 12:42
 10/25 anonim ***** válasza:

# 6: Nekem nem szólogattak be, de volt, hogy figyelmeztetni kellett, mert magamtól nem vettem észre valamilyen veszélyforrást. (Pl. sávváltásnál a tükör holtterében lévő ajtót - ha nem szólnak rám, összementünk volna!).


A jogosítványhoz nem adnak vezetési rutint! Az csak annyit jelent, hogy valaki elsajátította az alapokat. Nem egy olyan embert ismerek például, akik vidéken tanultak meg vezetni, kaptak jogosítványt, és a városi forgalomban teljesen tanácstalanok. Nem tudtak mit kezdeni a dugókkal, a rengeteg jobbkezes utcával, a többsávos utakkal, stb. Aki nyáron szerezte a jogosítványát, az nem fogja tudni, hogy télen hogyan kell vezetni; aki mindig nappal járt, az nem tudja, milyen az éjszaka vezetni, stb.

A jogosítvány megszerzéséhez elég pár órányi vezetés és jellemzően csak bizonyos területet járnak be, bizonyos úttípuson vezetnek. Senkivel nem vezettetnek le pl. több száz km-t autópályán, ezt a tapasztalatot mindenkinek saját magának kell megszerezni. Szóval a jogsi önmagában nem sokat ér vezetési rutin nélkül.

2017. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!