Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel motiváljam a lányomat a...

Mivel motiváljam a lányomat a tanulásra?

Figyelt kérdés

7. osztályos. Okos, értelmes kislány, vág az esze, de azért mégis tanul, nagyon maximalista. Tudja és érti, hogy ha tanul, azzal csak magát segíti, és magának tanul, de mégis azt mondja mindig, hogy nem motivált.

Valami ötlet, hogy hogyan motiváljam? Őt is zavarja a helyzet, együttműködő nagyon. Tehát nem egy durcis, tanulást letojó kamasszal van dolgom, és ezt nem bántásnak szánom, nem sértődjön meg senki. Szeretne változtatni, csak nem tud. Könnyen tanul, de semmi kedve hozzákezdeni, és halogatja. Igazából bármilyen tanács jó, és mint mondtam, együttműködik ő is, hisz zavarja a helyzet.


Köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 7. 20:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Szent Johanna gimit olvassa, imádja, pedig alapból nem egy nagy olvasós fajta. :)
2022. szept. 7. 21:39
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem szeretne semmit, sőt, ki is emelte, hogy pénzt, ajándékot nem fogad el tanulásért, mert tudja, hogy csak neki jó, ha tanul. Amúgy büszke is vagyok rá emiatt, mert szerintem felnőttes gondolkodásra vall. Inkább arra lenne szüksége, hogy ne unott fejjel, "eztmeg minek" gondolatokkal üljön le tanulni. Tehát inkább érzelmi támogatás, és egy kis lelkesítés lenne, amire vágyik, ezt ő maga mondta.
2022. szept. 7. 21:43
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

Kituno tanulo voltam szinte mindig mindenbol gimi vegeig. Az osszes tantargyat utaltam szinte. Honnan jon ez, hogy mindenbol otosnek kell lennie? Miert gondolja ezt? Mit gondol, mi tortenik, ha valamibol nem lesz az?


Nalunk szuloi elvaras volt, foleg apukame. Lelkes attol lesz a lanyod, ha olyan dolgokkal foglalkozik, amiket elvez. Ezeket pedig akkor fogja megtalalni, ha kiprobalja magat minel tobb mindenben. Tehat nem baj, ha egyik heten ez akar lenni, a kovetkezo heten pedig mas. Jatsszon csak el a gondolattal, olvasgasson rola, aztan ha rajott, hogy nem ez az irany tetszik neki, akkor johet a kovetkezo. Elobb-utobb meg fogja talalni, en is megtalaltam. Jo sokaig kellett keresnem, de ratalaltam tobb olyan dologra is, amit elvezek is, es jo is vagyok benne. Rengeteg mindent kiprobaltam elotte. Ahany szakkor letezett a suliban vagy kornyeken, szinte mindet kiprobaltam hosszabb-rovidebb ideig. Szuleim szerencsere ebben is tamogattak, nemcsak abban, hogy otos legyek mindenbol :)


Ha a tarsasag lelkesiti, akkor lehessen minel tobbet tarsasagban, vagy keszulhessen arra, mikor tarsasagban lesz (pl. keszitsen vagy tanuljon otthon olyan dolgokat, amikrol majd meselhet a tobbieknek, vagy akar majd egyutt is csinalhatja veluk).


Nem baj az sem, ha unatkozik. Vehetsz neki naplot, en 13 evesen kezdtem el irni. A Szent Johanna Gimi hatasara amugyis lehet, hogy tetszene neki, es talan ott meg tudna sajat maga szamara nyilni, hogy mitol erzi magat motivalatlannak. Iras kozben sokszor feljonnek olyan dolgok, amiket amugy nehezebb megfogalmazni. En jopar naplot teleirtam kamaszkoromban is.


Az SZJG amugy tok jo sorozat, en is imadom, pedig 34 vagyok :D tobbszor olvastam.


Drukkolok a lanyodnak, hogy megtalalja, mit szeret. A sulis tantargyak nekem dogunalmasak voltak, az egyetlen tantargy, amit igazan szerettemaz gimiben volt mar 11.-ben, Bevezetes a pszichologiaba.


Kar, hogy verseket elemeztunk eletben valoban alkalmazhato tudas elsajatitasa helyett. Pl. tanulhattunk volna a penzugyekrol, megtanulhattunk volna fozni, vagy azt, hogy hogyan tervezzunk, osszuk be az idonket, erjuk el a celjainkat, hogyan kommunikaljunk hatekonyan masokkal es kezeljuk a vitakat, mit kezdjunk a fejunkben levo negativ gondolatokkal, hogyan termesszunk novenyeket a konyhakertunkben, hogyan valasszunk olyan part, akivel egy szereto, tamogato kapcsolatban elhetunk. Ezek millioszor fontosabbak lettek volna. Beszelgess vele egy kicsit errol esetleg.

2022. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
7.es lányomat aki 4,3 as átlag volt előtte az motiválta hogy kitünő legyen, hogy jó gimibe kerüljön. Sikerült
2022. szept. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
17%
Ájjjjjjjjjjfónnnn 14 gyel
2022. szept. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
Most úgy őszintén: ti belenéztetek már a tananyagba? Általános iskolában két hasznos dolgot tanul meg egy átlag gyerek: írni-olvasni és számolni. A többi tényleg az a kategória, amire felnőtt fejjel is azt mondom, hogy minek vagy miért úgy. Na jó, az idegen nyelv is hasznos.
2022. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#13 Igazából én sem tudom, honnan jött ez a dolog, hogy neki muszáj az ötös. Talán az lehet, hogy alsóban végig kitűnő volt, és hozzászokott, mindig a maximumra törekedett. Bár ez még nem indokolja a dolgot, szóval tényleg fogalmam sincs. És ő sem tudja megmagyarázni, hogy miért baj, ha egy dogája 4-es.

A naplót már javasoltam, de nem nagyon tetszett neki az ötlet, szóval azt nem erőltetném.

Egyébként nagyon hasznos volt a válaszod, neked külön köszönöm. :))


#14 Az a baj, hogy a kitűnőség nem motiválja, mert tisztában van a képességeivel (nem nagyképű), hogy ez neki menne kevesebb tanulással is.

Egyébként gratula a lányodnak, és sok sikert neki! :)


#15 Ezennel vissza is utalnék a 12-es kommentemre. Elég szomorú, hogy 12 éves lányokat az IPhone motiválja... Ha nálatok ez van, akkor javaslom, hogy gondold át az elmúlt tizen valahány éveteket... Egyébként, ha már szóbahoztad a teló dolgot, a szülinapjára felajánlottuk neki, hogy kaphat egy új telót, mert már a régi ami van. Akár IPhone-t is. És azt mondta, nem kell, jó a régi, hisz minden működik rajta. Átlagnál jobban élünk, tehát nem azért nem kell neki, mert nincs tusfürdője, vagy nincs minden nap friss étel az asztalon. Szimplán logikusan, felnőttesen gondolkodik. És mielőtt kapnám az ívet: nem, nem dicsekedni szeretnék, csak rávilágítani, hogy nem minden tini arra megy, hogy megkapja a szülei minden fillérjét.


Egyébként köszönöm a normális válaszokat! :)

2022. szept. 8. 14:26
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy lehet igaza van a 10-es válaszolónak hiába van lepontozva. Szerintem ha kitűnő tanuló megérdemelne néha egy-egy közepes árfekvésű ajándékot. Pl telefon vagy valami amit szeretne. És akkor látná hogy van értelme a fáradozásainak. Persze nem azt mondom hogy halmozd el minden felesleges cuccal.
2022. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#18 Nem tudom, hanyadszor írom, de nem fogadja el. Ajánlottam én már neki telefont, wellness hétvégét, szépségszalont, meg mindent. Azt mondta, hogy telefon nem kell, a többit pedig szeretné, de nem azért, mert jól tanul. Tehát nem fogadta el, azt mondta, majd valami alkalomra.
2022. szept. 9. 12:20
 20/20 anonim ***** válasza:
93%

A belső motivációját csak ő tudja megtalálni. Egy fiatalokkal foglalkozó, pályaválasztási tanácsadásban jártas pszichológushoz fizetném be a helyedben.


Nálad és az apjánál mit lát amúgy példának? Titeket mi motivál?

2022. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!