Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A legjobb barátnőm új suliba...

A legjobb barátnőm új suliba került, és most teljesen megváltozott. Iszik, cigizik, stb. Nagyon féltem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ovis korunk óta vagyunk legjobb barátnők, egy osztályba is jártunk, kitűnő tanulók vagyunk mind a ketten. Aztán ugye most középiskolába külön kerültünk, ő mindig is nagyszájú volt, önálló, vicces, most egy kemény suliba jár (kéttannyelvű) és koleszes. Mindig is ő volt az okosabb, de sose tanult, csak egyszerűen okos.

Most meg állandóan iszik, többször is hívtam mobilon, egy (!) olyan pillanatot sikerült elkapnom mikor józan volt, a többi telefonhíváskor hullarészegen dumált valamit aztán egyszer csak csönd lett vagy beszólt valaki a telefonba, hogy "csontrészeg, akadj már le róla te köcs.g". A cigire azt hiszem még nincs rászokva, de tudom, hogy sokszor szívnak. Fogadni mernék rá, hogy füvezni is szokott.

Régebben azért ennyire nem volt durva. Voltunk fesztiválokon, ilyesmin, ott sem volt benyomva, egy kis pia a jó hangulatért, stb. Sok barátja van ott is, azt mondja. Nagyon aranyos lány, imádom, de mi van, ha szétissza az agyát?

Bocsi ha zavaros vagyok, csak nagyon aggódom, mert épp tegnap beszéltem vele, és tegnap is be volt nyomva, hallottam a hangján. :'(


2010. szept. 24. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Hát, ez nagyon nehéz...

Amikor van egy tiszta pillanata, akkor kezdj el vele beszélgetni erről! Mondd meg Neki, hogy Te nagyon félted, és ez a viselkedés nem tesz jót az egészségének!

2010. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, jöhetnek még :)
2010. szept. 24. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem értem,hogy kolégiumban,ha valaki iszik az hamar kiderül (vagyis ahogy te mondod,hogy állandóan) ami több figyelmeztetést/és kimenő megvonás után kirugással jár,nem beszélve arról,hogy szólnak a szülőknek is,hidd el nem játszanak.

Én most 10.-es vagyok,vagyis ez a 2.évem koleszba és már 3 lány közel van ahhoz ,hogy elmenjenek innen, a fiúkról nem is beszélve,pedig annyira nem jó hirnevű,se a gimi,se a kolesz.


És a nevelők is észre veszik ha annyira bevan rúgva,mint ahogy mondod,főleg,hogy (nálunk legalábbis) a 9eseknek nyáron 9-g van kimenőjék télen fél 9-g) és szilencium is van,szóval 2 óra alatt hulla részegre issza magát,állandóan és ezt a nevelők nem veszik észre.

Melykik koleszba jár?

Mert ez számomra hihetetlen!!


Ha füves cigit is sziv akkor meg főleg nagyobb az esély arra,hogy kirugják a koleszból..

2010. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
elvileg lemennem korán zuhanyozni és utána fent a szobában. a nevelőnő azt mondta nem veszi észre. :S
2010. szept. 24. 22:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Á hagyjad a p*csába, majd kinövi :D mintha magamról olvasnék, azt mégis normális lettem (többé kevésbé, de hát ki 100%os manapság, ugye..)
2010. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ahogy olvastam a kérdésed, ez egy intelligens okos lány pláne ha tanulnia se nagyon kell, az ilyen szélsőséges viselkedés gyakran megfigyelhető a magasabb intelligánciával bíró kamaszok között, ez a "hülyékkel vagyok körülvéve" szitu, és természetesen ebben a korban muszáj azt csinálni amit mindenki, szóval lehet tudat alatt butítja magát, hogy olyan legyen mint a többi segg, de egy idő után magától rá fog jönni, hogy talán mégse kéne, legalábbis ha tényleg van esze.
2010. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, nagyon okos. nemtudom, mire jó ez, majd ma este találkozunk, talán tudok az eszére hatni.
2010. szept. 25. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindenki mondja hogy hagyjak fel a piával mert én túl okos vagyok hozzá, meg ilyenek, meg hogy magamat ölöm meg vele ideje korán, stb. de csak elmegy az ember füle mellett. magától kinövi majd.
2011. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!