Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy motivaljam magam a...

Hogy motivaljam magam a tanulasra?

Figyelt kérdés
Egyaltalan nincs kedvem tanulni, uj dolgokat megtudni mert egyaltalan nem erdekel semmi sajnos.. Van par dolog ami erdekel de az a targyam mar vagy nincs vagy nem vagyok belole kiemelkedoen jo. Iden fogok erettsegizni de egyaltalan nincs hozza motivaciom kedvem se energiam. Itthon hatalmas stresszben elek, a szuleim nagyon konzervativak es rossz kapcsolatban vagyunk eleg sok eve, sose voltunk joban. Anyukam elhatarozta hogy minden heten felkerdez tolem egy tetelt irodalombol es toribol de nagyon rossz mindig, folyton ordibal velem ha nem szorol szora mondom azt ami a fuzetben van vagy leallok gondolkodni es minden aprosagert en vagyok a lusta dog aki nem tanul. Nagyon szeretnek jo tanulo lenni de egyszeruen nem megy, orakat ulok a fuzet elott sirva hogy nem megy ez nekem es ez megjobban elrettent az egyetemtol hogy ott meg tobbet kell tanulni raadasul olyat ami engem kicsit se izgat hiszen egy olyan szak sincs ami jelenleg igazan erdekelne vagy jo lennek benne vagy mindketto egyszerre.. Jelenleg az erettsegi a celom hogy atmenjek, 4es az atlagom de ugy hogy 2 targybol is 2es voltam felevkor a tobbi meg csak a tavoktatas miatt lett 4 es 5..valaki valami tipp hogy mit csinaljak hogyan kezdjek el tanulni? Barmikor amikor azt hiszem hogy jol megtanultam es itthon tudom, masnap a dogat egyesre irom meg:(

2021. febr. 7. 18:16
 1/5 DMJ2 válasza:
Mindenképpen szerezz magad mellé egy olyasvalakit aki rá tud világítani arra, hogy igenis meg kell csinálnod. Lehet ez egy jó Tanár, akár egy pszichológus is, mert nem a tanár akarja, hanem neked kell akarni, és ebben tud a pszichológus segíteni! De akkor a legnehezebb ha TE nem akarod. Ezt saját magadban kell eldöntened!!
2021. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fel szoktam osztani a napot amikor tanulnom kell. Korán kelek és korán fekszek. Kb 6-7 között kelek 8-9 tanulok. Utána főzök, macskákkal foglalkozok stb. Aztán du. 2-4-ig tanulok majd pihenek egy kicsit és 5-7(-8)-ig tanulok még. Aztán pihenek és 10-11 között fekszek le.

Ez napi 5-6 óra és bőven marad szabadidő. Ha ráállsz valami hasonló rendszerre akkor nem annyira nehéz.

2021. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazabol eddig en is igy csinaltam, de most ez a tavoktatas nekem irtozatosan nehezen megy, egyedul kell megtanulnom minden anyagot ha nem ertem senki nincs aki segitsen mert nagyon nehezen ertem meg pl a matek peldakat vagy olyan gyorsan adnak le minden anyagot hogy teljesen lemaradok, azt mire bepotolom mar jon az uj anyag ezert folyamatosan potolok egesz nap, es meg plusz ezeket is kell tanulnom. Ez igy extran nehez, amig orara bejartam a suliba megragadt valami es ertettem az osszefuggeseket legalabb, most meg azt se. Delutan 3-4ig oraim vannak, utana pihenek egy kicsit kepernyomentesen aztan megcsinalom a haziaimat plsuz orarol orara tanulok minden orara az mar 6-7 ora, aztan meg nyelvvizsgara is keszulok ami nem sikerult januarban a szobeli resze, ugyhogy teljesen kaosz vagyok, mindentol stresszelek ezert nem tudok meg csak nekiallni se vagy ha nagy nehezen megtanulom masnapra mar elfelejtem
2021. febr. 7. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Azzal ne foglalkozz, vagy sokkal kevesebbet ami nem érdekel. A neked fontos tárgyakra fordíts időt.

Nekem a törin és a magyaron kívül mind 5-ös lett(90% körüliek). Törivel és magyarral év közben se foglalkoztam kb. semmit, és csak a szóbelire olvastam át 1x a tételeket.

2021. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

talán az én történetem motiválni fog, nem biztos, de egy esélyt megér.


gimnáziumban és egyetemen is végig szenvedtem a tanulással. az energiáim nagy részét a halogatás emésztette fel, majd az azt követő bűntudat. persze a szenvedős utolsó estés tanulásokkal is meglett 4-5, érettségire azt hiszem egy hét alatt készültem fel és minden ötös lett. jól fog az agyam, egyszerűen csak mindig belekerültem a halogatási spirálba.


tavaly január végén államvizsgáztam, ott már ezzel a halogatós módszerrel már csak hármast tudtam elérni, holott napi 4-5 óra tanulással 2 hét alatt minden meglehetett volna ötösre.


jött a covid és a home office, diplomával és 3 nyelvtudással futár lettem januárig. most pedig minden nap visszaszámolok, hogy idén szeptemberben újra iskolapadba ülhessek, mert ez az egy biztos út van ahhoz, hogy sikeres, jól megfizetett ember legyél. lehet könnyen is pénzt keresni, de ott könnyen bukhatsz mindent. tavasszal nem lehetett biztosra tudni, hogy a kriptovaluták nőni fognak vagy lenullázódnak, aki bátor volt, most munka és tanulás nélkül nagyon könnyen milliomossá válhatott, személyesen is ismerek ilyen embert.


csak speciális szaktudással, nyelvtudással és jó kapcsolatokkal tudsz normál keretek között sikeres lenni, ami meg elengedhetetlen ahhoz, hogy családot alapíts.


most 23 éves vagyok, mire elkezdem a mestert 24 leszek, mire befejezem 26.


alig várom, hogy újra tanulhassak, használjam az agyamat, emberek között legyek, fejlődhessek. nincs másik út. a halogatással számolj le, keresd meg azt, ami érdekes, készíts vázlatokat, mindmapeket, mondd fel hangosan, készíts hangjegyzetet, hallgasd a buszon. ezer meg egy tanulást segítő megoldás van, a legjobb az, ha nem hagyod magad megzavarni értesítésekkel, külső ingerekkel. mélyedj el a tanulásban akár meditáció segítségével.


én nekem így sikerült statisztika 2-ből az évfolyam legjobb vizsgáját írni, 3 hétig készültem rá, én akartam lenni a legjobb, sikerült. minden fejben dől el. ha nem látsz egyértelmű célt, akkor is be tudod csapni az agyadat és kitalálsz valamit, hogy milyen célod származik neked ebből. sok sikert!

2021. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!