Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőként ti ezek után bocsána...

Szülőként ti ezek után bocsánatot kérnétek, vagy tartanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Szóval a lányom hétfő este elment a barátaival valamerre, nem tudom pontosan, de este későn ért haza és gyanítom, hogy ivott is. Én megvártam és felvilágosítottam, hogy ilyen magatartással meg fog bukni a másnapi történelem témazárón. Azt mondta, hogy megoldja, és tanult, nyugodjak meg. Aztán kedden még irodalmból is őt feleltette a tanár, arra 5-öst kapott. Aztán ma küldte az iskolából a képeket, hogy 96% lett a történelem dolgozata. Tényleg megoldotta… És ma este ahogy hazajött külön matek után, nem kifejezetten kedvesen megjegyezte, hogy nem érti mivel érdemelte ki, hogy nem bízom benne, mert mindig is nagyon jó tanuló volt és ez fontos volt neki. És az a baj, hogy leszidhattam volna, de sajnos igaza van… Idén végzős, és nagyon sokat felelnek, írnak dolgozatot, és a tanárok gyorsan ki is javítják mert végzősök, így azonnal kiderül, ha elszúrta. Ti mit tennétek?

2022. szept. 28. 23:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%

"Szóval a lányom hétfő este elment a barátaival valamerre, nem tudom pontosan, de este későn ért haza és gyanítom, hogy ivott is."


Ezzel van a gond, nem azzal, ahogy tanul. A viselkedése megkérdőjelezhető és az is, hogy fogalmad sincs, hogy hol van a tinédzser lányod hétköznap éjszaka. Így nem hogy tartanám a véleményem, de idáig el sem jutottunk volna!!!

2022. szept. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
#11 mert te minden éjszaka pontosan tudod, hogy hol van a tinédzser gyereked? Mondta, hogy hova mennek egyébként, de utcát házszámot nyilván nem tudok.
2022. szept. 29. 05:31
 13/26 anonim ***** válasza:
6%

12


Még nincs ebben a korban az enyém, de egyet kell értenem a 11-essel.

NYilván minden percét nem fogom tudni, de nagyjából.

Az én szüleim is tudtàk…


10.

2022. szept. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
18%

Èn is a 11 gyel értek egyet. Szerintem is az az evidens, hogy tudod kivel, hova, ès fix időpont, hogy meddig. Alkoholrol meg szó se lehetne. Pláne hétköznap. Valahogy ez az ALAP.

Biztos felkészült időben, de egy fontos doga előtt a gőz kieresztèsènek nem ez a módja. És ezt jó lenne, ha minél előbb a fejèbe vèsnè. Pláne, ha tovább akar tanulni. Másnaposan, kialvatlanul hiába tudja az anyagot, nem biztos, hogy mindig így fog menni. Most csupán szerencséje volt.

2022. szept. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egy 18 éves gyereket már lehet lazábban fogni, legalábbis minket érettségi évben már sokkal lazábban fogtak a szüleink, amíg a jegyeink jók voltak. Nekem is minden érettségim 90% fölött sikerült, pedig nagyon sokat eljártunk, ittunk, buliztunk abban az évben.

Nekem nem szóltak bele a szüleim, tudták hogy melyik egyetemre készülök és hogy fontos nekem a tanulás.

A gyerek hirtelen lesz felnőtt érettségi után amikor egyetemre megy, de egy év múlva ilyenkor már garantáltan nem tud a szülő beleszólni az egyetemi bulikba..


Szerintem nem kell bocsánatot kérned, csak elmondhatod, hogy te magadból indultál ki, ez és ez zavart, beszéljétek meg.

2022. szept. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
15%
Piál a középiskolás, suliidőben, és a legnagyobb kérdés a hányast kap?
2022. szept. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%
Én bocsánatot kérnék. Egy dolog kifejezni a nemtetszésed és aggodalmad, egy màsik kijelenteni, hogy emiatt meg fog bukni a témazárón. Amin nem.is lehet megbukni, csak egyest kapni rà. Ez kb. olyan volt tőled, mint mikor a kisgyereket zsàkos bàcsival ilyesztgetik, csak nagyban.
2022. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%
Az én időmben még nem volt kérdés, hogy akkor érek haza, amikor megbeszéltük a szüleimmel, és hétköznap ez bizony nem lehetett késő éjszakába nyúló időpont. Inkább ezen akadnék fent, hogy azt csinál, amit akar. De a ti életetek. A te nevelési elveid alapján azt gondolom, hogy igen, minimum meg kellene említened neki, hogy örülsz, hogy nem lett igazad. Mást már nem tudsz csinálni, nyilvánvaló, hogy semmi beleszólásod nincs a dolgaiba.
2022. szept. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
20%

Semmit!

Basszus hol élunk már,hogy a saját gyerekednek nem szolhatsz.Mndanám neki,hogy maradjon is így.

Amugy hány éves,hogy későn megy haza és iszik?🤔

2022. szept. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy középiskolás nem sokat mond. Nálunk a végzős évfolyamon anno egy éve 17-21 között voltunk. Hozzáteszem megyeszékhelyi jó hírű suliról van szó, nem ilyen alja helyről, ahol sok volt a bukás. Ilyen évi 1-2 volt az egész suliban max. Ha csak azt feltételezzük, hogy a nagykorúak ittak akkor nem igazán különbözik attól, amikor ugyanannyi idősen a egyetemen csinálja ugyanezt. Pláne ha teljesíteni is tud. Én mentem már másnaposan zárthelyit írni, ráadásul a számomra legnehezebb tárgyból. Négyes lett. Annyi a trükkje, hogy folyamatosn készülni kell, előtte elkezdeni ismételni és nem egy nappal előtte megtanulni mindent. Ja meg tisztában lenni a saját határokkal. A lányodnál ez megvan. Ha meg nem lenne meg, még mindig jobb gimiben picit rontani jegyeken, mert ha fontos neki javít, max érettségivel dupláz és akkor kit érdekelnek a jegyek, csak érettségin tudja. Nekem az egyik szaktársam nem volt tapasztalt ilyen téren, zh előtti este berúgott, és olyan másnapos volt, hogy elaludt nagyon és nem jött be. Na az nagy baj.

Szóval inkább ezt gondold át. Bocsánatot hát nem tudom, gondolsz, amit gondolsz, nyilván te dolgod. Max legközelebb máshogy értékelsz egy ilyen helyzetet

2022. szept. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!