Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hány éves korától engedtéte...

Ti hány éves korától engedtétek meg a gyereketeknek, hogy egyedül menjen el ide-oda?

Figyelt kérdés

Akár iskolába, akár nagyszülőkhöz, akár plázázni. Kérlek azt is írjátok le, hogy mennyire forgalmas környéken éltek.


Faluban lakom, óvodából nagycsoportosként már egyedül jártam haza. Iskolába a társaimmal, felnőtt felügyelet nélkül buszoztam a szomszéd faluba. Azonban nagyobb, városi helyekre, pl. barátnővel plázázni csak olyan 12-13 éves koromtól mehettem.


Ezzel szemben elképedve hallgatom, amikor valakit 16 éves korában kocsival visznek-hoznak a különórára, pedig jó a tömegközlekedés. Az az indok, hogy mi van, ha kirabolják, elrabolják, akármi. Ennyi erővel most 23 éves koromban se járjak egyedül, mert most is megtámadhatnak az utcán.

Persze ha valaki veszélyesebb környéken járkál, az szerintem más, azokat felnőttként is lehetőség szerint kerülöm vagy igyekszem nem egyedül menni.


2019. dec. 16. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Faluban élünk, lányom 13 éves. Idén kezdett eljárkálni, a közeli városba (5km) táncra, a messzebb városba (25km) plázázni. Nem mindennapos, 2-3 havonta megy messzebb.

Szeptemberben kezdi a középiskolát, muszáj megtanulni közlekedni, stb. Önállósodjon csak. Persze telefon feltöltve, szól ha odaért, szól ha indul haza.

2019. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%

Kössz az eltávolítást, véletlen se vegyünk észre erőszakot és zaklatást gyerekek felé, küldjük ki őket 12 évesen, úgyis elhallgatják.


Akkor marad a válaszom röviden, én 12 éves koromtól járhattam(kellet járnom)napközben Bp jobb budai részén, rengeteg erőszak és zaklatás ért, ezért a gyerekem 16 éves kora előtt csak nagy csapatban mászkálhat a városban.


Később sem szívesen engedném, de akkor már muszáj lesz és feltételezem, hogy mer majd szólni, segítséget kérni és hangosan megszégyeníteni azt, aki bármilyen módon zaklatja, ezért nem is nevelem tekintélyelvűségre, hogy később ellenállóbb legyen.


A rablástól/veréstől nem félek, azzal soha senki sem próbálkozott, pedig éjszaka is mászkáltam/mászkálok a városban nem könnyű helyeken, ott soha semmi rossz sem történt velem, gondolom mert nő vagyok. Ha fiam lenne attól is félteném, hogy megverik.


Szóval amíg a gyerek nem elég talpraesett ahhoz, hogy vadidegen felnőttekkel szemben megalázott helyzetben védekezni kezdjen, felszólaljon és segítséget merjen kérni, addig nem engedném. Erre sokan felnőttként sem képesek, tizenévestől, pláne 12 évestől elvárni meg abszurd

2019. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Falusi vagyok. Oviból egyedül akartam már utolsó évben hazamenni (mert 3 csoporttársam egyedül ment), de nem engedték. Iskolába elsőtől egyedül mentem (kb 2 utcára volt). Teljesen egyedül 15 évesen buszoztam először. Addig nem kellet, a falumban az iskola 1.-8.-os. De voltak osztálytársaim, akik 5.-8.-ban ingáztak hozzánk, mert náluk csak 4.-ig volt iskola. (Egy rendes busszal, kb 7-en meg iskolabusszal)
2019. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem ez nagyon egyén függő. Nem korban kell meghatározni mit mikor meddig lehet egy gyereknek. Inkább azt lásd mennyire felelősségteljes, te ismered mennyire megbízható, de feltétlenül hívd fel a figyelmét a különböző veszélyekre. Előbb közelebbi helyekre engedném el hogy lássam megérkezik e a megbeszélt időpontban, és feltételekül hívd meg magadhoz a barátait így látod kikkel jár együtt ők milyenek
2019. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 hét múlva lesz 11 éves a lányom, egy éve egyedül jár iskolába. Egyedül jár különórákra is, vagy épp boltba. Viszont csak úgy találkozni a barátaival eddig nem járt el egyedül, nem is szerveztek felügyelet nélküli programokat. Most a téliszünetben volt az első ilyen, egyedül ment el a jégpályára korizni az osztálytársaival. Amúgy Budapest belsőbb kerületeiről van szó.
2019. dec. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13 éves lányom egyedül jár iskolába, fél éve költöztünk ebbe a viszonylag nagyvárosba... Busszal emiatt elengedem sok helyre, a lényeg hogy teló legyen nála, plusz sulin kívül nem jár sok helyre, és oda is csak barátokkal. Most volt az első, hogy 6-an elmentek Pestre, persze végig aggódtaam, de nem volt semmi gond.
2022. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!