Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akar annyi kamasz...

Miért akar annyi kamasz öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 10. 18:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt a kamaszok eleve labilisabbak a hormonok miatt, mint egy felnött, másrészt ilyenkor szembekerülnek a szülökkel, lázadoznak, ezért nem éreznek semmiféle fhátteret, és sokkal dramatikusabbnak szeretnek mindent megélni.

Ezek együtt sokszor okoznak pillanatnyilag túl nagy nyomást és rövidzárlatban cselekszenek.

2022. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Most ez komoly kerdes? Mert mar jozan paraszti esszel is ki lehet logikazni az okokat, annyiszor van szo ilyenrol.
2022. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a suli okozta stressz miatt jutott eszembe. Rettegtem a bizonyítványosztástól. Anyumén nagyon következetlenül reagáltak a jegyekre, sose tudtam, hogy egy 4esért megvernek vagy leültetnek tanulni hajnalig vagy legyintenek rá, mert előfordul vagy megdicsérnek.
2022. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Stressz, rossz szülői háttér, iskolai bántalmazás, kiközösítés, magány, szeretet hiánya, figyelemfelkeltés, szerelmi bánat. Anno sajnos nekem is eszembe jutott, de szerencsére nem tettem. Nekem apám egy nárcisztikus őrült, egy idegroncs voltam.
2022. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Én 14 éves korom óta depresszióban vagyok, így 22 évesen is halálvágyam van. A passzív öngyilkosságot választottam.
2022. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
lehet már akkor véget kellet volna vessek a nyomorúságomnak
2022. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Két év covid démon után most rezsi démon van. Amikor leginkább kellene szocializálódni bezárjuk őket a négy fal közé . Vagy a saját bőrükön tapasztalják a pedagógusok frusztráltságát. Esetleg az érzik, hogy mostanában rossz minden, és bár a szüleik nem panaszkodnak, érzik a sóhajok súlyát..
2022. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Mert a biztonságos gondtalan gyerekkor és a biztos szabad felnőttkor közti rész nagyon szar.



A tini (meg a fiatal felnőtt) kor pont az a rész, amikor a világ már nem olyan szép és jó, jönnek a bajok, de még nincs meg a gyakorlatias megoldás a dolgokra, mint egy 30 évesnek. A jövő ilyenkor nagyon bizonytalan, a dolgok meg értelmüket veszítik.

2022. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
8.Még a gyerekkor sem feltétlen biztos meg gondatlan, rosszabb esetben bántalmazzák, molesztálják és elhanyagolják a gyereket. Felnőttkorban is lehetsz rabszolga alacsony keresettel vagy rossz kapcsolatban, stb stb.
2022. okt. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Én például azért mert a szüleim bántalmazóak, óriási a stressz a suli miatt, nincsenek barátaim, iskolában is bántalmaztak. És ezek így szépen egy fokozatosan felépített traumasorozatot adtak. Senki se veszi komolyan a bajaim. Pedig már épül az a személyiségzavar. (pszic
2022. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!