Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyereked / gyerekeid...

Kamasz gyereked / gyerekeid nem olyan, mintha kiszívnák az életerőt, a jókedvet belőled, ill. a családból, főleg karácsonykor és események kapcsán?

Figyelt kérdés

Most őszintén, a gyermekemről csak jót vagy semmit hozzáállás nélkül! ;-)

Értem én, hogy szereti őket az ember, de olykor a falra lehet mászni tőlük. Így, az ünnepekre készülve, ill. hangolódva, nagyon kiábrándítók tudnak lenni. Mi szülők kedveljük a karácsonyi készülődést, lakásdíszítést. Kicsiként csemetéink is élvezték, de két éve nagyon nehéz elviselni a két pimasz, mindent utálok kamaszt. Nem lelkesednek, O.K., de miért kell elvenni a mi kedvünket is? :-(



2022. nov. 29. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A kamaszok nagyon őszinték. Lehet, hogy úgy érzik, sok a képmutatás a karácsonyotokban? Esetleg ritkán látott rokonok előtt kell jópofizniuk? Ne vedd magadra, nyilván csak tippelgetek.


Lehet, hogy csak arról van szó, hogy nekik is meg kell még tanulniuk, hogy ha ők pocsékul érzik magukat, attól még nem kell mindenki más kedvét is elrontani. Szerintem ez nekem is csak kamaszkor után ment. Ebben az esetben az idő segít, és vannak technikák, amikkel jól lehet reagálni az undokoskodásra, üzenetként dekódolni és értő figyelemmel válaszolni, anélkül, hogy nagyon hagynád magad érzelmileg feltüzelni. A zsiráf-sakál kommunikációra keress rá, mondjuk idő kell, mire megtanulja az ember.

2022. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját gyerekeink még nincsenek kamaszkorúak, de a bátyám gyerekei pl. nem ilyenek voltak.

A szülőkkel szembeni vitáik megvoltak, de nem voltak ilyen "mindent leszólunk" típusúak.

2022. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Előre mondom, tudom, hogy nehezen megvalósítható! Tombolnak a hormonok, szegényeknek most ez egy ilyen időszak. Persze, még tegyél rá egy lapáttal 😂 Te vagy a felnőtt. Ha te igazán kedvedet leled ebben a készülődősdiben, akkor ne hagyd elrontani a kedved. Fogadd el, hogy ez egy korszak. Átmeneti. Ha tényleg jól érzed magad, ki tudja, lehet hogy még a végére őket is átjárja a hangulat.
2022. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen megértelek, nálunk ugyanez van. Viszont én is úgy gondolom, és teszem is, mint ahogy a hármas írta. Én is teszek rájuk, és csinálom a dolgomat. Szerintem ilyenkor két út van. Vagy mindent a lelkemet veszek és ebben tönkremegyek, vagy elengedek egy csomó mindent velük kapcsolatban és bízom benne, hogy ez tényleg csak átmeneti és egyszer vége lesz.
2022. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Hátha már novemberben karácsonyoztok nem csoda, hogy utálják.
2022. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Nem olyan egyik sem. Elég furi lehet nálatok a családi élet, ha így érzed.
2022. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Én kifejezetten örülök neki.

Idén elsőre végre belement a lányom (12 éves), hogy elég egy pici műfenyő, nem kell a hatalmas igazi fa, nem kell végre kidíszíteni az egész házat, nem kell összehívni az egész családot, akikkel nem is tartjuk a kapcsolatot. Ezeket mind a lányunk miatt csináltuk.

Úgy vártam erre a pillanatra, de komolyan, én nagyon nem szeretem az egész karácsonyi macerát. 24-én feldobok pár díszt a fára, 1 hét múlva leszedem.

Lehet, hogy valakinek nem fog tetszeni ez a hozzáállás, vagy azt fogja gondolni, hogy én vagyok a kamasz, de nekem tényleg ez az álláspontom, ha tetszik, ha nem.

2022. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Mázlista vagy, csak nem használod ki. Én már elmúltam 40 és kamasz korom óta se szerettem meg ezt a karácsonyi képmutatást, szóval nem biztos, hogy a korukra kell fogni. Lehet saját véleményük, ők nem szeretik és kész, szokd meg, hogy nem te döntöd el, mit szeretnék, mit nem.

Te tiszteletben tartod az ő érzéseiket, vagy csak fordítva várod el? Gondolom,a nagy dekoráció közben, 5percenként kérdezgeted őket, na, hogy tetszik a koszorú, a 25. ajtókopogtató, asztaldísz, meg a tököm tudja mi. Nyilván unott pofával mondják, hogy naaagyon szép, mivel NEM ÉRDEKLI. Aztán sértődötten mártírkodsz egy hónapig, hogy milyen undok gyerekeid vannak, akik folyton csak elrontják a kedved. Rosszabb esetben még azt is elvárod, hogy baromságokat fújkáljanak az ablakra, vagy részt vegyenek a mézeskalács sütésben, miközben őket NEM ÉRDEKLI. Ne csodálkozz, ha utálják. Ismerem ezt a típust. Egyik barátnőm ugyanez. Képes vérre menő vitákba belemenni bárkivel, aki kibírja, hogy nem tolong a karácsonyi vásáron, mert nem érdekli 😂 Nőjetek már fel! Lehet díszítgetni, sütögetni, vásározni, vagy amit akarsz, csak olyan társsal tedd, aki szintén azt szeretné, aki meg nem, azt hagyd békén. Cserébe neked se kell, búvárkodni, sárkányrepülőzni, vagy falat mászni, ha nem akarsz. Gondolom, neked se tetszene, ha köteleznének rá.

2022. nov. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Én se vagyok az a kimondott "ádventelős" típus, most elég szűken is vagyunk a lakásban a díszítéshez, illetve kézügyességem nulla.

Ettől függetlenül, csoda számba menne, ha a 14 éves fiamat pl be tudnám vonni, hogy "kreatívkodjunk, kézműveskedjünk kisfiam". Úgy nézne rám, mint aki nem látott még hülyét.

Kicsi korában együtt sütöttünk, díszítettünk mézeskalácsot. Na ez a tinédzser évekre teljesen elmúlt.

2022. nov. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nem ez a helyzet, de ne hagyd elrontani a kedved! Ha nem édekli őket akkor nem kell bevonni őket. Esetleg ha jönnek a sütire, kicsit rájuk ijeszthetsz, hogy nem kapnak, mert úgysem érdekli őket.
2022. dec. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!