Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamaszok, gyerekek bőrén...

Kiskamaszok, gyerekek bőrén előfordul sérülés gyógyulása után, hogy nem vagy csak lassan pigmentálódik a bőr?

Figyelt kérdés
2 hónapos sérülés (edzés, karmolásnyomok) vannak kiskamasz lányok alkarján. Miután a var leesett (sajnos többször idő előtt lekaparta) hófehér foltok maradtak, amik erősen elütnek a bőrszínétől. Más gyerekeken is láttam hasonlót, térdükön, könyökükön sérülések után, viszont nekem, vagy másik gyerekemnek sosem volt ilyesfajta sebgyógyulás, csak ha heg is képződött, hegszövet itt szabad szemmel nem látszik. Gyakori dolog ez, mások is tapasztalják? Mennyi idő, míg visszapigmentálódik? Mivel lehetne mindezt segíteni? Érdemes ezzel felkeresni bőrgyógyászt?
2022. okt. 8. 14:53
 1/4 A kérdező kommentje:
lányok = lányom (elnézést kérek, elírtam.)
2022. okt. 8. 14:54
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A 3 évesen történt biciklivel fejreesésem nyoma még mindig látszik egy pontban. (most 21 vagyok)

A nyári nyuszikarmolásom szintén.

2022. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Meglepő lesz, de az emberek nem egyformák, így a bőrük sem, sőt annak gyogyulasa sem.
2022. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nem csak az emberek de területileg a bőrük sem egyforma... a lábamon a mai napig látszik (bár évről évre megy össze), ahol több mint tíz éve lehorzsoltam fáramászás közben (mondjuk az elég nagy seb volt, így a fél vádlimat levitte a fa), az arcomon, amin ötéves koromban nyáron átugrott egy ló (nem olyan horror baleset, mint amilyennek hangzik,eléestem, ő meg át akart ugrani mert kikerülni már nem tudott, csak szegénynek nem volt ideje elég lendületet venni az ugráshoz, picit alacsonyra sikerült a dolog és az egyik patája repülés közben lehorzsolta a bal arcomat), mire iskolába mentem rákövetkező szeptemberben már nyoma sem volt. más példa: két anyajegyet műtöttek le rólam februárban, az egyik elöl a másik hátul, de mindkettő a bordáimon, az elülsőnél a varrat helye is látszik, a hátulsót nem mindig találom meg a tükörben...
2022. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!