Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mik ezek a telefonra letölthet...

Mik ezek a telefonra letölthető szülői felügyeleti meg nyomkövető applikációk a kamaszoknak? Mi értelmük van?

Figyelt kérdés

A napokban láttam erről több kérdést itt az oldalon, és egyszerűen nem térek magamhoz az ott olvasottak láttán. El nem tudom képzelni, milyen okokból lehet rá szükség. Ez valami telefonra/okosórára letölthető program amivel a szülő tudja ellenőrizni a gyerekét, hogy épp hol van, kivel beszélget, mit beszélget, stb.

Eleve hol van ilyenkor a bizalom, abban a tekintetben, hogy ha megbízható a gyerek, akkor eleve mi szükség van ilyenre? Ha meg nem megbízható akkor miért van egyáltalán egyedül elengedve?

Aki szülő ilyen programot alkalmaz, az mitől fél?

Elrabolják a gyereket? És ebben az esetben a szülő mit tud tenni, azon kívül, hogy otthonról nézi? Egyébként is ilyenkor valószínűleg elvennék tőle a telefonját, tehát megszűnne a nyomkövetés. Nem mellesleg manapság (Magyaroszágon) már nem igazán szoktak történni gyerekrablások.

Balesetet szenved? Megintcsak mit tud tenni a szülő a gyerekkel otthonról, azon kívül, hogy nézi/hallgatja?

Hazudozik, nem megbízható, lógós, kummantós, nincs bizalom? Akkor miért van egyáltalán bárhogy is elengedve a gyerek, miért nem maga kíséri a szülő ajtótól-ajtóig? Ebben az esetben nevelés a megoldás, nem a kémkedés.

Azt eleve miért kell lehallgatni, hogy pl. mit beszélget a barátnőjével? Mennyiben tartozik a szülőre? Az mit befolyásol a gyerek biztonsága szempontjából?


Mi szól összességében a nyomkövető alkalmazások mellett, amikor korábban már sok generáció felnőtt és túlélte a kamaszkort ilyen eszközök nélkül is?



2022. dec. 6. 16:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

A kontrollmániás szülők szeretnek haladni a korral.

A keresletet meg hamar utoléri a kínálat is.

2022. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk ha balesetet szenved, akkor tud neki segítséget hívni, és tudja hol van. A többihez nincs hozzáfűzni valóm.
2022. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

Régebben nem volt ennyi bűnözés és emberrablás

Én úgy nevelném a gyerekem hogy megbízható legyen.. de ettől független is keveredhet egy rosszabb társaságba


Nyilván a szülő védelemből teszi ezt

Majd ha szülő leszel megérted

2022. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk annyit szeretnék hozzátenni a leírásodhoz, hogy mondjuk nem megbízható 14-16 éves miatt nem fogsz felállni délután 2-kor a munkahelyeden, hogy haza vidd.


A másik, hogy legalább mielőtt elveszik a telefonját, tudod, hogy hol volt és kivel.


De jah, ahogy így felsoroltad, hogy mihez fér hozzá, kicsit extrémnek tűnik.

2022. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Azok után, hogy anyukám munkatársát egyszer éjszaka felhívta a fia azzal, hogy 'balesetünk volt, nem tudom hol vagyunk' (elment motorozni a haverjával), teljesen elfogadhatónak tartom az ilyet.

Indulhattak útnak mindenfelé keresni, pár településsel árrébb találták meg, elszállt a motorral...


Én is megbízható voltam, mégis volt olyan dolgom, amiről jobb volt, hogy nem tudtak

2022. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%

2


Ha teszem fel ilyen délután 2 körül elcsapja a gyereket az autó iskolából hazamenet, azzal a szülő, aki 3-4 körül szabadul a munkából mégis mit tud kezdeni? Minden nap munkaidőben lesi a telefont, a kristálygömbjéből meg megjósolja, hogy azért áll a gyereke már percek óta az utcasaroknál, mert elütötte egy autó?

2022. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
6, ne legyél már kretén. Ha délután kettőkor elcsapja az autó, akkor jó eséllyel vannak tanúk, akik a segítségére siethetnek. Ugyanez az éjszaka közepén például már nem olyan egyértelmű. Könyörgöm ne nélkülözzünk már minden észszerűséget mikor megnyilvánulunk.
2022. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Az én fiamnak (meg egyébként az egész családnak) olyan okosórája van, ami küldi a jelet, hogy épp hol van.

Egyszer nem ért haza addigra, amikorra szokott, de egy órával később se. Na akkor ránéztem a gépre, hogy hol a gyerek, a gép meg mondta, hogy hát itthon van velem. Kinéztem az ablakon, és tényleg ott focizott a ház előtt.

Ez volt az eddig egyetlen eset, amikor csekkoltam a hollétét.

2022. dec. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
8-as vagyok, az kimaradt, hogy természetesen előtte megpróbáltam felhívni, csak épp a telefonja a táskában volt lehalkítva.
2022. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk is van ilyen helymeghatározás. És pl.amikor a 11 éves sírva hívott fel a buszról, hogy eltévedt, nem szállt le ott, ahol kellett volna, akkor ránéztem, merre megy, és mondtam neki, hogy hogyan tovább. Egyszeri eset, de jól jött. Amúgy nem csekkolom 5 percenként, merre jár.

Amikor elkezdett egyedül buszozni, akkor volt, hogy ránéztem, hogy odaért-e edzésre. De ez csak az első néhány alkalom volt.

Vagy pl.egyszer színházba mentek Pestre. Az osztályfőnök mondta, hogy majd kiírja a szülői csoportba, mikor indulnak haza, mert előre nem tudta. Na el is felejtette. Akkor is megnéztem, merre járnak, és abból tudtam, hogy mikorra menjek érte az iskolához. Tudom, tudom, állhattam volna ott egy órát, amíg odaérnek. De nekem így valahogy egyszerűbb volt. Főleg, hogy tél volt.


Szóval azért, mert valakinek van ilyen, az nem azt jelenti, hogy a gyereknek nincs magánélete, vagy hogy lehallgatja a szülő.

2022. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!