Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi nehéz a kamaszkorban?

Mi nehéz a kamaszkorban?

Figyelt kérdés
Elsősorban szülőként érdekel, hogy milyen problémák vannak, de akár kamaszként is a másik oldal is érdekes.

2022. okt. 17. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Együtt élni egy makacs, önfejű, mindent is jobban tudó gyerekkel...... Felesel, mindenen megsértődik, nem akar semmit csinálni 🙄 Imádom de néha a hajam tépem tőle
2022. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

A szülőknek általában az a baja, hogy kamaszkorban a gyerek már kezd tenni azért, ahogy azt csinálhassa, amit ő akar, s nem azt amit a szülei elvárnak tőle.

Nálunk pl mindig azon ment a balhé, hogy én NEM akarok menni osztálybuliba, gólyabálba, stb. De a szüleim mindig erőltették, én meg mindig megbántam, hogy ilyen hülyeségekre csesztem el az időmet, mindezt úgy, hogy fáradtabb vettem utánna, mintha az iskolában ültem volna annyit.

2022. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

2 ó ha csak ennyi baj lenne. De mikor hiába beszél az ember, nem hajlandó tanulni pedig bukásra áll. Mikor hét közepén hajnalban esik haza hiába kértem hogy jöjjön időben mert másnap suli. Aztán persze reggel kivan. És kivel veszekszik hogy ő nem akar iskolába menni? Na kivel?

Nincs baj az önálló akarattal ha tud ésszerűen cselekedni.

2022. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Más lesz a kapcsolat köztetek, mint amit sikerült kiépíteni, úgy érzed nem ismered, te nem ilyennek nevelted, nem beszél magáról, ha aggódsz az túl sok, ha nem figyelsz rá akkor vele senki sem törődik.

Egyrészt felnőttként akarja hogy tekintsünk rá akinek mindent szabad, de közben meg néha magáról se tud gondoskodni, olyan dolgokba se ami régen ment, mert most még semmit nem akar csinálni ami szerinte nem fontos

2022. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Na 69%os pontozó, írd le te hogy látod?
2022. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Te nem voltál kamasz soha?
2022. okt. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
99%
Hozzám a szüleim nem tudtak, hogy viszonyulni. Igyekeztek felnőttebbként kezelni, de vagy túlmentek vagy nem engedtek eléggé el bizonyos dolgokban. Mondjuk a tanulásban folyton meg voltak követelve a jó jegyek, ott dedósnak voltam kezelve (évfolyam első voltam középsuliban). De másik oldalt, meg annyira el voltam engedve, hogy volt hogy 13 évesen én vezettem pár napig/hétig a háztartást mert annyira egyedül voltam hagyva (szó szerint). Éjjelre anyum hazajött melóból, aludt pár órát és ment is vissza.
2022. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeimnek valsz nem kell majd olyan problémákkal megküzdeni kamaszként, mint nekem kellett. Nekem pl el kellett mennem cigiért, italért, azt hallgatni, hogy már megint nincs pénz semmire, lesz cipő, ha megjön a segély / fizetés / családi pótlék, de akkor majd hónap végén mit zabálunk...

Ebből kifolyólag barátaim se nagyon voltak, népszerű se voltam, de legalább állandóan szorongtam. Osztálytársaimnak az volt a legnagyobb problémája, hogy mit vegyenek fel a hétvégi bulira, melyik filmet nézzék a moziban, milyen parfümöt, cipőt, kütyüt vegyenek meg, átmennek-e elsőre a kresz vizsgán, és mikor adja már oda apu a régi kocsit. Nekem már az is luxus volt, ha nem parizeres kenyér vagy hamis gulyás volt a kaja. Így elég nehéz volt gyerekként :D Szülőként az a fura, hogy a 13 éves lányom önként olyan kis furabogár mint amilyen én kényszerből lettem. Nem lelkesíti a társaság, önszorgalomból tanul, sportol, segít amiben csak tud, a kedvemet keresi. Az öccse még csak kiskamasz, de vele lesz bajunk... Már most irtó szemtelen, zéró kötelességtudat, ha vmi feladatot megpróbálunk számonkérni, hiszti, cirkusz, zsarolás, agresszió. Nincs is kedvem belegondolni hová tud vagy fog ez még fajulni.

2022. okt. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 16 éves koráig jó tanuló, rendmanias, álmodozó, természetbúvár volt.


Aztán saját bevallása szerint bűn rossz lett, haverok, buli, motorozás, nem tanult, ha tanulásra kötelezték elszökött otthonról, érettségi épp meglett, de szakmát nem fejezte be.


20 évesen jött rá mit tett és dupla nehézség volt mindent visszacsinálni, a szüleit megbántotta, meló mellett tanulni, stb.


Most retteg hogy a fia milyen kamasz lesz 😂 én is

2022. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


De, voltam kamasz én is, ahogy a tesóm is, de mi nem sok vizet zavartunk, jól tanultunk, időben bejártunk a suliba, este időre otthon voltunk. Nem cigiztünk, nem ittunk. A takarítás nem volt az erősségünk, meg a rend tartása, de anyukám elmondása szerint még ez is bőven a tolerálható szinten volt. Sokszor mondta, mióta felnőttünk, hogy neki teljesen kimaradt a kamaszkor velünk.


Úgyhogy nem tudom, hogy milyen problémák vannak szülői oldalról.

2022. okt. 17. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!