Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hiszik a tinédzserek,...

Miért hiszik a tinédzserek, hogy a világ ellenük van? Miért felejtik el a szülők, hogy ők is voltak ilyen korban?

Figyelt kérdés

A kamaszok nem szeretik a világot, olykor lázadnak szüleik ellen, azonban mégis szükségük van támogatásra, segítségre, még ha ez nem is tudatosult bennük.

Azonban a felnőtt szülők sok esetben elfelejtik ezt a nehéz időszakot pláne úgy, hogy maguk is tépelődtek anno.

Fiatalok és felnőttek válaszát egyaránt várom!


2010. okt. 2. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt gondolom,hogy a szülők,azért felejtik el hogy egyszer Ők is voltak fiatalok,mert az évek során rengeteg mindenen kellett keresztül menniük. És való igaz,amikor egy szülő felhozza,hogy "bezzeg az én időmben más volt" joggal hozza fel,mert tényleg más volt anyáink tini korában, nagyanyáink tini korában...

Sok minden múlik a szülő hozzá állásán, de ugyan annyi a fiatalén-mert ha egy szülő már egész kicsi korától magyaráz neki,meg azt mutatja,hogy vele mindent megbeszélhet,meghallgatja,akkor nagy esély van rá,hogy a tini nem lázad. Én ez szerint próbálom nevelni a lányainkat. Majd meglátjuk,mi lesz belőlük.


24 éves 2 kisgyerekes anyuka.

2010. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is elfelejtették,hogy milyen amikor rengeteg új dolog történik veled és a környezetedben.ezért jó ha valaki fiatalon szül,mert amikor kamasz lesz a gyereke akkor még mindig jobban fog emlékezni,hogy milyen volt anno amikor minden ellenedfordul...:)
2010. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!