Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom interneten ismerkedik...

A lányom interneten ismerkedik. Mit tegyek hogy reagáljak?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves van neki egy báttya aki 16 éves. Ők ketten szoktak egy videojátékkal játszani és aki a barátuk a játékba, az betud lépni a csoportban ahol ők ketten játszanak.(a játéknak a fortnite a neve nem tudom ki mennyire jártas ebben a témában.) Na és a tegnap a lányom szobájába bementem mert hallottam h beszélget valakivel (kb. 0-1 óra körül lehetett éjszaka) megkérdeztem hogy kivel beszél és erre azt a választ adta hogy a fiuval(ugye a nevet mondta de én nem akarom ide leírni) akivel szokott néha játszani. Nem értettem nagyon de másnap úgy voltam megkérdezem tőle hogy honnan ismeri?. Erre azt valaszolt: A fiamnak(ugye a lányomnak a báttya) van egy haverja (pl:miklós) és miklósnak a haverja ez a srác de a fiam nem ismeri a miklós haverját személyesen. És nyilván megkérdeztem hogy elmondott-e neki titkokat meg ilyeneket de lányom azt mondta erre hogy nem. Oké ezt igy tisztáztam is. De aggódok, mégis csak interneten beszélgetnek nem ismeri személyesen a srácot. Ez a srác 16 éves akivel játszik a lányom.


Mit tegyek tiltsam el tőle? Vagy ti szülök mit tennétek a helyemben?



2022. aug. 19. 16:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10%
Ismerkedj velem anyuka neten és megmutatom a lényegét.
2022. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs ezzel. Csak mondd el neki, hogy nem biztos, hogy az, akinek kiadja magát, ne élje bele magát a dologba. És semmiképp ne osszon meg vele bizalmas információkat, sem olyat, ami felhasználható ellene. Ha meg netán találkozni akarna vele, akkor nyilvános helyen tegye, ahol sokan vannak, és ne mondja meg, hogy hol lakik.

Sokan ismerkednek neten, csak vannak csalók, tőlük kell óvni.

Megtiltani úgysem tudod neki, annál inkább fogja csinálni.

2022. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm szépen a válaszokat!! Beszéltem a lányommal. Megbeszeltem vele azokat a szabályokat amiket amúgy kis kora óta bele szapulok mint pl.: lakcím megadását nem szabad, pucérképet sem szabad, bizalmas információt sem szabad küldeni elmondani az embernek.


A lanyom azt mondta hogy majd egyszer találkozni szeretne ezzel a sráccal, én erre azt mondtam hogy jó nekem ez rendben van de 3 hónapot még várjunk ezzel mert ha valami fura történik akkor az gondolom neki is feltűnik és megbeszéltem vele ha valami számára fura dolog akkor szóljon először nekem és ha szerintem ez jó akkor csinálhatja.


Szerintetek jól csináltam a dolgokat? És az utolsó hozzászólónak köszönöm szépen a legjobban. A te szavaidat használtam es a lányom mégsem megsem kérdőjelezte és kisem borult azon amit mondtam.



Köszi

2022. aug. 19. 17:56
 14/25 anonim ***** válasza:
20%
Kezdj el beletanulni a játékba, és 3 hónapon belül álnéven batkozz össze a lányoddal, hogy a belső köreibe beengedjen.
2022. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%
Jézus milyen szülők vannak itt. Semmi nincs abban, hogy valaki online jatszik emberekkel. Az én lányom is sokmindenkivel játszik, beszélget, de ebben nincs semmi rossz, nem kell eltiltani meg kikapcsolni a wifit.
2022. aug. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
2022. aug. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
11%

Semmi baj nincs vele? Mondjuk de, van. Az, hogy játszani már engedik éjszakába nyúlóan, de felkészítve az internetes kommunikáció veszélyeire még nincs a kislány. Az anyjától nyilván ez nenm várható el. Jól érzi az anyuka, van mitől félni, de nem a tiltás a lényeg ebben, hanem a felkészülés. Aki szerint meg csináljon csak egy 14 éves azt amit akar éjjel 1kor a neten, az nem csak nincs felkészülve, de még mélységesen tudatlan is.


[link]

2022. aug. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%
#17 mint láthatod el lett mondva a kislanynak. Amúgy meg szerinted valaki mit csinaljon kamaszkorában? Menjen aludni 10-kor? Ne szórakozzál már. Semmi baj nincs azzal ha egy ilyen idős gyereknek éjszakába nyúlóan van programja. Nem kell bezárni egy gyereket.
2022. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te mit reagálj, az a te dolgod.


Én csak annyit reagálnék, hogy ha netalántán pucér képet küldene, ne legyen rajta semmi felismerhető (arc, gyűrű, ilyenek).


Én is írkáltam, beszélgetten neten emberekkel. 14 évesen is. Minden volt már.

Beszélgettem 4 évvel kisebb lánnyal a Transformers-ről, a fétiseimről jópár emberrel, egy 30+-os transz nővel totál hétköznapi dolgokról, képcseréztem minden korosztállyal, írtam szex sztorit egy lábfétisesnek, tartottam szexuális felvilágosítást egy 12 évesnek, rajzoltam Helluva Boss-os NSFW rajzokat egy velem szinte egykorúnak. Nem nagy dolog. Az emberek túl misztifikálják ezt az egészet.


21/L

2022. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ma tiniknél az ismerkedések nagyobbik része már online történik. Nyugodtan engedheted őket találkozni akkor, ha már videochatelnek is.
2022. aug. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!