Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi van a tini lányommal?...

Mi van a tini lányommal? Állandóan alszik?

Figyelt kérdés

Nyáron is rengeteget aludt, és most is. Ha hazajön az iskolából, az az első, hogy alszik. Sokszor felkel este 7-8 körül, tanul egy kicsit, eszik, fürdik, majd 10-11 körül ismét elalszik és reggel hétkor kel. Biztos, hogy alszik éjszaka, mert többször ránéztem már kíváncsiságból, hogy nem-e azért fáradt, mert csivitel hajnalban a neten.

Azt mondja, hogy fáradt. Barátai nincsenek, senkivel sem szervez közös programokat. Nem tudom, hogy ez-e az oka, mert magába fordult, vagy valami szervi betegség? A kedve egyébként nem rossz, amikor el tudom csípni egy kis közös időtöltésre. Érdemes lenne egy teljes labort nézetni?


2022. szept. 4. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Ártani nem árt. Ha nem depresszió vagy kamaszkori világfájdalom, akkor lehet valami vérképzőrendszeri gond.
2022. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Valóban nem árthat. De a kamaszoknal ez gyakori, olyan agyi változások történnek ilyenkor, amik miatt sokkal faradtabbak. Volt olyan ország, ahol nem reg azt is felvetettem, hogy kezdődhetne nekik később az iskola, mert nem lustaságból nem tudnak felkelni korán.
2022. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy tini. Élettani sajátosság a folyamatos faradtság, alvás. Ennyire elfelejtetted, milyen tinédzsernek lenni?
2022. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

A depresszió is jár abnormális fáradtsággal.

De azért érdemes ki is vizsgáltatni.

2022. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz lányom ugyanilyen és makk egészséges. Érdemes olvasni Vekerdy Tamás könyvét, mely a kamaszokról szól. Élettani lustaságnak hívja. Lányom képes volt nyáron napi 14 órát aludni, a 2 éves öccse nem alszik ennyit. Szóval ha amúgy jó kedvű ( persze egy kamasz nem mindig jókedvű, sőt ritkán az), akkor nem hiszem hogy depresszió. Iskola első napjai nála is olyanok, hogy délután is bólint egyet, de év közben aztán beáll a dolog.
2022. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó kedvű, ha velünk van, de az aggaszt, hogy nincs társasága a korosztályából és hogy sokszor elzárkózik. Az én lányom is napi 14-16 órákat aludt a nyáron. Most valamivel kevesebbet.
2022. szept. 4. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Én csináltattam labort neki, ki is derült, hogy extrém módon vashiányos. Kapott vasat, az rendbe is jött. Aludni viszont azóta is sokat szokott. Mondjuk borzalmasan leterheltek a suliban, szóval nem csodálom, mert agyilag totál le vannak fárasztva. Érettségi évében van, szóval most hatványozottan rosszabb lesz a helyzet valószínűleg.

Mindenesetre egy labor nem árthat. Valamennyit javulhat azért a helyzet.

2022. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Én csak magamból tudok kiindulni.

Mikor én jártam gimnáziumba, volt egy időszak, mikor én is non-stop aludni tudtam volna, és dél után ha hazaértem (néha kora este) elaludtam. Engem személy szerint kifárasztott az iskola, a tömérdek információ, az agyam már fájt nap végére.

De ahogy a 7-es is írja, egy labort érdemes elvégeztetni, baja nem lesz tőle!

2022. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet akár normális, a kora miatt, suli miatt lefárad, de akár vashiány is lehet a háttérben. De ha ez nincs hatással a teljesítményére, hangulatára, akkor addig szerintem nem nagy probléma.
2022. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor gimis voltam, olyan nehéz időszakot éltem át az iskola és az otthoni légkör miatt, hogy szomorúságomban csak aludtam és aludtam. Nem tanultam, semmire sem tudtam koncentrálni.


Nekem sem voltak barátaim, folyton cikiztek, kinéztek, csúfoltak.


Kérlek, segíts a lányodnak. Nekem egyedül kellett ezzel megbírkóznom.

2022. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!