Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom interneten ismerkedik...

A lányom interneten ismerkedik. Mit tegyek hogy reagáljak?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves van neki egy báttya aki 16 éves. Ők ketten szoktak egy videojátékkal játszani és aki a barátuk a játékba, az betud lépni a csoportban ahol ők ketten játszanak.(a játéknak a fortnite a neve nem tudom ki mennyire jártas ebben a témában.) Na és a tegnap a lányom szobájába bementem mert hallottam h beszélget valakivel (kb. 0-1 óra körül lehetett éjszaka) megkérdeztem hogy kivel beszél és erre azt a választ adta hogy a fiuval(ugye a nevet mondta de én nem akarom ide leírni) akivel szokott néha játszani. Nem értettem nagyon de másnap úgy voltam megkérdezem tőle hogy honnan ismeri?. Erre azt valaszolt: A fiamnak(ugye a lányomnak a báttya) van egy haverja (pl:miklós) és miklósnak a haverja ez a srác de a fiam nem ismeri a miklós haverját személyesen. És nyilván megkérdeztem hogy elmondott-e neki titkokat meg ilyeneket de lányom azt mondta erre hogy nem. Oké ezt igy tisztáztam is. De aggódok, mégis csak interneten beszélgetnek nem ismeri személyesen a srácot. Ez a srác 16 éves akivel játszik a lányom.


Mit tegyek tiltsam el tőle? Vagy ti szülök mit tennétek a helyemben?



2022. aug. 19. 16:11
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Kíméljetek meg a hülye válaszoktól. Ezt elfelejtettem oda írni


/44 éves anyuka/

2022. aug. 19. 16:14
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni és írni a másiknak nem bűn. Ha találkozni akarna vele, attól nem lennék a helyedben boldog, de ha mindenképpen megteszi, legyen véletlenül a bátyjának is pont arra dolga, és majd akkor elválnak útjaik, amikor látta ő is a srácot, és csakis forgalmas helyen. De ki tudja, lehet egy hét múlva megunja és elfelejti.
2022. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hívd fel a figyelmét hogy lehet veszélyes is meg nem az a személy akinek kiadja magát az illető.Ez nekem is el lett mondva és semmi baj nem volt (én már 17 vagyok)szerintem nincs ezzel baj de azért néha nézz rá,kérdezd pl miről beszélnek meg ilyenek.Biztos megérti hogy félted.de ha tiltanád megtalálná a módját hogy már csak azért is azt tegye ami tiltva van
2022. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is voltak már online játékban olya emberek, akikke többet beszéltem online. Soha semmi baj nem volt, mert csak olyannal találkoztam, akit láttam már videochaten, és csak olyan helyen, ahol én is jártas voltam és nyilvános. Az első ilyen talikor asszem 16 voltam, de ilyen online játékos beszélgetéseim 10 évesen is voltak. Ki fogtok borulni, de az ilyen ismerőseim fele akkor is, és most is anyám-apám korosztálya.

Nem para a helyzet, csak kisebb gyereknél szülői felügyelet kell mellé, nagyobb korra meg megtanítani, hogy mit szabad és mit nem.

2022. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%

kb. semmi értelme, ez egy műanyag barátság egy virtuális világban...

nem ártana tudni ki ez a gyerek egyáltalán.

2022. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Amíg online az egész nincs semmi baj, de személyes adatokat ne adjon ki, mint név, lakcím, telefonszám, meg persze ne találkozzanak. Addig minden rendben van. De ezt én már 11 évesen tudtam. Aki mindenáron ezek közül valamelyiket akarja, le kell tiltani.
2022. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Es?
2022. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
Érdemes a távolból figyelni az eseményeket, mintsem közbeavatkozni.
2022. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
mert ti amúgy nem leveleztetek a random levelezőbarátot kereső magazinhirdetésekkel? mert az én anyám igen. (vagy te már túl fiatal vagy ahhoz?) nyilván ne legyen a gyermek hülye, ne adja ki a nevét, lakcímet, telefonszámot, amúgy meg mi baja lehet abból hogy beszélget valakivel?
2022. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nem vagy 44 éves anyuka!

Már eleve ott kezdődik, hogy ha online játszanak, és egyáltalán interneteznek kellenének szabályok, amiket kívülről kellene fújnia. Ha éjszaka játszik azon kellene kiakadnod, én a helyedben este 9-kor kikapcsolnám a wifi-t 2 hét múlva iskola.

2022. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!