Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezt, hogy lehet feldolgozni?

Ezt, hogy lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy egy tinédzser öngyilkos akar lenni ill. lesz. Ezt egy szülő ezt, hogy tudja megemészteni? Hisz a saját gyermekét veszíti el... aki ráadásul önszántából távozik az élők sorából. Valakinek lett itt már öngyilkos a gyermeke?? (egy ismerősömnek nem régibben a lánya akart öngyilkos lenni ez alkotta meg a kérdésemet)

2013. ápr. 14. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet feldolgozni. Egy egész életen át a gyász, a tehetetlenség és az önmarcangolás sújtja szegény szülőket.
2013. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Valóban nem lehet feldolgozni. Csak megtanulni élni a tudattal, hogy a gyereked öngyilkos lett. Nekem a bátyámnak lett a 18 éves érettségi előtt álló fia öngyilkos. Szörnyű volt az az 1 hét még rábukkantak. Egy erdőben találtak rá. Felakasztotta magát.
2013. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy fel lehet. Nekem egyik osztálytársam valószínűleg véletlenül lőtte fejbe magát egy pisztollyal. Az apja rendőr, nyitva hagyta otthon a széfet, nem zárta be véletlenül, a fiú hazament, de vagy egy órát egyedül volt, mert az apja dugóban volt, és nem ért haza. A fiú valamiért összerakta a fegyvert, és főbelőtte magát, de kizárták az öngyilkosságot. Valószínűleg véletlenül sült el a fegyver. Azthiszem ilyenkor az apa nem tudja feldolgozni ezt, hogy a 13 éves fia ilyen értelmetlen halált halt. Őszintén szólva nem is akarom tudni, fel lehet e dolgozni.
2013. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ismerősöm, akiknek a lányánál hosszú évek alatt mániás depressziót állapítottak meg. Elég súlyos volt az állapota, 12 éves korától évente akár többször is próbált öngyilkos lenni. Ezeknek az eredménye az lett hogy szinte folyamatosan orvosi kezelés alatt állt kamaszkorában. A végére annyira rossz állapotban volt már, hogy tényleg borzalom volt látni az anyának azt, hogy a lánya képtelen megbirkózni a saját démonaival...

19 évesen sikerült neki az, hogy egyszer egy kísérlete sikeres lett, és nem tudták visszahozni az életbe. Ennek már jó pár éve, anyuka persze azóta is gyászol, de valahogy az ő szavaival élve mivel a lánya tényleg nem akart élni, és képtelen is volt élni az életét, el kell fogadni azt, hogy nem bírta már itt a földön ebben a testben, és neki tényleg jobb a mennyországban... Érdekes volt hallani ezt tőle, de valahogy az ő speciális helyzetükben ezt én megértettem...

2013. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet feldolgozni.Tavaly egy osztálytársam akasztotta fel magát. Az anyukáját rögtön azt követő napon halálosan elgázolták.A kórházba még beértek vele,de már nem lehetett megmenteni.Az apukája szintén felakasztotta magát.Azt mondta,nincs miért élnie.Nincs felesége,fia.Kihalt az egész család.A szülőknek sincsenek szüleik.Az osztálytársam szülei az intézetben ismerték meg egymást. Szörnyű dolgok ezek.
2013. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 problem3girl válasza:
Hát nem is tudom...Egy barátom mondta ,hogy egy ismerősét elrabolták és megölték.Szerintem lehetetlen feldolgozni.2Xtalálkoztam vele.Nekem is fájt ahogyan a halálát mesélték...
2013. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!