Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mekkora törést okoz ez a...

Mekkora törést okoz ez a gyereknél?

Figyelt kérdés
Elváltam az apjától, velem el, 13 múlt a fiam. Nincs korlátozva a láthatás, tehát bármikor találkozhatnak. De nem keresi az apja, csak nagyon ritkán. Pl múlt hónapban egy egész hétvégét volt ott, meg 1 napot, hétközben talán egyszer találkoztak. 3kmre lakik az apja tőlünk. Múltkor beteg volt a fiam. Az apja letolta aznap, mikor beteg lett, majd másnap, hogy mi az, hogy 1 napos betegsége volt. Utána már nem is kereste egész héten. A hosszú hétvégén most a négy napból egy felet töltött vele, ennek a felét úgy, hogy már a nevelt gyerekei is ott voltak. Volt egy kicsi fiús program, majd ígéretet kapott az apjától, hogy szerdán lesz olyan, hogy csak ők ketten. Aznap lerázta, csütörtökön az volt a program, hogy útjára engedte a gyereket, hogy menjen a motorral, az apja pedig a telefonját nyomkodta. Megbeszélték a pénteket, hogy akkor mennek együtt, a gyerek a motoron, az apja kocsival utána. Tegnap is lerázta, hogy mit gondol, majd minden nap mennek? A hétvégéről egy szó nem esett, mély csend és hallgatás. Sem a gyerek nem tudja, mit akar, sem nekem nem szólt. Eddig mindig mondtam a fiamnak, keresse az apját, beszéljenek, hétvégére el kell menni, mert az apja szereti, blabla. Soha többé nem fogom mondani. Nem szidom az apját, nem beszélek ellene. Csak meghallgatom, amit a fiam mond. Most is azt mondta, nem az a baj, hogy az apja életében ott van a másik család, hanem az, hogy nem tartja be, amit neki ígér. Szívem szakad meg, hogy a fiamnak az apjától kell a legnagyobb pofont kapnia az életben. Illetve a gyerek nem hülye, leesik neki ennyi idősen, hogy mikor még kicsi volt, akkor az apja nem töltött vele időt, minden hétvégén dolgozott, sosem vigyázott rá, inkább elment pecázni. Most az új családnál, ahol még pedálozni kell, vigyáz a vadidegen gyerekre, programokat csinál velük, egész hétvégén együtt vannak. A nevelt gyerekek 2 és 4 évesek. Mikor a saját ennyi idős volt, jó volt, ha este 8 körül haza esett. Most már 6kor ott ül náluk, együtt vacsora, övék az este. A saját gyerekére ennyi idő nem jut.
2022. nov. 5. 05:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Megszokta már az a gyerek, akkor se foglalkozott vele, amikor veletek élt.
2022. nov. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Semekkorát, hiszen eleve így nőtt fel.
2022. nov. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Én azért elmagyaráznám neki, hogy mit jelent a kezdeti lelkesedés. Meg hogy ez a nagy pedálozás valószínűleg az új barátnőnek szól.
2022. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az új barátnő nem zavarja a gyereket. Az inkább, hogy az apjának nincs rá ideje. Megígér valamit és nem tartja.
2022. nov. 5. 08:23
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem újdonság neki, eddig se volt másképp. Még 1-2 év, aztán már nem is fog próbálkozni. Szomorú, de sose értettem, miért kell erőltetni egy ilyen kapcsolatot. Az én apám is ilyen volt, mennyivel egyszerűbb lett volna, ha kamaszkoromban közlik, hogy nem kellünk neki, megkapom a szükséges pszichológiai segítséget a feldolgozáshoz, aztán 20 évesen nem egyedül kezdek szenvedni ezen az úton. Ezeknek a vége elkerülhetetlenül ugyanaz, az apa idővel felszívódik, fölösleges ellene dolgozni, aki menni akar menjen. De ne hagyd magára ezzel és főleg ne hazudj neki, nem hülye, ő is látja mi történik, inkább segíts neki megérteni, hogy ez nem az ő hibája, hanem az apja szégyene.
2022. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a saját apámról olvastam volna, komolyan. Szomorú, hogy mennyi ilyen apa van. Nem kell mondanod semmit a fiadnak. 1-2 év és magától is le fogja szűrni a lényeget. Én is 15 évesen könyveltem el, hogy az apámnak már nem vagyok érdekes, ott az új nő, a mostoha gyerek, aki persze még kicsi is, plusz munka, hobbik, stb. Egyszerűen egy kamasz gyerek már nem fér ebbe bele. Anyám soha semmi rosszat nem mondott róla, de nem is próbálta védeni. Ha apám keresett, hogy találkozzak velük (nagyon ritkán, általában akkor is valami okkal, pl neki volt születésnapja, vagy jól jöttem, hogy lefoglaljam a mostoha lányát), akkor mentem, de én nem forszíroztam, nem vártam tőle semmit. Aztán 18 évesen megváltoztattam a családnevem anyáméra, és onnantól nem is beszéltünk többet.
2022. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

Tehát kicsi korától fogva sosem foglalkozott a gyerekkel, nem akart veletek közös programokat, nem éltetek sosem igazi családi életet. Akkor most mi változott? Annyi, hogy már nem vele él az az apja, aki eddig sem törődött vele.


Az elmúlt 13 évben mit tettél azért, hogy jól érezze magát otthon? Szerveztél közös programokat, családi kirándulásokat, nyaralásokat együtt hármasban, ahol ő is jól érezte volna magát?

2022. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Próbáltam. A közös nyaralások nem tetszettek neki, mert ő annyit akart, hogy otthon fekszik, én meg ugráljam körül, meg tartsam távol tőle a gyereket. Ha egy hétre szerettem volna elmenni, az neki sok. Először beígérte, hogy 2 hétig otthon lesz, majd ahogy közeledett a nyaralás ideje, akkor már csak egy hetet, amiből 3 napot elmentünk valahova, ebből másfél napot dolgozott. A maradék másfél napban savanyú képpel járkált velünk. Szinte megkönnyebbült, mikor haza értünk és gyorsan el is ment pecázni. A 10 hetes nyári szünetben egy napot nem maradt itthon a gyerekkel úgy, hogy vállalkozó. Minden hétvégén dolgozott. Eleinte szépen kértem, könyörögtem, hogy maradjon otthon velünk. Neki nem volt rá ideje. Nem volt olyan, hogy mikor nem volt sok pénzünk, akkor elmenjünk egyet sétálni, bringázni. Csak a kocsira és a pecára volt mindig pénz.

Most azt mondta, hogy neki nincs ideje a gyerekes hétvégére, meg amúgy is elfelejtette, hogy hétvége van. És nem fogja fel, hogy csak annyi kellett volna, hogy mondja a gyereknek, hogy most nem tudok menni érted, halasszuk el. Tegnap délben beszéltek, akkor ő mással foglalkozott és nem tudott a gyerekre figyelni. Mindent beígér neki, semmit nem teljesít. S most is lehazugozta a saját gyerekét.

2022. nov. 5. 16:29
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem értem, ezek után hogy jut egyáltalán eszedbe, hogy elvalt apukakent majd jobb lesz? A gyereket nem zaklatja ez fel semmire, mert így nőtt fel, a világon semmi nem változott
2022. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Annyiban bíztam, hogy így hogy nem minden nap van a gyerekkel, majd esetleg hiányzik neki. De apuka elvárja a gyerektől, hogy a gyerek keresse apukát, a gyerek hívja folyamatosan.
2022. nov. 5. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!