Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyerek tényleg nem...

12 éves gyerek tényleg nem tud egyedül elkészülni suliba és elmenni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 07:05
1 2 3 4 5
 1/49 anonim válasza:
59%
A te gyereked nem. Mindenki más igen.
2022. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
93%

Az átlag gyerek képes rá. A nem átlagos, valamilyen mentális, vagy testi problémával küzdő lehet hogy nem.

Téged ez konkrétan miért zavar?

2022. aug. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Az azért nem tudok elmenni ide - oda dolgozni, mert a gyerek önállótlan c. mesére gondoltam. Közben 10 perc gyalog a suli, órát ismerik, hűtőt is, telefon meg tud ébreszteni. Azért nem értem.
2022. aug. 15. 07:21
 4/49 anonim ***** válasza:
74%

Nekem van 12 évesem, szerintem korához képest eléggé önálló, de nem hiszem, hogy képes lenne minden nap rendesen elkészülni, és elmenni a suliba. Nem azért, mert szellemi fogyatékos, hanem mert egy ekkora gyereknek kell még a felügyelet, hogy időben kikeljen az ágyból, ne nyomja ki az ébresztőt, ne üljön le kora reggel gépezni, ami előtt utána ottragad, ilyenek. Nyilván nem kell öltöztetni, meg kísérgetni a suliba, de oda kell rá figyelni.

Kérdező, a te gyereked 12 évesen már olyan önálló, hogy erre képes? Ezért vagy olyan biztos abban, hogy ez csak "mese"?

2022. aug. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
87%
Önállóan összekészülni esetleg, ha meg van tanítva. Tehát nem kell diktálni neki, mit miután csináljon, képes magának kenyeret kenni stb. De nem tökegyedül hagyva.
2022. aug. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván ha muszáj lenne, megtenné. De nem szívesen hagynám minden reggel magára az ennyi időst. Nekik még nem elég fejlett a figyelmük ilyesmire, simán leragad a tévé-telefon elé, vagy visszaalszik véletlenül.

És igen, vannak extrán önállótlan gyerekek is.

2022. aug. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
85%

Gyereke válogatja. Nagyon sok 12 éves egyedül jár iskolába. Az, hogy valaki "ezért nem tud elmenni dolgozni", nem minden esetben csak mese. Sajnos nálunk is hasonló a helyzet, én sem tudtam még visszamenni dolgozni, mindhárom gyerekünk problémás.

A mi legnagyobb fiunk el tud menni egyedül is suliba, ha jó napja van (autista, generalizált szorongással), ha viszont nincs, akkor a kapun se jut ki egyedül vagy lefagy, ha át kellene menni az úttesten. Ilyen esetben totál kikapcsol, még a nevét sem tudja megmondani...

Nagyon könnyű ám a részletek ismerete nélkül ítélkezni!

2022. aug. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként Kérdező, csak hogy tisztán láss:

Ha a 12 éves gyerek 2 alkalommal kinyomja úgy az ébresztőjét, hogy csak az első órát kési le, már értesíti az iskola a gyermekjóléti szolgálatot. Ha kétszer úgy elalszik, hogy inkább be se megy, a szakszolgálat "intézkedési tervet" készít (10 igazolatlan óra után). Ha kimegy a családsegítő, és anyuka ártatlan arccal előadja, hogy a gyerek azért nem megy iskolába, mert senki nem felügyeli reggel, nem lesz érte megdicsérve.

Itt nem egy felnőttről van szó, hanem egy kiskamaszról, aki nem mindig méri fel a tettei súlyát (pl. annak, hogy kinyomja az ébresztőt). Nincs az a munkahely, ami megérné, hogy az ember családsegítőt meg védelembe vételi eljárást kockáztasson.

2022. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
79%

Gyereke válogatja. A lányom bár képes lenne rá, tuti nem akarná, hogy egyedül kelljen összekészülnie és elindulnia.

Most megy hatodik osztályba, arról nem tudom meggyőzni egyelőre, hogy buszozhat egyedül. 2 megálló innen az iskola, plusz egy kis séta. De már mondta, hogy ő ugyan nem. Pedig valamit ki kell találni, hogy legalább hazafelé jöjjön busszal.

Egyébként a barátnőjével sokszor sétálnak ketten, elmennek boltba, játszóra, ide-oda. De egyedül nem is merne elindulni.

2022. aug. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
29%
8-as ez hol van, melyik településen? Gyermek jóléti szolgálatot értesítik? Ez a módszer ide is jó lenne hozzánk, akkor a lusta cigó anyukák nem döglenének délig, talán be is hoznák a purdét a suliba, ha nem csak ejnye bejnye lenne, hanem ilyen komoly szankciók. Bocs az offért.
2022. aug. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!