Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek a helyemben? A...

Nightlover kérdése:

Mit tennétek a helyemben? A legjobb barátnőm depressziós, öngyilkos akar lenni.

Figyelt kérdés
16 éves lányról van szó de már évek óta küzd ezzel. Én már 1. osztályos kora óta ismerem de csak 1 éve lettem jóba vele. azóta próbálok is neki segíteni beszélgetésekkel és használt is, mert egy időre mindig jobban lett tőle ha beszélhetett velem, támogattam. de most annyira mélyre süllyedt a depresszióban, hogy már nem akar beszélni velem. alig ír vissza, és ha igen akkor is csak hárít. nem nagyon tudok vele személyesen találkozni mert kolis és nem egy helyen lakunk. a depressziója okába nem mennék bele, de még soha nem volt ilyen mélyen. fizikailag nem bántja magát, mert szerinte már "kinőtte" (5.es korában igen). azt mondja nem az életre termett, és hogy a halál megváltás. tisztában vagyok vele, hogy az öngyilkosság szélén van, de már semmit nem használ hogy támogatni próbálom. senkije nincs rajtam kívül. aki olvassa és volt depressziós, nektek mire lett volna szükségetek? egyébként ki mit tanácsolna?

2019. febr. 27. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Pszichiáter kell neki, de sürgősen. De neki ezt hiába mondod. Próbálj meg a szüleivel beszélni erről, mert lehet ők semmit sem tudnak.
2019. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Lehet ez nem nagy segítség,de a bibliából Zsoltárokból keress ki bátorító igeket és azt mindig kűld el neki.

Én is depis vagyok úgy látom nincs eretelme az életnek.

Ha erőlteted az nem jó,idegesítő tud lenni,de jó,ha vagy neki.

Azt tudod tenni,hogy néha leírod,hogy szereted,attól kissé jobban fogja érezni magát.

2019. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 igen, én is azt szerettem volna de az anyukája szintén mentális beteg, az apukája pedig még kicsi korában lelépett, nem tartja vele a kapcsolatot.


#2 köszönöm a tanácsot, egyébként hasznos lenne de sajnos teljességgel ateista és nagyon elzárkózik ettől. szoktam neki mondani, de nem hiszem hogy tudna már számítani neki... remélem te azért rendben leszel :)

2019. febr. 27. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Keressétek fel az iskola pszichológust, elvileg minden iskolában kéne, hogy legyen. Szerintem most ő a legkönnyebben elérhető segítség, ha a szüleire nem tudtok támaszkodni. Próbáld meg elrángatni, ha tudod, jót tenne neki egy szakember segítsége.
2019. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Köszi kérdező,sajnos én is,olyan állapotban vagyok,mint a barátnőd :(

A lényeg,hogy mindig tudasd vele szereted:)

2019. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az öngyilkosság nem olyan könnyű dolog mint a legtöbb ember képzeli, aki még nem próbálta. Hogy őszinte legyek én már próbáltam és addig próbálkozok ameddig sikerül. Szerintem hogyha van egy ok amiért élni akar akkor nem fogja tudni megtenni mint például egy barát aki szereti. Próbáld meglátogatni, öleld át erősen tudtasd vele hogy szereted. (Bárcsak lenne egy barátom aki ennyire törődik velem)


17 F

2019. márc. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!