Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mégis mit csináljak? Ellenem...

Mégis mit csináljak? Ellenem fordult az egész világ.13/L.

Figyelt kérdés

Szóval.Ellenem fordult az egész világ!Úgy érzem a barátnőim utálnak.Nem vagyok kiközösítve mert mindig van velem egy barátnőm(12 bn van).Elmegy tőlünk az egyik csaj(nem ide fog járni 8.-ba)és elmondta mindenkinek ,hogy miért fog neki hiányozni.Nekem azt mondta ,hogy az izmos karom miatt(sportoló vagyok).A többieknek meg mindek mondott valami szépett csak nekem nem.Aztán elhívtam egy csajt mert beszélni akartam vele ,de nem jött azt hívta egy másik csaj persze vele meg elment.


Van egy idősebb tesóm és múltkor azt sem vette észre ,hogy tesin megsérűlt a karom.Rövidujjúba voltam ,de rám sem nézett(így meg sem kérdezte mi történt velem pedig am senkitől nem tudhatta).


Úgy érzem a szüleim sem szeretnek.Nem azt mondom ,hogy nem törödnek velem csak valamiért azt érzem.Olyan mintha az egész világ ellenem fordult volna.A tesóm a szüleim és a barátnőim.


2010. máj. 28. 20:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Mit csináljak?
2010. máj. 28. 20:50
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg,és ne láss rémeket!

Mindenkivel előfordul néha,hogy úgy érzi,mindenkinek a terhére van,és senki nem szereti...

Észre kell venni,hogy nem csak körülötted forog a világ.Kezdj te beszélgetést a barátnőiddel,anyudékkal,tesóddal így ők is fognak veled foglalkozni.Nem lehet,hogy te sem vagy feléjük elég érdeklődő?

2010. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Várd meg, míg felnősz, kamaszodsz, a hormonok teszik ezt az érzést. Nem azért, de így idősebb fejjel kicsit viccesen hangzik a problémád. :)) Mármint a barinős rész.

A szüleid nem szeretnek? Ha törődnek veled (te mondtad), akkor mégis mi a baj?

2010. máj. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

13 éves kamasz lány vagy.

Teljesen természetes, hogy ezt érzed.

Mikor ennyi idős voltam (sőt, egészen 16-17 éves koromig eltartott a dolog) én is gyakran éreztem azt, hogy senki nem szeret és mindenki ellenem van.

Tudom, hogy cseppet sem vígasztal most, de ez a kamaszkor velejárója, ki fogod nőni.

Addig meg sírd ki magadból a gondjaidat, ha úgy érzed, kiabálj, dühöngj, ha az segít (persze eközben próbálj meg nem megbántani másokat).

Jobb tanácsot sajnos nem tudok neked adni, ezen át kell esni és kész.

Eddig még senki nem halt bele a kamaszkorba :).

L/23

2010. máj. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kösszi!Szval. csak a kor miatt van.
2010. máj. 30. 11:32
 6/9 anonim ***** válasza:
kor miatt van :) nekem is tavaj ez volt. mostmár belátom h egy kicsit eltúloztam mm. szörnyen éreztem magam pedig nem is volt akkora a gond :)
2010. jún. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel :)

Nem a világ esküdött össze, csak Te lettél nagyon érzékeny az ilyesmikre.

Az emberek néha figyelmetlenek, vagy csak sok a dolguk, vagy épp pont olyan önmarcangolással vannak elfoglalva, mint Te. És ilyenkor esetleg nem veszik észre, hogy valamivel megbántottak.

De ez nem azért van, mert összeesküdtek, vagy mert nem szeretnek, nem vagy nekik fontos! Nyugalom! :))


A többiek mondták, hogy ez a "korral jár", de ehhez még az is hozzájön, hogy az ilyen gondolatok egyszerűen vonzzák, gerjesztik egymást. Ha egy nap már találkoztál 3 emberrel, és mindháromnak a viselkedésében észrevettél valamit, ami megbántott, akkor nagyon valószínű, hogy a 4. embernél is észre fogsz venni valami hasonlót. Egyszerűen azért, mert már annyira ráállt az agyad ezekre a gondolatokra, hogy szinte keresi az ilyen "sértéseket".

Úgyhogy ilyenkor célszerű kicsit megerőltetni magadat, és keresni valami pozitív dolgot, aminek örülhetsz:) hogy jót nevettetek egy viccen, vagy hogy vééégre elállt az a q..va eső, akármi...

Vagy ha van pl. olyan film vagy zene, amitől úgy érzed hogy mindig feldobódsz vagy megkönnyebbülsz, azt is bevetheted, amikor már nagyon támadnak az ilyen lehangoló gondolatok ;). Most nem feltétlenül ilyen szerelmes happyendes izékre gondolok, hanem filmből mondjuk pl olyanokra, aminek a lényege az, hogy valaki egyszerűen csak tudja magát jól érezni a bőrében (mint pl az Amelie vagy az amerikai szépség)... ezek ilyen gagyin hangzó dolgok, de segíteni tudnak abban, hogy jobban érezd magad ;)

2010. jún. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Sokat segítettetek mind a négyen.
2010. jún. 4. 18:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Vagyis mind az öten:).
2010. jún. 4. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!