Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy majdnem 12 évestől elvárha...

Egy majdnem 12 évestől elvárható, hogy busszal jöjjön haza, ha a kistesó éppen alszik abban az időben?

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor fel kéne kelteni a kicsit?

2 megállóhely az iskola és a ház. Meg kb.10 perc séta.

Már tud egyedül buszozni, edzésre is azzal szokott menni.


2022. nov. 29. 14:35
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
86%

Tudom, tudom más idők 🙄 de én 7 évesen egyedül sétáltam be az iskolába minden nap, és egyedül jöttem haza.


Szerintem egy 12 éves aki nem tud buszozni 2 megállót az életképtelen. Ez a véleményem, kimondtam, pontozzatok le.


Minden nap látok gyerekeket busszal közlekedni egyedül, nem tudom miért kell ennyire fogni a kezüket egyetemig.

2022. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
93%
10 éves koromtól egyedül sétáltam haza a 2 km-re lévő iskolából. Reggelente, ha pont jött a busz, akkor arra szálltam fel. Ha nem is elvárható, de kivitelezhető mindenképp. Persze, ha eddig nem járt haza egyedül, akkor előbb még kell neki tanítani, meg el kell magyarázni, mit hogy csináljon. Kell némi átmenet, de az max 1-2 hét.
2022. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
88%
9 évesen is egyedül jár haza ennyi távolságra
2022. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
83%

Szinten mas idok, de 9 evesen egyedul jartam falubol a varosba, 25 perc tavolsagi busszal, majd 20 perc gyalog a busztol az iskolaig.


12 evest mar reg nem kisergetnek, mostani idokben sem.

2022. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
86%
Harmadikos koruktól egyedül járnak haza gyalog a gyerekeim, az ugye 9-10 éves kor. Busszal egyedül a nyolcadikos jár még csak, de ennek igazából az az oka, hogy kertváros, alig buszoznak, nincs gyakorlatuk. Ha a belvárosban élnénk, az a harmadikos, aki egyedül hazazöhet, az busszal is hazajöhet.
2022. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
81%
11 éves koromba a városból falura mentem iskolába ami fel órás buszozás volt oda és fél óra vissza. Egyedül mentem.
2022. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
96%
Megtanítottad egyedül, megbízhatóan közlekedni?
2022. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ.... Ha a kisteso előtt te hurcoltad, akkor nyilván xarul esik neki, hogy most a kicsi miatt nem teszed. Pláne ha ezt még így kozlod is vele, hogy a kisteso alszik és te nem akarod miatta felkelteni
2022. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Már buszozott haza is többször.

Nem kell minden áldott nap azzal jönnie. Csak vannak napok, amikor megkérem, hogy ma legyen szíves buszozni, és fel van háborodva.

Eddig a férjem más beosztásban dolgozott, fél 3-ra mindig tudott valamelyikünk menni a suliba. De most 7-től 5-ig dolgozik, így kiesett. Reggel is keltem a picit, visszük a nagyot.

És általában érte is megyünk. Csak pl ma is úgy aludt el, hogy megkértem a nagyot, jöjjön haza. Aztán fel van háborodva.

2022. nov. 29. 15:13
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hozzá van szokva a fuvarhoz, nyilván felháborodik, ezen ne lepődj meg. Nálunk úgy volt kommunikálva ez a kezdetektől, hogy alig várták, hogy végre egyedül közlekedhessenek.
2022. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!