Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom interneten ismerkedik...

A lányom interneten ismerkedik. Mit tegyek hogy reagáljak?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves van neki egy báttya aki 16 éves. Ők ketten szoktak egy videojátékkal játszani és aki a barátuk a játékba, az betud lépni a csoportban ahol ők ketten játszanak.(a játéknak a fortnite a neve nem tudom ki mennyire jártas ebben a témában.) Na és a tegnap a lányom szobájába bementem mert hallottam h beszélget valakivel (kb. 0-1 óra körül lehetett éjszaka) megkérdeztem hogy kivel beszél és erre azt a választ adta hogy a fiuval(ugye a nevet mondta de én nem akarom ide leírni) akivel szokott néha játszani. Nem értettem nagyon de másnap úgy voltam megkérdezem tőle hogy honnan ismeri?. Erre azt valaszolt: A fiamnak(ugye a lányomnak a báttya) van egy haverja (pl:miklós) és miklósnak a haverja ez a srác de a fiam nem ismeri a miklós haverját személyesen. És nyilván megkérdeztem hogy elmondott-e neki titkokat meg ilyeneket de lányom azt mondta erre hogy nem. Oké ezt igy tisztáztam is. De aggódok, mégis csak interneten beszélgetnek nem ismeri személyesen a srácot. Ez a srác 16 éves akivel játszik a lányom.


Mit tegyek tiltsam el tőle? Vagy ti szülök mit tennétek a helyemben?



2022. aug. 19. 16:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan 14 lehettem mikor minecrafton megismertem egy másik srácot az ország másik feléből. Évekig játszottunk. Azóta minden szülinapomkor felhív. Anyumékkal is beszélt sokszor skypon, kedvelték. Olyan mint egy messze élő bátyus. Amikor a gimiből ballagtam, leutazott a ballagásomra, most pedig eljön a diplomaosztómra is remélhetőleg. Szép barátságok is alakulhatnak a neten.
2022. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
76%
2022. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Valaki úgy mondta, hogy a gyerekeknek ez olyan természetes közegük, mint nekünk volt a játszótér. Meg hogy mi csak bevándorlók vagyunk ebben az online közegben, akik próbálnak beilleszkedni.

Én azt mondanám neki, hogy tök jó, hogy vannak online ismerősei, de:

1. semmit sem kötelező megtennie, amit nem szeretne, bárki is kéri ezt tőle

2. ha valaki meztelen képet kér tőle, akkor egy kicsit gondolkodjon el, hogy bízik-e abban a valakiben annyira, hogy ezt megtegye, de te nem javaslod, mert az internet nem felejt

3. ha úgy érzi, hogy egy fiúval, lánnyal komolyabb érzelmi dolgok alakulnak ki, akkor inkább élőben találkozzanak, mert az online kommunikáció nagyon szegényes az élőhöz képest, hisz nem látja a másik metakommunikációját.


Tehát, ha szimpatikus a srác, akkor hívjátok meg hozzátok egy zsúrra, s akkor a lányod is, meg te is megnézitek magatoknak a srácot. Mindjárt nem lesz olyan megfoghatatlan számodra.


4. jó barátkozást neki!

2022. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
"Kíméljetek meg a hülye válaszoktól." Ha ezt szeretnéd, akkor ne tegyél fel hülye kérdéseket. Egy mondatot sem tudtál hiba nélkül leírni a kérdésben, csak mondom...
2022. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

itt is tudsz tájékozódni, vannak az egyes platformokról is leírások:

[link]

2022. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!